Logo
Slogan

Aktualności

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej ,, PILICA - CUP” / 2015-12-07

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej ,, PILICA - CUP”

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w piłce nożnej wygrała turniej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, Pilica – Cup” rozegrany 3.12.2015r. w Koniecpolu. W turnieju wzięły udział czołowe drużyny naszego powiatu, więc sukces jest tym cenniejszy. Wielkie brawa dla całej naszej drużyny. Ponadto nasz zawodnik Jakub Jura wywalczył tytuł ,,króla strzelców”.

Więcej ...

Pomoc rodakom na Litwie / 2015-12-07

Pomoc rodakom na Litwie

Zuchy, harcerze i cała społeczność naszej szkoły, włączyła się do akcji charytatywnej dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Organizatorem zbiórki było Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”. Akcja polegała na zbiórce artykułów szkolnych dla mieszkańców i szkół polskich w Jaszunach, Pakienie, Mickunach i Ławryszkach. Przez kilka dni zuchy i harcerze zbierali przybory szkole  przyniesione przez uczniów. Następnie po ich spakowaniu zostały one przekazane do punktu zbiorczego w Częstochowie i wysłane na Litwę. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji. Czuwaj

Więcej ...

Lekcja patriotyzmu / 2015-12-06

Lekcja patriotyzmu

Dzięki wsparciu władz gminy harcerze  z 25 MDSH „Piorun” i 23 MDH „Amonit” mieli niecodzienną okazję wziąć udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. W programie wyjazdu, który odbył się 3 grudnia były dwie atrakcje: wizyta w Centrum Nauki „Kopernik” oraz zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Doświadczenia fizyczne, chemiczne, biologiczne i techniczne, o których uczniowie rozmawiają na lekcjach, w warszawskim CN ”Kopernik” stały się namacalne. Wszystkiego można było dotknąć, sprawdzić i samodzielnie wykonać.

Więcej ...

Ogłoszenie / 2015-12-04

    Dyrektor Zespołu Szkół w Mstowie informuje, że w dniach 8 i 9 grudnia 2015r. w godz. 8.00-10.00 w Zespole Szkół w Mstowie odbędą się konsultacje psychologiczne dla rodziców i nauczycieli.

     Dnia 8 grudnia 2015r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami. W tym dniu odbędą się również konsultacje psychologiczne dla rodziców w godzinach 17.00-18.00

 

 

Gimnazjaliści wicemistrzami powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej / 2015-12-03

Gimnazjaliści wicemistrzami powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej

Reprezentanci naszego gimnazjum wywalczyli  II miejsce w mistrzostwach powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej chłopców. Turniej finałowy odbył się 1 grudnia 2015 w Lelowie. Nasza drużyna uległa gospodarzom, a zwyciężyła drużyny z Kłomnic i Kamienicy Polskiej. Do finału zakwalifikowaliśmy się zwyciężając w turnieju eliminacyjnym, który odbył się 26.11.2015 w Mstowie. 

Więcej ...

Sejmik „W izbie regionalnej” / 2015-12-02

Sejmik „W izbie regionalnej”

Uczniowie klasy IC Gimnazjum w Mstowie przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów z klas pierwszych sejmik prezentujący Izbę Regionalną  ZS w Mstowie
Izba Regionalna znajdująca się na terenie naszej szkoły jest placówką odpowiedzialną za opiekę nad spuścizną historyczną poprzednich pokoleń. Celem twórców było gromadzenie pamiątek związanych z regionem, ochrona przed zniszczeniem wielu starych przedmiotów, popularyzacja i przybliżenie historii Mstowa.

Więcej ...

Zuchy na sportowo / 2015-12-01

Zuchy na sportowo

27 listopada nasze zuchy z 34 MGZ "Pomarańczowe wilczki" i Próbnej Gromady Zuchowej "Mstowskie słoneczka" wraz z drużynowymi dh Urszulą Derdą i dh Beatą Sieradzką wzięły udział w tradycyjnych zawodach sportowych gromad zuchowych hufca Częstochowa - "Turnieju Antka Cwaniaka". Wszystkie konkurencje i zabawy związane były tematycznie z Azją - życiem jej mieszkańców, ich zwyczajami, potrawami i przyrodą tego ogromnego kontynentu, Zawody odbywały się w sportowej atmosferze. Rywalizacja małych sportowców była bardzo zacięta i emocjonująca. Następny turniej już za rok. Czuj.

Więcej ...

Piłkarki ręczne wygrały Turniej o Puchar Starosty / 2015-11-28

Piłkarki ręczne wygrały Turniej o Puchar Starosty

Reprezentacja naszego gimnazjum w piłce ręcznej dziewcząt wygrała Turniej o Puchar Starosty Częstochowskiego rozegrany 27.11.2015 w Przyrowie. W turnieju wzięły udział czołowe drużyny naszego powiatu, więc sukces jest tym cenniejszy. Brawa dla całej drużyny!

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry