"Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam..." / 2023-11-03

"Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam..." słowa takiej oto rymowanki towarzyszyły przedszkolakom w dniu 26.10.2023 roku, podczas obchodów Święta Dyni.

W tym dniu królował strój w kolorze pomarańczowym. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, a także gdzie i w jakich warunkach rośnie. Poznały również wiele dań z dynią w roli głównej. Przedszkolaki wraz z paniami odkrywały co dynia kryje w środku, poznając jej budowę. Dzieci przeliczały, porównywały wielkość, kształt i ciężkość dyni. Grupa "Średniaków" oraz "Starszaków" uczestniczyła również w dyniowych zawodach. Jedną z konkurencji były dyniowe kręgle oraz slalom dyniowy.

Na zakończenie dnia wszystkie grupy przedszkolne z ogromnym zaangażowaniem ozdabiały dynie, tworząc wspaniałą wystawę na szkolnym korytarzu.