NOC Z PRZYGODAMI W SP MSTÓW / 2024-01-15

W miesiącu grudniu uczniowie klasy 5 b wraz z wychowawczynią spotkali się na kolejnym nocowaniu w szkole. Zaproszenie na zajęcia przyjęła także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Mstowa oraz 50 KDH Sienkiewiczacy z Rzerzęczyc. Zaproszenie do poprowadzenia zajęć dla naszej młodzieży przyjęli- instruktor strzelectwa Pan Przemysław Małolepszy, członek Speleoklubu Częstochowskiego Pan Łukasz Chmielarz oraz Chief mechanik Piotr Nowakowski. Zgłębialiśmy tajniki strzelania z broni długiej-pneumatycznej, wiązania węzłów przydatnych podczas wspinaczki ,zasad bezpiecznego eksplorowania jaskiń a przede wszystkim bycia razem i współpracy. Po warsztatach praktycznych nasi goście odjechali do swych domów a my rozpoczęliśmy kolejny punkt naszych nocnych zajęć.

Była to świetna okazja do zorganizowania działania mającego na celu promocję czytelnictwa i szkolnej biblioteki, a także kształtowania umiejętności pracy w grupie. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wspólnego czytania książki Kazimierza Szymeczki pt. ,, Czworo i kości.’’ . Następnie przystąpiliśmy do gry terenowej ,, Ukryte książki ’’. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy, a ich zadaniem było odnalezienie ukrytych na terenie szkoły 10 książek ze szkolnego księgozbioru. Każda książka zawierała ukryte zagadki literackie, a celem uczniów było ich rozwiązanie i zdobycie jak największej ilości punktów. Zajęcia biblioteczne przygotowała dla nas pani Katarzyna Knysak.

Podsumowanie naszej akcji zakończyło się bardzo miłym akcentem w postaci wręczenia dyplomów uznania oraz słodkich upominków.

Nocnym zabawom towarzyszył blady świt...

Dziękujemy Dyrekcji, gościom, rodzicom , straży OSP Mstów oraz wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to przedsięwzięcie.

Wychowawca klasy Teresa Nowakowska