Logo
Slogan

Aktualności

Dzień otwarty / 2016-04-23

Dzień otwarty

W dniu 21 kwietnia 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się dzień otwarty dla szkół ponadgimnazjalnych z powiatu częstochowskiego. Obecne były następujące szkoły:
VI LO im. J. Dąbrowskiego, VIII LO Samorządowe, Zespół Szkół im. gen. W. Andersa,
Zespół Szkół im. B. Prusa, Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. S. Reymonta, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego, Zespół Szkół im.
J. Kochanowskiego, IX LO im. C.K. Norwida, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Gastronomicznych im. M. Skłodowskiej- Curie, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. K. Pułaskiego, Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, TZN im. W. Sikorskiego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
W spotkaniu wzięli uczniowie klas trzecich, ich rodzice oraz dyrekcja szkoły i nauczyciele.

Więcej ...

ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” / 2016-04-21

ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

16 kwietnia br. w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Gminę Mstów reprezentowały: KINGA NOWAKOWSKA- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie oraz ZUZANNA ROSPONDEK- Gimnazjum im. Andrzeja Kubickiego w Mstowie pod opieką mgr Justyny Klimczak.

Więcej ...

Egzamin gimnazjalny 2016 / 2016-04-21

Egzamin gimnazjalny 2016

Uczniowie naszego gimnazjum od 18 do 20 kwietnia brali udział w bardzo poważnej próbie swojej wiedzy. Przez trzy dni pisali egzamin gimnazjalny. 96 uczniów z klas trzecich pisało codziennie dwuczęściowy sprawdzian. W poniedziałek zaczęli od części humanistycznej i języka polskiego. Wtorek to dzień przeznaczony na przedmioty przyrodnicze i matematykę. W środę przyszedł czas na język angielski (poziom podstawowy i rozszerzony). Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki sprawdzianu. 

Wilczki na "Wesołku" / 2016-04-18

Wilczki na

Festiwal Kultury Zuchowej "Wesołek 2016 - Kierunek Azja" odbył sie w sobotę 16 kwietnia. Zuchy rywalizowały w kategoriach: taniec, piosenka, majsterka. Dziewczynki z 34 MGZ "Pomarańczowe wilczki" zaprezentowały sie w tańcu indyjskim, a chłopcy wykonali majsterkę - smoka chińskiego. Po zaprezentowaniu się wszystkich zuchów, komisja przystąpiła do obrad. Podczas przerwy zuchy udały sie na słodki poczęstunek, a następnie w oczekiwaniu na werdykt jury wzięły udział w pląsach i zabawach. Nasze "Wilczki"  zajęły II miejsce w kategorii taniec, otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrody. W sobotę 23 kwietnia wraz z innymi zwycięskimi gromadami, będą reprezentowały Hufiec Częstochowa na "Wesołku" w Zabrzu. Powodzenia. Czuj. 

Więcej ...

Gry i zabawy w Małej Olimpiadzie / 2016-04-16

Gry i zabawy w Małej Olimpiadzie

W środę 13.04.2016r. odbyły się zawody z cyklu „Mała Olimpiada Gminy Mstów”.  Tym razem były to „wyścigi rzędów”. Zawody były przygotowane dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W zawodach uczestniczyły reprezentacje siedmiu szkół z terenu gminy: Brzyszów, Mokrzesz, Krasice, Zawada, Jaskrów, Kuchary i Mstów. Uczniowie rywalizowali w ośmiu konkurencjach, w których musieli wykazać się szybkością, zwinnością, skocznością, siła i precyzją rzutów. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła Mokrzesz, II m– Mstów i  Brzyszów, III m – Jaskrów, IV m – Krasice, V m– Zawada i VI Kuchary. Na koniec zostały wręczone dyplomy i słodkie „ co nieco” dla każdego uczestnika. Zawody przygotowała i przeprowadziła Adriana Olech nauczyciel Zespołu Szkół w Mstowie.

Więcej ...

Szachy w ramach Małej Olimpiady / 2016-04-16

Szachy w ramach Małej Olimpiady

13 kwietnia odbył się turniej szachowy dla dzieci w ramach Małej Olimpiady Gminy Mstów. Wzięły w nim udział reprezentacje chłopców i dziewcząt z 6 szkół podstawowych gminy Mstów. Drużynowo w obu kategoriach zwyciężyli przedstawiciele Mstowa, drugie miejsce zajął Jaskrów,  trzecie wśród dziewcząt Mokrzesz a wśród chłopców Zawada. Indywidualnie wśród dziewcząt triumfowała Emilia Resakowska (Mstów), druga była Aleksandra Szuba (Jaskrów), trzecia Aleksandra Cyba (Jaskrów). W kategorii chłopców najlepszy okazał się Artur Resakowski (Mstów), drugi był Bartosz Gajosek (Jaskrów), trzeci Wiktor Choryłek (Mstów). 

Więcej ...

Harcerskie spotkanie / 2016-04-16

Harcerskie spotkanie

Zuchy i harcerze III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Skała" mieli zaszczyt reprezentować Hufiec ZHP Częstochowa podczas uroczystej mszy świętej w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze . Podczas tej specjalnej eucharystii został poświęcony obraz świętego Jana Pawła II dla parafii w Korczewie. Inspiratorką tego wydarzenia była dh. Grażyna Zalewska-Pietrykowska, na stałe mieszkająca w Anglii, gdzie pełni funkcje Kierownika 93 Kręgu Starszoharcerskiego ,,Nadzieja'' im. Jana Pawła II w Londynie i Okręgowego Kierownika Starszego Harcerstwa na Wielką Brytanię. Za wzorową służbę harcerską otrzymaliśmy gratulacje od komendanta Hufca ZHP Częstochowa phm. Wojciecha Śliwowskiego oraz pudło smacznych cukierków od gości z Anglii. Po zakończeniu uroczystości i wykonaniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się na krótka wycieczkę alejami NMP. Czuwaj

Więcej ...

Turniej wiedzy pożarniczej / 2016-04-14

Turniej wiedzy pożarniczej

11 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Mstowie po raz pierwszy przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Głównym celem OTWP jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Przede wszystkim jednak służy promowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarową, poznawanie tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry