Logo
Slogan

Aktualności

Wieczór Poezji i Muzyki / 2015-05-21

Wieczór Poezji i Muzyki

,,Ocalić od zapomnienia…’’ było mottem Wieczoru Poezji i Muzyki, który odbył się 15 maja 2015 w Zespole Szkół w Mstowie. Ten piątkowy wieczór na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Mstowa i okolic, którzy licznie przybyli, aby podziwiać talenty recytatorskie i wokalne wykonawców. W widowisku literacko-muzycznym najpierw zaprezentowali się uczniowie szkoły. W drugiej części wieczoru mogliśmy podziwiać występy absolwentów, tych z lat ostatnich i tych z lat odległych. Przyjechali do nas z różnych stron Polski i stworzyli wspaniały, niezapomniany spektakl. Widzowie przeżyli chwile wzruszenia i refleksji, a autorom udało się ocalić od zapomnienia miejsca, ludzi i upływający czas.

 

Więcej ...

SPRACHDOKTOR 2015 / 2015-05-21

SPRACHDOKTOR 2015

Znane  są  już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR 2015”.  Przypominamy, że w tym roku  brało w nim udział  49 uczniów naszej szkoły: 15 uczniów  ze  Szkoły  Podstawowej  i 34 gimnazjalistów.
Największym osiągnięciem w tym konkursie jest III miejsce w województwie śląskim zdobyte przez ucznia  kl. IIC –Kubę Cichóra. Najlepszy wynik  w Gimnazjum uzyskali również uczniowie klasy II D - Bruno Waszkiewicz i Paulina Gurtman.   Natomiast najlepszy wynik  w Szkole Podstawowej  uzyskała uczennica klasy VI b  Nikola Rubik zajmując XVI miejsce. Zaraz po niej   znaleźli  się  również  uczniowie klasy szóstej Bartosz Dawid i Adrianna Sieradzka. 
Uczniowie ci otrzymają  dyplomy i nagrody książkowe. 
Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez panie uczące języka niemieckiego -mgr Mariolę Całus i  mgr Aleksandrę Bekus.

Piłkarze Gimnazjum w Mstowie czołową drużyną śląska / 2015-05-19

Piłkarze Gimnazjum w Mstowie czołową drużyną śląska

Pięknym sukcesem piłkarskiej reprezentacji Gimnazjum w Mstowie zakończył się Finał Wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup. W rozegranym 15 maja 2015 finale w Chorzowie nasza drużyna zajęła doskonałe piąte miejsce, po raz kolejny udowadniając przynależność do czołówki województwa śląskiego.

Więcej ...

Piłkarze wicemistrzem rejonu / 2015-05-19

Piłkarze wicemistrzem rejonu

Reprezentacja gimnazjum zajęła drugie miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej. W zawodach rozegranych 18 maja w Częstochowie udział wzięli mistrzowie trzech powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i miasta Częstochowa. Nasi chłopcy przegrali z Gimnazjum 22 z Częstochowy 0-5 i wygrali z Gimnazjum w Truskolasach 5-2 (bramki: A.Jura – 4, F. Orlikowski). W ostatnim meczu Gimnazjum 22 z Częstochowy wygrało 12-1 z Truskolasami i uzyskało awans do finału wojewódzkiego.

Nasi chłopcy zakończyli bardzo udany sezon, w którym wywalczyli mistrzostwo powiatu i wicemistrzostwo rejonu. Gratulacje!

Gimnazjum Mstów: Dominik Mermer, Dominik Gołda, Fabian Orlikowski, Kuba Cichór, Michał Sowiński, Krzysztof Motłoch, Adrian Jura, Maksymilian Stanirowski, Klaudiusz Radecki.

Opiekun: Piotr Ujma

Maluszki na lekcji w Bibliotece Gminnej / 2015-05-19

Maluszki na lekcji w Bibliotece Gminnej

18 maja dzieci z Oddziałów Przedszkolnych udały się na wycieczkę do Biblioteki Gminnej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Więcej ...

Maluchy w pracowni plastycznej / 2015-05-19

Maluchy w pracowni plastycznej

Nasze maluszki wzięły czynny udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie. 

Więcej ...

Przedszkolaki na Warsztatach Wiklinowych / 2015-05-19

Przedszkolaki na Warsztatach Wiklinowych

Na terenach rekreacyjnych nad Wartą za Urzędem Gminy w ramach warsztatów wiklinowych stworzono altankę z wierzbowych witek. 

Więcej ...

Wycieczka maluchów z Oddziałów Przedszkolnych do Pizzerii pod Stodołami / 2015-05-19

Wycieczka maluchów z Oddziałów Przedszkolnych do Pizzerii pod Stodołami

Dzieci z naszych Oddziałów Przedszkolnych wyruszyły na wycieczkę do Pizzerii pod Stodołami mieszczącej się w Centrum Mstowa. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się jak się robi pizze – poznały składniki niezbędne do przygotowania pizzy, wymieniły również swoje ulubione pizze.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry