Etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” rozstrzygnięty / 2020-02-23

Dnia 19.02.2019r. w Zespole Szkół Przemysłu, Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” połączone z rozdaniem dyplomów i nagród. Drugie miejsce w tym konkursie uzyskała Emilia Nowakowska - uczennica naszej szkoły, uczęszczająca do klasy Vd. Jej praca została zakwalifikowana przez sąd konkursowy do etapu centralnego w Warszawie.

Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. W bieżącym roku szkolnym była to już XXXIII edycja tego konkursu, a wzięło w nim udział łącznie 130 uczniów z różnego typu szkół regionu obejmującego 5 powiatów, w tym powiat częstochowski. Konkurs zorganizowano w czterech kategoriach wiekowych. W II kategorii obejmującej młodzież klas IV–VI szkoły podstawowej była to praca opisowa na temat: „Leśni lotnicy”.

Serdecznie gratulujemy Emilii i życzymy jej dalszych sukcesów!

Opiekunem był nauczyciel przyrody i biologii mgr Jacek Syguła.