Dzień Postaci z Bajek i magiczne Andrzejki w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej / 2023-12-12

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych, są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także rozbudzenia zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Czytajmy dzieciom, ponieważ chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był zarówno doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, jak i przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.

W tym wyjątkowym dniu dzieci z klas 0-III przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje były: księżniczki, smerfy, pszczółki nie zabrakło Kopciuszka, Czerwonego Kapturka , Calineczki i Śnieżki.

Wicedyrektor Szkoły pani Katarzyna Błachowicz i opiekun biblioteki szkolnej mgr Katarzyna Knysak wcieliły się w postacie wróżek i przybliżyły uczniom historię tegoż święta jak również przeczytały dzieciom znane bajki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali czytanych bajek i bardzo aktywnie odpowiadali na zadawane przez Wróżki pytania i zagadki dotyczące bajek .

Po zakończeniu bajkowego święta Dobra Wróżka podziękowała za wspólnie spędzone chwile i zaprosiła uczniów do klas. Podkreśliła, że to nie koniec dzisiejszych atrakcji. W klasach panie wychowawczynie przy pomocy magicznej kuli i czarodziejskiej różdżki przepowiadały przyszłość. Zabawy i radości było wiele. Po skończonych wróżbach dzieci w pięknych bajkowych strojach udały się do sali gimnastycznej na przygotowane przez wodzireja gry i zabawy andrzejkowe. W przerwie zabaw andrzejkowych odbył się wspólny poczęstunek, który sprzyjał integracji dzieci, a także uczył umiejętności dzielenia się i radości z tego, co możemy z serca dać innym. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Dzień ten sprawił dzieciom dużo radości. Wszyscy bawili się w tym dniu wyśmienicie. Uczniowie szczęśliwi wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Koordynatorem magicznego dnia był MSU

mgr Beata Sieradzka