Sukcesy uczniów klas I – III w konkursie recytatorskim „Chrońmy Ziemię” / 2023-11-17

7 listopada w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Brzyszowie odbył się XXIII Regionalny Konkurs Recytatorski „Chrońmy Ziemię pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli.

Konkurs adresowany był do uczniów klas I, II i III szkół podstawowych, a jego celem było: kształcenie poczucia poszanowania środowiska naturalnego, ukazywanie dróg ochrony Ziemi oraz krzewienie zamiłowania do literatury związanej z ochroną przyrody. Do konkursu przystąpiło łącznie 43 uczestników ze szkół z powiatu częstochowskiego, jak również z samej Częstochowy. Uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce przyrodniczo-ekologicznej w różnorodnych strojach, w otoczeniu pięknej dekoracji. Podczas prezentacji jury oceniło zgodność treści wiersza (prozy) z tematyką konkursu, atrakcyjność i oryginalność występu, jak również ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wierszy jury przyznało w każdej kategorii wiekowej po trzy I miejsca, trzy II miejsca i trzy III miejsca.

Wśród wyróżnionych i nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły.

Zofia Piasecka - I miejsce w kategorii klasy trzecie (opiekun mgr Barbara Szklarzyk)

Cyntia Trusiuk - III miejsce w kategorii klasy drugie (opiekun mgr Beata Sieradzka”)

Emilia Wójcikiewicz - III miejsce w kategorii klasy drugie (opiekun mgr Ewelina Dąbrowska)

Maja Żebrowska - III miejsce w kategorii klasy pierwsze (opiekun mgr Marzena Radecka).

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.