I MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY / 2022-01-15

13 stycznia 2022 roku rozstrzygnięty został I Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Na konkurs wpłynęło 249 prac, z 30 szkół z terenu Polski i z zagranicy. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 16 im. Bolesława Chrobrego w Częstochowie. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na zachowanie tradycji i obyczajów, przypomnienie tradycji bożonarodzeniowych, rozbudzanie inwencji twórczej, promocja dorobku kulturowego, pobudzanie plastycznej wyobraźni dziecięcej i prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było własnoręczne wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice płaskiej o tematyce bożonarodzeniowej. Komisję konkursową stanowili: artysta plastyk Halina Bartelak, artysta plastyk Anna Żyła oraz artysta plastyk Stanisław Marek Śledziński. Jury po obejrzeniu zgłoszonych prac doceniło kartkę wykonaną przez Filipa Kurkowskiego ucznia klasy Ib. Chłopiec w I Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Na najładniejszą kartkę bożonarodzeniowązajął III miejsce.

Gratulacje laureatowi złożyła dyrektor SP. w Mstowie pani Anika Wasil, życząc dalszych sukcesów w konkursach plastycznych. Opiekunką ucznia była mgr Barbara Szklarzyk.