Logo
Slogan

Aktualności

Sprzątanie świata 2015 / 2015-09-29

Sprzątanie świata 2015

W piątek 18 września 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół w Mstowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w Akcji Sprzątania Świata. Koordynatorami akcji byli: w Gimnazjum mgr Wioletta Kołodziejska a w Szkole Podstawowej mgr Jacek Syguła.

Więcej ...

Wizyta w kamieniołomie / 2015-09-26

Wizyta w kamieniołomie

W dniu 25.09.2015 r. uczniowie klasy III C pod opieką mgr Wioletty Kołodziejskiej i mgr Magdaleny Marszałek zwiedzali przyrodniczą ścieżkę edukacyjną ,, Kopalnia przywrócona naturze'' powstałą na terenie dawnego wyrobiska ,, Lipówka '' w Rudnikach. W skład ścieżki wchodzi 16 tablic edukacyjnych rozmieszczonych na 11 stanowiskach tematycznych, prezentujących najciekawsze fragmenty kamieniołomu, gatunki roślin i zwierząt, ich siedliska oraz obiekty przyrody nieożywionej.

Więcej ...

Sztafetowe Biegi Przełajowe / 2015-09-26

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Nasi reprezentanci udanie rozpoczęli sezon zmagań w Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy. Pierwszą dyscypliną rozgrywaną we wrześniu są Sztafetowe Biegi Przełajowe. Zawody odbyły się 23 września tradycyjnie już w Konopiskach. Nasi gimnazjaliści zajęli drugie i zdobyli tytuł wicemistrzów powiatu częstochowskiego ustępując jedynie ekipie gospodarzy. Bieg miał formę sześcioosobowej sztafety, w której każdy z zawodników miał do pokonania 1000 metrów. Dzięki lokacie na podium nasza drużyna wywalczyła prawo udziału w zawodach rejonowych, gdzie spotka się z ekipami z Częstochowy i powiatu Kłobuckiego. 

Więcej ...

Bezpiecznie w drodze do szkoły / 2015-09-23

Bezpiecznie w drodze do szkoły

Dnia 22 września w  Zespole Szkół w Mstowie odbył się uroczysty sejmik pod hasłem „Bezpieczeństwo w  drodze do szkoły ”. Sejmik przygotowała klasa IA Gimnazjum  wraz z wychowawcą.

Uczniowie klasy I A poprzez swój występ przypomnieli wszystkim uczniom naszej szkoły o zasadach poruszania się na drodze, zachowania w szkole i o niebezpieczeństwach które  mogą nas spotkać nawet w domu oraz  przekazali  kilka informacji o bezpieczeństwie oraz przedstawili kilka scenek.

Więcej ...

Jurajska wycieczka / 2015-09-20

Jurajska wycieczka

W dniu 15.09.2015r. uczniowie klasy II D pod opieką pań Wioletty Kołodziejskiej i Małgorzaty Knysak zwiedzali urocze tereny Podlesic, Mirowa i Łutowca. Uczniowie zobaczyli wypas owiec na terenie rezerwatu przyrody nieożywionej Góry Zborów, jaskinię Stajnię, w której odkryto 3 zęby neandertalczyka. Podczas rajdu mijali także ekipę filmową kręcącą zdjęcia do najnowszego filmu Andrzeja Wajdy, w którym główną rolę zagra Bogusław Linda.

Więcej ...

Harcerski start 2015 / 2015-09-19

Harcerski start 2015

12 września na terenie kamieniołomu „Lipówka” w Rudnikach miała miejsce impreza inaugurująca rok harcerski. Uczestniczyło w niej blisko 300 zuchów, harcerzy, instruktorów oraz uczniów. Nie zabrakło również silnej reprezentacji III Szczepu Środowiskowego z Mstowa.

Główną część tego spotkania stanowiła gra terenowa, którą opracowały: dh. Justyna Klimczak i dh. Teresa Nowakowska. Wykonując poszczególne zadania młodzież mogła zapoznać się z środowiskiem przyrodniczym tego urokliwego miejsca, w tym z bogatą florą i fauną.  Dodatkowymi atrakcjami były: przygotowana dla harcerzy strzelnica paintbolowa oraz ciekawe animacje dla zuchów. Warto podkreślić, że przy organizacji przedsięwzięcia dzielnie pomagali harcerze z 23 MDH „Amonit”, 25 MDSH „Piorun” oraz wolontariusze z naszego gimnazjum. 

Więcej ...

Indywidualne Biegi Przełajowe LZS / 2015-09-18

Indywidualne Biegi Przełajowe LZS

Tradycyjnie pierwszą imprezą sportową w nowym roku szkolnym są Indywidualne Biegi Przełajowe organizowane przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. W tym roku tradycyjnie nasi uczniowie dobrze zaprezentowali się w tych zawodach. Na sześć kategorii nasi reprezentanci zdobyli jedno I miejsce i trzy razy stanęli na II stopniu podium. 

Więcej ...

Warsztaty ekologiczne "Od ziarenka do bochenka" / 2015-09-16

Warsztaty ekologiczne

10 września 2015 roku wychowawcy klas 6a i 6b p. Paweł Orlikowski i p. Gabriela Wysocka Rozenberg zorganizowali dla swoich uczniów wyjazd do Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry