„Zagraj, aby dowiedzieć się więcej" / 2022-03-10

W dniach 28.02 – 04.03.2022r. nauczyciele naszej szkoły pani Teresa Nowakowska i pani Daria Wójcikiewicz uczestniczyły w szkoleniu organizowanym przez Fundację Wspierania Inicjatyw Rozwoju Lokalnego, które realizowane było w ramach Programu Edukacja, mającego na celu zmniejszenie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmocnienia stosunków dwustronnych pomiędzy Polską, Islandią, Liechtensteinem oraz Norwegią w obszarze edukacji.

Szkolenie pt: „Zagraj, aby dowiedzieć się więcej – Alternatywne metody edukacji formalnej i nieformalnej w oparciu o ruch i zabawę. Intensywne szkolenie dla nauczycieli.”, odbyło się w Mielnie a jego głównym celem było poszerzenie warsztatu dydaktycznego nauczycieli o nowe, alternatywne formy edukacji formalnej i nieformalnej.

Zajęcia prowadzone były przez trenerkę z Islandii- Kristin Einarsdóttir oraz Sarah Anthony z Anglii przy wsparciu przedstawicieli polskiej organizacji.

Podczas szkolenia nauczyliśmy się jak wprowadzić gry i zabawy do nauczania kluczowych kompetencji, jak wykorzystać mapy historii i wizualizacji do opowiadania i mówienia, jak przekształcić grę planszową w gigantyczną grę ruchową z celami edukacyjnymi. Poznałyśmy również działania związane z celami nauczania – rozgrzewki, uzupełnienia i wyciszenie.

Wykorzystamy to podczas prowadzenia zajęć szkolnych.

Założona została grupa na fb, na której zamieściliśmy filmy, zdjęcia ze szkolenia oraz materiały wykorzystywane podczas zajęć. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do naszej grupy i korzystania z zamieszczonych już materiałów oraz tych, które zamieścimy w przyszłości www.facebook.com/groups/537984067574434/