„Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach” / 2023-11-10

Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenie jest jak co roku okazją do podzielenia się radością i upominkami z naszymi rodakami na dawnych kresach Rzeczypospolitej. Szkoły z terenu gminy Mstów tradycyjnie włączyły się w akcję „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Zbiórkę darów w naszej szkole organizowały zuchy i harcerze  z drużyn "Mstowskie słoneczka", "Amonit" i "Piorun". W tym roku przygotowane zostały paczki dla dzieci z polskich szkół zawierające polskie książki, przybory szkolne, słodycze oraz kartki z życzeniami świątecznymi od rówieśników z Polski.

Organizatorem akcji jest ks. Ryszard Umański, Prezes Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” w Częstochowie, inicjator akcji charytatywnej. Paczki ze szkół naszej gminy zostały zebrane w Szkole Podstawowej w Mstowie, a następnie odtransportowane do siedziby towarzystwa, skąd zostaną rozesłane do kresowiaków. Będzie to wyraz naszej pamięci i wsparcia dla tych, którzy pozostali na kresach i kultywują tam polskie tradycje. Czuwaj!