Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. / 2023-12-21

W roku szkolnym 2023/2024 nasza placówka została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup książek dla uczniów. Całkowity koszt realizacji Programu wyniósł: 15 000zł.,

z tego:

- 12 000 zł to środki pochodzące z budżetu państwa

- 3 000 zł to wkład organu prowadzącego.

W związku z powyższym przystąpiliśmy do realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”, którego zasadniczym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej opcjonalnej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo - kulturalnych, współpraca z innymi bibliotekami.

W ramach otrzymanego dofinansowania , po uzyskaniu pozytywnej opinii Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN ,, WOM’’ w Częstochowie, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego zakupionych zostało 616 nowych książek oraz podjęto działania mające na celu promocję czytelnictwa.