Etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” rozstrzygnięty / 2019-03-15

Dnia 12.03.2019r. w Zespole Szkół Przemysłu, Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie odbyło się uroczystepodsumowanie etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” połączone z rozdaniem dyplomów i nagród. Wyróżnienie w tym konkursie uzyskała Julia Ciastko - uczennica naszej szkoły, uczęszczająca do klasy Vb. Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

W bieżącym roku szkolnym była to już XXXII edycja tego konkursu, a wzięło w nim udział łącznie 96 uczniów z różnego typu szkół regionu obejmującego 5 powiatów, w tym powiat częstochowski. Konkurs zorganizowano w czterech kategoriach wiekowych. W II kategorii obejmującej młodzież klas IV – VI szkoły podstawowej była to praca opisowa na temat: „Mieszkania leśnych zwierząt”.

Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy jej dalszych sukcesów!

Opiekunem był nauczyciel przyrody i biologii mgr Jacek Syguła.