Logo
Slogan

Z życia szkoły

V Edycja Wszystkie Kolory Świata pod patronatem UNICEF- u- zakończona / 2019-03-13

                         Znalezione obrazy dla zapytania wszystkie kolory świata

 

Serdecznie dziękujemy ludziom WIELKIEGO SERCA za włączenie się w działania celem pozyskania środków na pomoc dzieciom w Afryce.

Dzięki Wam udało się zebrać kwotę 3225zł, która została przekazana na konto UNICEFU-u.

Bez ludzkiej bezinteresowności i hojności nawet najmniejsza pomoc byłaby niemożliwa.

Dziękujemy.

Dzień Kobiet / 2019-03-10

Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań. Każda z nich zasługuje na szacunek nie tylko od swięta. W naszej szkole tę uroczystość uświetnił występ uczniów, przedstawicieli Samorządu Ucznioskiego.

Przedstawienie przygotowali: Martyna Kubik, Marcin Mochol, Agata Jastrzębska, Miłosz Lesiak, Tomasz Dąbrowski, Piotr Derda, Dawid Lampa, Dawid Kowal, Oliwia Cygan i Julia Jędras. Nie zabrakło równiez pięknych piosenek w wykonaniu Anity Stepień, Zofii Bochenkiewicz oraz Mai Piechowskiej.

Wszystkim paniom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, sukcesów, samych przyjemnych chwil w codziennym życiu.

Nauczyciele, którzy zorganizowali uroczystość to: p. Magdalena Marszałek, p. Beata Górecka-Grabara (oprawa muzyczna) i p. Piotr Kosiński (scenografia). Ponadto w przygotowaniach uczniów do występu zaangażowane były : p. Justyna Nowak i p. Aleksandra Bekus. Dziękujemy !

Więcej ...

Innowacja Pedagogiczna "Elementy dwujęzyczności" / 2019-03-07

Innowacja Pedagogiczna

W dniu 4.03.2019r. w klasie VIIb odbyła się pierwsza lekcja geografii w języku angielskim. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Porębińska-Niesmaczny - współautorka programu innowacji.

Temat zajęć: „Poland on the map” ( „Położenie geograficzne Polski” ), został oparty na programie nauczania geografii w klasie siódmej - dział: „Środowisko przyrodnicze Polski,”

W ramach zajęć uczniowie oglądali film w języku angielskim i rozwiązywali ćwiczenia oparte na rozumieniu ze słuchu. Następnie rozwiązywali quiz w języku angielskim, w którym mogli wykazać się swoją wiedzą na temat Polski i rywalizować ze sobą www.quiz.biz/quizz-1154501.html. W ostatnim zadaniu uczniowie zostali podzieleni na grupy i tłumaczyli na język polski informacje zawarte w przewodniku po Polsce „Why Poland.”

Więcej ...

„Wszystkie Kolory Świata” / 2019-03-07

„Wszystkie Kolory Świata”

We wtorek 5 marca w Szkole Podstawowej w Mstowie odbyła się impreza charytatywna, która podsumowała realizację ogólnopolskiej kampanii Unicef „Wszystkie Kolory Świata”. Patronat nad tym wydarzeniem w naszej gminie objął Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy wszystkie placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Do projektu włączyły się szkoły z: Brzyszowa, Jaskrowa, Krasic, Kuchar, Małus Wielkich i Mokrzeszy oraz przedszkola z Kobyłczyc, Siedlca i Wancerzowa. Tegoroczna odsłona projektu jest jego piątą edycją. Poprzednie cztery edycje kampanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2,5 tys. placówek z Polski. Głównymi celami projektu są:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury

- pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne

- zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Więcej ...

klasy 6a i 6b w parku trampolin Stacja Grawitacja / 2019-03-07

klasy 6a i 6b w parku trampolin Stacja Grawitacja

6 marca klasy 6a i 6b wybrały się na wycieczkę do popularnego parku trampolin Stacja Grawitacja. Czekała tam na nas dwugodzinna zabawa. Do dyspozycji mieliśmy ogromne trampoliny, tor przeszkód, dużą ściankę wspinaczkową i park linowy. Każdy znalazł coś dla siebie, a zabawy było co niemiara. Uczniom towarzyszyli wychowawcy, p. Gabriela Wysocka Rozenberg, p. Paweł Orlikowski oraz p. Adriana Olech.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry