Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek / 2020-11-07

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych, są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także rozbudzenia zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Czytajmy dzieciom, ponieważ chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był zarówno doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, jak i przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.

W tym wyjątkowym dniu dzieci z klas 0-III przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje były księżniczki,smerfy, pszczółki nie zabrakło Kopciuszka, Czerwonego Kapturka Calineczki i Śnieżki. Dyrektor Szkoły pani Anika Wasil przybliżyła uczniom historię tegoż święta. Powiedziała, że wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a znanego producenta bajek . Wychowawcy dla swoich klas zorganizowali dzień pod hasłem „Bajkowe postacie”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek m.in. rozwiązywali testy, zagadki, rozpoznawali bajkę na podstawie rekwizytu oraz układali bajkowe puzzle .Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali II Szkolny Konkurs na zakładkę do książki inspirowaną ulubioną bajką. Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje przygotowane przez kochanych rodziców uczniów, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.