DZIEŃ PROFILAKTYKI / 2023-12-07

1 grudnia 2023 r. obchodziliśmy Dzień Profilaktyki, który został zorganizowany wspólnie z Teatrem Kurtyna z Krakowa. Uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Filii w Kucharach obejrzeli spektakle:

- „Tajemniczy skrzat” - klasy 0-3

- „Niewinna gra” – klasy 4-6

- „Cisza” – klasy 7-8

Aktorzy w bardzo ciekawy sposób przedstawili wartości wychowawczo – profilaktyczne oraz zdrowotne. Zwrócili uwagę na problemy współczesnych dzieci i młodzieży, na zagrożenia dla życia związane z uzależnieniem od alkoholu, papierosów, telefonów komórkowych i Internetu. Artyści pokazali, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, zachowaniem agresywnym oraz przewidywać konsekwencje podejmowanych decyzji. W spektaklu „Cisza” dodatkowo został poruszony temat samotności oraz depresji, która jest bardzo poważną chorobą.

Po każdym spektaklu odbyła się krótka prelekcja, na której aktorzy omówili pozytywne wzorce zachowania, uwrażliwiali na drugiego człowieka, zachęcali do niesienia pomocy innym, wskazywali do kogo i gdzie zwracać się o pomoc.