Miłość nie tylko od święta… – walentynki w edukacji wczesnoszkolnej / 2021-02-19

Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim, jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

Z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów zorganizowano dla najmłodszych uczniów „pocztę walentynkową”. Liderzy Samorządu Uczniowskiego własnoręcznie wykonali skrzynię walentynkową, którą już na tydzień przed dniem zakochanych ustawili na korytarzu szkolnym. W czasie przerw lekcyjnych uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z wielkim zaangażowaniem umieszczali swoje wpisy na karteczkach, robili serduszka i laurki, które wrzucali do przygotowanej skrzynki. Czerwone serduszka i tematyczna gazetka otaczające walentynkową pocztę zachęcały do tego, aby w tym dniu wyrazić swoje uczucia i powiedzieć coś miłego osobom, które lubimy, kochamy i szanujemy. W poniedziałek 15 lutego Pani Dyrektor Anika Wasil z pomocą uczennic z klasy 3b Antoniny Heręży i Natalii Rutkowskiej rozdała w każdej klasie pocztę walentynkową adresatom.

Na dźwięk swojego imienia i nazwiska każdemu mocniej zabiło serce. Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane listy sprawiły wiele przyjemności. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców Zadbajmy jednak o to, aby Święto Walentynkowe nie trwało tylko jeden dzień, ale cały rok. Pamiętajmy o tym, że wzajemna życzliwość i miłe słowa poprawiają humor, ułatwiają relacje międzyludzkie i sprawiają, że życie staje się jeszcze piękniejsze.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

mgr Aneta Pałczyńska