Światowy Dzień Origami / 2020-11-03

25 października w naszej szkole uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej obchodzili Światowy Dzień Origami. Origami to sztuka składania papieru, znana w Japonii od najdawniejszych czasów, dziś bardzo rozpowszechniona i ogromnie popularna. Japończycy uważają, że origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Niemal każdy Japończyk potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczny świat zwierząt i innych postaci czy przedmiotów. Nasi uczniowie podczas zajęć edukacji technicznej i plastycznej poznawali sekrety tej techniki. Składając arkusze papieru tworzyli rozmaite figurki zwierząt w swoich ulubionych kolorach.

Tak powstawały żabki, pieski, liski, rybki, kraby i inne zwierzątka. Nie zabrakło również samolotów łódek i wiatraków. Okazało się, że sztuka artystycznego składania papieru nie jest taka trudna. Składanie papieru można traktować zarówno jako rozrywkę, jak i formę kreatywnej nauki. Uczniowie poprzez sztukę składania origami rozwijali swoje zdolności manualne oraz kształtowali wrażliwość na otaczający świat, przy okazji poznawali matematyczne kształty .Do zobaczenia na następnych zajęciach z origami!!