Ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta" / 2020-11-03

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku uczestniczą w ogólnopolskiej akcji pt. Szkoła pamięta, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jednak w tym roku pod opieką rodziców. W naszej szkole , w projekcie udział wzięli : Igor Żak -4B, Julia Radecka -4B, Anita Nowakowska-6d, Roksana Wójcik -6C, Oliwier Podsiedlik-6D, Alan Walencki -6D, Krystian Kempa-6D i Wiktoria Cierpiałowska -6D . Koordynatorami akcji są Kuratorium Oświaty w Częstochowie, a w naszej szkole- dyrektor szkoły pani Anika Wasil. Program ten prowadzi nauczyciel historii mgr Wioletta Derda.

Celem akcji „Szkoła pamięta" jest m. in. uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach i swoich bliskich. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział w akcji i piękne świadectwo pamięci oraz szacunku do naszej historii.