Wideo konferencja ze szkołą na Malcie / 2021-06-04

19 maja odbyła się kolejna video konferencja Szkoły Podstawowej w Mstowie ze szkołą St Thomas Moore College Marsaskala Primary na Malcie. Koordynatorką wydarzenia, jak i całej współpracy e-Twinninng z Maltą od 2016 roku, jest nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Mstowie- pani mgr Anna Kluźniak. Od tego czasu już czterokrotnie nasze dzieci poznawały maltański kraj i kulturę, jak również ćwiczyły przy tym porozumiewanie się w języku angielskim.

W tym roku w konferencji wzięła udział klasa III b. Dzieci odpowiadały na pytania, które wcześniej wybrały i wspólnie z nimi przygotowały koordynatorki z Polski i Malty. Rozmowy dotyczyły m.in. naszych miejscowości, szkół, krajów, wyglądu pór roku, sławnych postaci, jak również bardzo codziennych, jak spędzanie wolnego czasu. Językiem w którym się uczniowie porozumiewali się był język angielski.

Maltańczykom bardzo podobały się zaprezentowane slajdy i zdjęcia naszej okolicy m.in. Skały Miłości i rzeki Warty, jak również zdjęcia zimy w Polsce i śniegu, który znają tylko z opowieści.

Na video konferencji obecne były również panie wicedyrektorki SP w Mstowie-pani mgr Anika Wasil i pani mgr Teresa Nowakowska.

Podziękowania za foto relację dla pani mgr Anety Pałczyńskiej.