DZIEŃ BABCI I DZIADKA / 2024-01-29

Niezwykłe święto dnia Babci i Dziadka w naszej szkole było niezapomnianym wydarzeniem, pełnym wzruszeń i radości. Uroczystość, w której uczestniczyły nie tylko dzieci przedszkolne, ale także uczniowie, była prawdziwym hołdem skierowanym w stronę naszych ukochanych Babć i Dziadków.
Rozpoczęliśmy od przywitania przybyłych gości, a po chwili na scenę wkroczyły maluchy przedszkolne, promieniując uśmiechami i prezentując swój artystyczny występ. Dzieci wyraziły swoją miłość i wdzięczność poprzez urocze tańce, śpiewy i recytację radosnych wierszy dla swoich Dziadków. Atmosfera była nasycona radością, a wzruszeni widzowie niekiedy nie kryli łez.

Chwile radości i śmiechu dostarczyły nam także niezapomniane odpowiedzi dzieci na pytania o swoich Dziadkach, wyświetlone na ekranie w formie barwnych slajdów. Rozbrajająca szczerość maluchów sprawiła, że sala zapełniła się uśmiechami, a każda odpowiedź przynosiła kolejną falę śmiechu.
Następnie, na scenie  pojawiła  pani Ula Zagrzewska, wychowawczyni klasy 0. Jej występ z piosenkami biesiadnymi dla Dziadków wprowadził dodatkową energię i urozmaicenie do programu.
Przejście od przedszkolaków do starszych uczniów było płynne, a ich występy pokazały różnorodność talentów naszej szkoły. Młodsi artyści, pełni entuzjazmu, przekazywali najpiękniejsze życzenia dla swoich kochanych Dziadków, a starsi uczniowie prezentowali widowiskowe tańce, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń.
Na zakończenie, głos zabrali Dziadkowie, składając serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w tą wyjątkową uroczystość. Ich słowa wdzięczności kierowano zarówno do uczniów, przedszkolaków, jak i do Dyrekcji oraz Nauczycieli. Nie zapomnieli również o rodzicach, których wsparcie w przygotowaniach do tego wyjątkowego dnia było nieocenione. Nauczyciele zostali nagrodzeni gromkimi brawami ze strony uczestników, co stanowiło wyraz uznania za ich poświęcenie i zaangażowanie.
Dzień Babci i Dziadka na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej niezapomnianym wydarzeniem. Całość, od wzruszających wystąpień przez biesiadne piosenki, po humorystyczne odpowiedzi dzieci, utkała barwną, wzruszającą opowieść o miłości do naszych najbliższych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za ich wsparcie i zaangażowanie w organizację Dnia Babci i Dziadka:
Pani Ewie Heręży oraz Panu Eugeniuszowi Boralowi, którzy przybliżyli nam postać Babci i Dziadka;
Panu Leszkowi Lipce, który uświetnił naszą uroczystość grą na gitarze i akordeonie;
Panu Arkadiuszowi i Aleksandrowi Strojcom za przygotowanie fotoreportażu z udziałem naszych najmłodszych uczniów.
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Bury
Pomoc przy organizacji: Beata Jura, Aldona Sosnecka, Katarzyna Knysak, Urszula Zagrzewska, Paweł Orlikowski
Przygotowanie tańców: Marzena Radecka, Anatolia Benduch, Beata Sieradzka, Ewelina Dąbrowska, Barbara Szklarzyk, Patrycja Ciastko, Teresa Nowakowska, Urszula Zagrzewska, Sandra Sojda, Dominika Baryś
Oprawa muzyczna: Monika Błachowicz, Urszula Zagrzewska, Leszek Lipka