„Kochamy mamy” – zajęcia w klasie 1a / 2021-05-27

24 maja w klasie 1a odbyła się lekcja otwarta z okazji Dnia Matki.

Dzień Mamy jest obchodzony prawie na całym świecie. Święto to przypomina nam jak ważne są nasze Mamy oraz, że Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość.

Pierwszaki w tym dniu przyszły odświętnie ubrane, a ich koszulki zdobiły piękne biało – granatowe kotyliony, zaś cała pracownia pachniała majowym bzem. Uczniowie poznali historię Dnia Matki, rozmawiały na temat sposobu wyrażania uczuć: miłości, szacunku, przywiązania do mamy. Bardzo spodobała im się zabawa pantomimiczna „Zgadnij co robi mama?”. Zaprezentowały dwie piosenki: „Mama w kuchni”, „Walczyk dla mamy”. Rozwiązywały działania matematyczne i układały z rozsypanki wersowej wiersz pt. „Dla mamy””. Na koniec dzieci wykonały laurki z serc dla swoich mam.

Pokazową lekcję zaszczyciły pani wicedyrektor Anika Wasil i pani wicedyrektor Teresa Nowakowska. Panie dyrektor podsumowując zajęcia stwierdziły, że podziwiają dzieci za zaangażowanie w pomaganie swoim mamom, a także pogratulowały wiedzy i umiejętności jakie zdobyły w klasie pierwszej.

Anatolia Benduch