Dzień 14 października to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. / 2023-10-20

Obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej- pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W tym roku jest szczególna rocznica- mija 250 lat od powołania Komisji Edukacji Narodowej. W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy ten ważny dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty dzień. Wraz z zaproszonymi gośćmi obejrzeliśmy pouczającą i zabawną inscenizację przygotowaną przez klasę 5b. Radosnym śpiewem i pięknym tańcem podziękowaliśmy naszym pedagogom, obsłudze oraz pracownikom administracji za ogrom wiedzy, doświadczenia i wyrozumiałości, a także życzliwości oraz wytrwałości w nieraz trudnych warunkach szkolnych.

Nie zabrakło życzeń od Wójta gminy Mstów pana Tomasza Gęsiarza, a także Dyrekcji Szkoły pani Beaty Miry oraz przedstawiciela Rady Rodziców pani Justyny Cierpiałowskiej. Piękne kwiaty ucieszyły wszystkich i stały się miłym wyrazem wdzięczności. To był bardzo uroczysty dzień dla całej społeczności szkolnej, za który serdecznie wszystkim dziękujemy. Na koniec pragnę również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości: p. Wioletcie Kołodziejskiej,p. Ilonie Szczypińskiej,p. Monice Błachowicz,p. Adrianie Olech, p. Piotrowi Kosińskiemu, chórowi szkolnemu, klasie 5b oraz tancerzom –Nadii Mazurek i Karolowi Pantule.

Teresa Nowakowska