Logo
Slogan

Aktualności

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH / 2015-10-22

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

"Zamiar biblioteki nie inny być powinien nad użyteczność.
Jeżeli więc tego się zakładający trzymać zechce,
trzeba iżby czytelników oświeceńszymi i lepszymi czyniła."
Ignacy Krasicki

Kto wymyślił takie święto?

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Więcej ...

RÓŻANIEC TO SKARB / 2015-10-22

RÓŻANIEC TO SKARB

„Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”


         Październik to miesiąc,  który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej, a także modlitwie zwanej Różańcem.
Św. Jan Paweł II wyznał kiedyś: „Różaniec to moja najpiękniejsza modlitwa! Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam was do jej odmawiania”.

Więcej ...

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU / 2015-10-21

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

W dniu 20.10.2015r. odbył się XVI edycja Turnieju w której udział wzięła reprezentacja naszej szkoły dziewcząt w kat. U-12. W stawce ośmiu drużyn nasza drużyna zajęła IV miejsce. 

Więcej ...

MAŁA OLIMPIADA GMINY MSTÓW - PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW / 2015-10-20

MAŁA OLIMPIADA GMINY MSTÓW - PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

W dniu 16.10.2015r. w hali sportowej w Mstowie odbył się turniej piłki nożnej chłopców w ramach Małej Olimpiady Gminy Mstów. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał w-ce dyr. Pan Piotr Ujma a podsumowania turnieju i wręczenia dyplomów dokonał Wójt Gminy Mstów Pan Tomasz Gęsiarz. W turnieju wzięło udział sześć drużyn. Grano systemem "każdy z każdym". Ostateczna kolejność turnieju; 1. Mstów, 2. Jaskrów, 3. Brzyszów, 4. Mokrzesz, 5. Krasice, 6. Zawada.

Więcej ...

Sukces w Powiatowym Konkursie Literackim / 2015-10-19

Sukces w Powiatowym Konkursie Literackim

Natalia Łapaj, uczennica klasy II B gimnazjum, zajęłą III miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim ,,Opowiedz mi o Janie Pawle II'' organizowanym przez Stowrzyszenie Rodzin Katolickich Archdiecezji Częstochowskiej pod honorowym patronatem ks. Arcybiskupa Wacława Depo i dr Wandy Półtawskiej.

Konkurs polegał na przygotowaniu pracy literackiej w formie wywiadu z osobą, która dzieli się swoim świadectwem spotkania z Janem Pawłem II. Natalia przygotowała pracę pod kierunkiem polonistki mgr Justyny Ujmy.

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 18.10.2015 w Zespole Szkół im. J.Kochanowskiego w Witkowicach.

Dzień Edukacji Narodowej 2015 / 2015-10-15

Dzień Edukacji Narodowej 2015

ŚWIĘTO EDUKACJI

Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Montaż słowno - muzyczny zawierał wiersze odpowiednio dobrane i skierowane do każdego nauczyciela. Oprawę muzyczną stanowiły humorystyczne piosenki w doskonałym wykonaniu chórów szkolnych.

Więcej ...

Warsztaty ekologiczne w Smoleniu / 2015-10-15

Warsztaty ekologiczne w Smoleniu

W dniach 12-13 października 2015r. uczniowie klas I B i I C Gimnazjum wraz z swoimi opiekunkami p.Ewą Kowalik-Zagórską i p. Darią Wójcikiewicz oraz p. Wiolettą Kołodziejską, która jest przewodnikiem jurajskim,  uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Smoleniu koło Pilicy. W programie były warsztaty terenowe, historyczne, zapoznanie z eksponatami ekspozycji muzealnej Smolenia oraz spacer po zabytkach Pilicy. W drugim dniu młodzież miała możliwość zobaczenia nietoperzy w Jaskini Głębokiej, wracających na okres zimowy do jaskini. Na zimowy krajobraz Smolenia wpłynęły opady śniegu, który był także atrakcją dla młodzieży.

Więcej ...

Harcerska służba / 2015-10-13

Harcerska służba

Ostatni weekend harcerze 25 MDSH "Piorun" spędzili bardzo pracowicie organizując tradycyjną loterię parafialną podczas odpustu z okazji święta Matki Boskiej Różańcowej. W sobotę 10 października kilka wieczornych godzin spędzili przygotowując fanty i losy na loterię. W niedzielę po każdej mszy sprzedawali losy i wydawali atrakcyjne nagrody licznie zgromadzonym parafianom. Praca trawała cały dzień. Czuwaj

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry