Tradycja Jasełek w naszej szkole. / 2021-12-25

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. I tak było tym razem 17 grudnia 2021roku mieliśmy możliwość przeżycia historii narodzin Jezusa. Przedstawienie ukazywało biblijne sceny z życia Józefa i Maryi, narodzonego Dzieciątka, pasterzy, dzieci i aniołów w wykonaniu uczniów klas IV, VII i VIII. Kolędy i i pastorałki były zaprezentowane przez klasy I - III pod opieką wychowawców: p. A. Benduch, p. B. Szklarzyk, p. A. Kowalczyk, p. M. Radeckiej, p. U. Derda, p. E. Dabrowskiej i p. P. Ciastko. Opiekę muzyczną nad solistami i chórem sprawowała - p. M. Błachowicz,a oprawę plastyczną wykonał - p. P. Kosiński. Nad całością przedstawienia czuwały: p. M. Bury, p. E. Skrońska i p. M. Zgardzińska. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów dało możliwość uczestniczenia w naszej tradycji chrześcijańskiej, a młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała p. wicedyrektor A. Wasil, która podziękowała uczniom, nauczycielom za występ oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.