Turniej Sportowy Antek Cwaniak „Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!” / 2023-12-07

29 listopada 2023r. 4 Gromada Zuchowa „Mstowskie Słoneczka” wyruszyła do Szkoły Podstawowej w Janowie na Zaproszenie 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki”, a wszystko po to, by wziąć udział w Sportowym Misiowym Turnieju Antek Cwaniak.

Kim był „Antek Cwaniak”? „Antek Cwaniak” to tytułowa postać książki doskonale znanej w środowisku harcerskim. Książka opisuje przygody młodego zuchmistrza (wodza zuchów) Antka, który otrzymał odpowiedzialną misję założenia nowej gromady zuchowej i musiał nauczyć się pracować z zuchami. Antek jest uosobieniem idealnego drużynowego zuchowego, którego losy barwnie opisał Aleksander Kamiński.

Na turniej wszystkie zuchy przybyły ze swoimi pluszowymi misiami.To właśnie pluszowe przytulanki były motywem przewodnim turnieju. Podczas licznych konkurencji zuchy przekazywały misiom listy, karmiły je,transportowały beczułki z miodem, pakowały miód do słoików , pokonywały przeszkody o różnym stopniu trudności. Jednym słowem wszyscy wspaniale się bawili. Konkurencjom sportowym towarzyszyły liczne zabawy ze śpiewem oraz zuchowe tańce.

Emocji i radości było bez liku!

BE-ER-A-WU-O! To była fenomenalna, fantastyczna, no i fajna ... zuchowa zabawa!

Drużynowa pwd.Beata Sieradzka