Sukcesy historyczne uczennic SP Mstów. / 2023-05-14

Emilia Nowakowska i Nikola Młyńczak, uczennice klasy 8d Szkoły Podstawowej w Mstowie reprezentowały Gminę Mstów i zajęły II miejsce w Rodzinnym Konkursie Fotograficznym „Pod biało-czerwoną flagą", realizowanym w ramach projektu „Z biało – czerwoną w powiecie częstochowskim 2023".

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie SPARTA.

Konkurs objęły swoim patronatem: Jadwiga Wiśniewska-Poseł do Parlamentu Europejskiego, Lidia Burzyńska-Poseł na Sejm RP.

Konkurs został przeprowadzony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii. Współorganizatorem było Kuratorium Oświaty w Katowicach-Delegatura w Częstochowie.

Gratulacje uczennicom złożyły również panie dyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie.

Celem konkursu są :

● kształtowanie dumy narodowej z polskiej kultury, historii i tradycji,

● manifestowanie tożsamości państwowej poprzez eksponowanie

symboli narodowych, w szczególności flagi i barw Rzeczypospolitej

Polskiej,

● propagowanie działań związanych z właściwym eksponowaniem flagi,

godła i barw Rzeczypospolitej Polskiej.

Autorami zdjęć są Emilia, Teresa i Piotr Nowakowscy oraz Nikola i Anita Młyńczak.

Praca konkursowa dziewcząt została wykonana w ramach zajęć z historii i wiedzy o społeczeństwie w SP Mstów , pod kierunkiem mgr Wioletty Derdy.