Mała książka – wielki człowiek / 2020-11-01

W dniu 30 października 2020 odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie pierwszoklasistów naszej szkoły w bibliotece szkolnej. Uczniów przywitała p. I. Sowa – bibliotekarka. Po krótkim zapoznaniu uczniów z Regulaminem biblioteki rozmawiano o potrzebie czytania, o właściwym doborze książki, o konieczności rozwoju czytelnictwa wśród dzieci od najmłodszych lat.

Spotkanie było okazją do przekazania uczniom Wyprawek Czytelniczych, które otrzymaliśmy w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kampania Instytutu Książki realizowana od 2017r. obejmuje swoimi działaniami dzieci w różnych grupach wiekowych, a od 2020r. pierwszoklasistów, jak również ich rodziców, dziadków i opiekunów, podkreślając rolę i wartość czytania międzypokoleniowego.

W spotkaniu uczestniczyła p. Anika Wasil - dyrektor szkoły i wychowacy klas pierwszych – p. Anatolia Benduch i p. M. Radecka.