„Świąteczna choinka, świąteczny stroik” / 2020-12-30

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Świąteczna choinka, świąteczny stroik”- rozstrzygnięty

Dnia 22 grudnia 2020r. jury złożone z nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie, dokonało oceny nadesłanych prac w ramach X edycji POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Świąteczna choinka, świąteczny stroik”. Celem konkursu było: rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci, ekspresji twórczej i kreatywności, kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, wzmacnianie więzi rodzinnych oraz motywowanie uczniów do rozwijania zdolności artystycznych. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I - klasy I – III oraz kategoria II - klasy IV – VIII. Zadaniem uczestników było przygotowanie choinki lub stroika świątecznego. Pracę można było wykonać dowolną techniką przestrzenną z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Do konkursu zgłoszono ponad 90 prac. Uczennica klasy IIIc Nadia Żak wykonała piękną choinkę przygotowaną z ziaren kawy. Praca Nadii została doceniona przez jury za jej oryginalność, kreatywność, wkład pracy oraz ogólne wrażenie artystyczne. Nadia w POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Świąteczna choinka, świąteczny stroik” zajęła III miejsce. Opiekunem uczennicy była wychowawczyni Barbara Szklarzyk.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!