SŁONECZKO ŚWIECI, DLA WSZYSTKICH DZIECI / 2020-09-30

25 września 2020r. świętowaliśmy w edukacji wczesnoszkolnej „Dzień żółty, jak słońce”. Pomysłodawcą tegoż wydarzenia byli członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego, który powstał w tym roku szkolnym.

W inicjatywę dzieci zaangażowali się uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej wraz z wychowawcami:

Klasa 0 – wychowawca mgr Urszula Zagrzewska

Klasa 1a – wychowawca mgr Anatolia Benduch

Klasa 1b – wychowawca mgr Marzena Radecka

Klasa 2a – wychowawca mgr Aneta Pałczyńska

Klasa 2b – wychowawca mgr Partycja Ciastko

Klasa 2c – wychowawca mgr Ewelina Dąbrowska

Klasa 3a – mgr Agnieszka Kowalczyk

Klasa 3b – mgr Beata Sieradzka

Klasa 3c – mgr Barbara Szklarzyk

Odchodzi lato, a razem z nim słoneczne dni. Nadchodzi jesień, jest coraz mniej słoneczka na niebie, ale nie na twarzach dzieci!

Dlatego też uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawczyniami udowodnili, że słoneczko, jest w nas samych. To od nas zależy, ile tego słońca damy innym, jak dużo będzie go wokoło.

Uczniowie swą postawą oraz wielkim zaangażowaniem udowodnili, że wystarczy jeden uśmiech i już SŁONECZKO ŚWIECI, DLA WSZYSTKICH DZIECI.

W „Dniu żółtym, jak słońce” uczniowie ubrali się w kolor słońca, założyli żółte stroje, jak również ozdobili swe stroje żółtymi akcentami. Pod okiem wychowawców wykonywali prace plastyczne. Różnymi technikami plastycznymi przygotowali słoneczka, które ozdobiły nasz korytarz szkolny. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Każdy uczeń tego dnia był radosny, co wypływało z serduszek przepełnionych słoneczkiem, ponieważ słoneczko świeci, dla wszystkich, nie tylko dla dzieci.