MATEMATYCZNE ŚWIĘTO / 2021-03-15

12 marca królowa nauk obchodzi swoje święto - Światowy Dzień Matematyki.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację "WORLD EDUCATION GAMES" w 2007 roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata.W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju.

W obchody matematycznego święta w naszej szkole włączyli się uczniowie z klas 0 - 3. Wychowawcy przygotowali dla swoich uczniów różne matematyczne zabawy i karty sprawdzające wiedzę. Każdy uczeń mógł zdobyć w tym dniu tytuł MISTRZA MATEMATYKI oraz otrzymać specjalny dyplom

.