Logo
Slogan

Aktualności

Sztafetowe Biegi Przełajowe / 2015-09-26

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Nasi reprezentanci udanie rozpoczęli sezon zmagań w Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy. Pierwszą dyscypliną rozgrywaną we wrześniu są Sztafetowe Biegi Przełajowe. Zawody odbyły się 23 września tradycyjnie już w Konopiskach. Nasi gimnazjaliści zajęli drugie i zdobyli tytuł wicemistrzów powiatu częstochowskiego ustępując jedynie ekipie gospodarzy. Bieg miał formę sześcioosobowej sztafety, w której każdy z zawodników miał do pokonania 1000 metrów. Dzięki lokacie na podium nasza drużyna wywalczyła prawo udziału w zawodach rejonowych, gdzie spotka się z ekipami z Częstochowy i powiatu Kłobuckiego. 

Więcej ...

Bezpiecznie w drodze do szkoły / 2015-09-23

Bezpiecznie w drodze do szkoły

Dnia 22 września w  Zespole Szkół w Mstowie odbył się uroczysty sejmik pod hasłem „Bezpieczeństwo w  drodze do szkoły ”. Sejmik przygotowała klasa IA Gimnazjum  wraz z wychowawcą.

Uczniowie klasy I A poprzez swój występ przypomnieli wszystkim uczniom naszej szkoły o zasadach poruszania się na drodze, zachowania w szkole i o niebezpieczeństwach które  mogą nas spotkać nawet w domu oraz  przekazali  kilka informacji o bezpieczeństwie oraz przedstawili kilka scenek.

Więcej ...

Jurajska wycieczka / 2015-09-20

Jurajska wycieczka

W dniu 15.09.2015r. uczniowie klasy II D pod opieką pań Wioletty Kołodziejskiej i Małgorzaty Knysak zwiedzali urocze tereny Podlesic, Mirowa i Łutowca. Uczniowie zobaczyli wypas owiec na terenie rezerwatu przyrody nieożywionej Góry Zborów, jaskinię Stajnię, w której odkryto 3 zęby neandertalczyka. Podczas rajdu mijali także ekipę filmową kręcącą zdjęcia do najnowszego filmu Andrzeja Wajdy, w którym główną rolę zagra Bogusław Linda.

Więcej ...

Harcerski start 2015 / 2015-09-19

Harcerski start 2015

12 września na terenie kamieniołomu „Lipówka” w Rudnikach miała miejsce impreza inaugurująca rok harcerski. Uczestniczyło w niej blisko 300 zuchów, harcerzy, instruktorów oraz uczniów. Nie zabrakło również silnej reprezentacji III Szczepu Środowiskowego z Mstowa.

Główną część tego spotkania stanowiła gra terenowa, którą opracowały: dh. Justyna Klimczak i dh. Teresa Nowakowska. Wykonując poszczególne zadania młodzież mogła zapoznać się z środowiskiem przyrodniczym tego urokliwego miejsca, w tym z bogatą florą i fauną.  Dodatkowymi atrakcjami były: przygotowana dla harcerzy strzelnica paintbolowa oraz ciekawe animacje dla zuchów. Warto podkreślić, że przy organizacji przedsięwzięcia dzielnie pomagali harcerze z 23 MDH „Amonit”, 25 MDSH „Piorun” oraz wolontariusze z naszego gimnazjum. 

Więcej ...

Indywidualne Biegi Przełajowe LZS / 2015-09-18

Indywidualne Biegi Przełajowe LZS

Tradycyjnie pierwszą imprezą sportową w nowym roku szkolnym są Indywidualne Biegi Przełajowe organizowane przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. W tym roku tradycyjnie nasi uczniowie dobrze zaprezentowali się w tych zawodach. Na sześć kategorii nasi reprezentanci zdobyli jedno I miejsce i trzy razy stanęli na II stopniu podium. 

Więcej ...

Warsztaty ekologiczne "Od ziarenka do bochenka" / 2015-09-16

Warsztaty ekologiczne

10 września 2015 roku wychowawcy klas 6a i 6b p. Paweł Orlikowski i p. Gabriela Wysocka Rozenberg zorganizowali dla swoich uczniów wyjazd do Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach.

Więcej ...

Sejmik "Bezpiecznie na drodze" / 2015-09-12

Sejmik

Dnia 9 września w naszej szkole odbył się uroczysty sejmik pod hasłem „Bezpiecznie na drodze”. Sejmik przygotowały klasy pierwsze wraz z wychowawcami.

Więcej ...

Żegnaj lesie zielony, żegnaj rzeko błękitna / 2015-09-03

Żegnaj lesie zielony, żegnaj rzeko błękitna…………Po wspaniałych wakacjach nadszedł długo oczekiwany Nowy Rok  szkolny 2015/2016.  Czas do szkoły!

     1 września powitaliśmy Nowy Rok Szkolny .

    Uroczystość Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego została zainaugurowana  uroczystą Mszą Świętą. Po powrocie z kościoła  do szkoły cała społeczność szkolna spotkała się tradycyjnie w hali sportowej.

     Na uroczystość przybyli także Wójt Gminy Mstów Pan Tomasz Gęsiarz,  Skarbnik Gminy Mstów Pani Maria Skibińska,  Ksiądz Proboszcz Paweł Greń,  Przewodniczący Rady Gminy Mstów Pan Krzysztof Choryłek, Sołtys Mstowa Pan Zbigniew Bigosiński,  licznie zebrani Rodzice.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry