Logo
Slogan

Z życia szkoły

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - BEZPIECZNE FERIE / 2019-02-04

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - BEZPIECZNE FERIE

Dnia 5 lutego w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.

Do obchodów przystąpiła również nasza szkoła. W związku z tym 1 lutego 2019r. roku uczniowie klas VIa, VIIb Szkoły Podstawowej pod kierunkiem wychowawców mgr Pawła Orlikowskiego oraz mgr Aleksandry Bekus przygotowali dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej sejmik pt. „Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci. Przyjemność jest następstwem bezpieczeństwa - bezpieczne ferie”.

Więcej ...

Szkolny projekt z matematyki / 2019-02-02

Szkolny projekt z matematyki

Uczniowie klas 8b, 8d Szkoły Podstawowej oraz IIIA, IIID gimnazjum w roku szkolnym 2018/2019 realizowali szkolny projekt zatytułowany: „100 zadań egzaminacyjnych z matematyki na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Celem projektu było przede wszystkim utrwalenie materiału przed egzaminem z matematyki na zakończenie szkoły, kształtowanie samodzielnego, twórczego myślenia, integracja środowiska uczniowskiego.

Uczniowie dobierali się w dowolne zespoły lub pracowali indywidualnie przygotowując 100 zadań (zadania otwarte, zamknięte, zadania typu prawda-fałsz, itp.). Uczniowie założyli specjalne zeszyty z przygotowanymi na ten cel okolicznościowymi okładkami poświęconymi tematyce związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, w których umieścili wybrane zadania oraz ich poprawne rozwiązania.

Opiekun projektu: Anna Kloczkowska

Historia Kościoła Wniebowzięcia NPM w Mstowie / 2019-01-31

Historia Kościoła Wniebowzięcia NPM w Mstowie

W dniu 25.01.2019 r. klasa III a, Vb pod opieką Pani Patrycji Ciastko i Pani Adriany Olech poznawała historię Klasztoru w Mstowie. Była to pierwsza wycieczka tematyczna w ramach innowacji pedagogicznej „Jestem częścią historii”. Uczniowie oprowadzani przez ks. Piotra Szydełko, mogli przenieść się w czasie i odkryć na nowo historię tego wspaniałego miejsca i jego założycieli. Całość została okraszona różnymi ciekawymi i czasami przerażającymi opowieściami. W wycieczce uczestniczyli Pani Karolina Tyrs, Pani Ewa Zagórska, Pan Paweł Orlikowski.

Więcej ...

„Legendy dla Babci i Dziadka” / 2019-01-25

„Legendy dla Babci i Dziadka”

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszy dni w roku. Mimo styczniowego chłodu to dni , kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. W tym czasie Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, a obchody z nim związanestały się tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez naszej szkoły. 22 stycznia zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy dzieci. Program artystyczny pt. „Legendy dla Babci i Dziadka„ dostarczył gościom wiele radości i wzruszeń, zapewnił o tym, że ukochani wnukowie osiągają nie tylko wspaniałe wyniki w nauce, ale mają również olbrzymie zdolności taneczne, wokalne, recytatorskie i aktorskie. Specjalne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom złożyła w imieniu swoim i całego grona pedagogicznego Pani Dyrektor mgr Beata Miry.

Więcej ...

„Bijemy rekordy bezpieczeństwa” / 2019-01-08

„Bijemy rekordy bezpieczeństwa”

18.12.2018r. uczniowie z klas 0a, 0b, Ib, IIa, IIIa pod opieką nauczycieli (mgr Ewelina Dąbrowska, mgr Jolanta Bekus, mgr Beata Sieradzka, mgr Anatolia Benduch, mgr Patrycja Ciastko) wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Organizatorem akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego z siedzibą w Zawierciu we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry