Spotkanie edukacyjne z udziałem alpak / 2023-11-21

Lolek, Gucio, Bolek i Kubuś to cudowne alpaki z Dilusiowej Alpako-terapii pani Eweliny Kurzak, które przyjechały do naszej szkoły. Uczniowie klas 0 –III mieli okazję ich poznać.

Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której uczniowie poznali życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt. Pani terapeuta chętnie opowiadała o nich jak również odpowiadała na pytania uczniów. Dzieci dowiedziały się, że ich ojczyzną jest Ameryka Południowa a ich bliskim krewnym jest wielbłąd, że marchewka jest dla nich tak pyszna jak dla nas słodycze. Każdy miał możliwość nakarmienia marchewką swojego nowego przyjaciela oraz mógł z nim pospacerować. Dzieci mogły również zająć się pielęgnacją zwierząt i czesać puszyste futerko. Niewątpliwie, spotkane z alpakami dostarczyło wszystkim wiele radości. Ich wygląd, tak jak miękkie futerko, piękne i czułe spojrzenie, wzbudzało wielką sympatię wśród wszystkich uczniów. Przekonaliśmy się, że alpaki, to zwierzęta, które niosą spokój i wyciszenie oraz malują radość na twarzach uczniów.