Logo
Slogan

Aktualności

III Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach / 2015-01-30

III Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach

Ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi był tradycyjnie dniem rozgrywania Mistrzostw Gimnazjum w Szachach. W turnieju, który odbył się 30 stycznia wzięło udział 15 chłopców i 1 dziewczyna. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa III A, która miała aż 7 przedstawicieli w turnieju. Po rozegraniu sześciu rund systemem szwajcarskim - każdy z uczestników rozegrał 6 partii - wyłoniono najlepszych szachistów, którzy będą reprezentować nasze gimnazjum w zawodach powiatowych. Mistrzem Gimnazjum w szachach został Grzegorz Kuban z klasy I B. Gratulacje.Przygotowanie i przeprowadzenie turnieju mgr Paweł Derda. 

Więcej ...

Akcja "Bezpieczni w drodze do szkoły" / 2015-01-29

Akcja

                                  

W środę 28 stycznia 2015 roku Dyrektor ARIMR Stanisław Gmitruk spotkał się- w ramach programu pt.„Bezpieczna droga do szkoły” – z uczniami Zespołu Szkół w Mstowie.
W spotkaniu uczestniczyli też: główny specjalista w BZZL śląskiego OR sierżant sztabowy policji miejskiej Robert Tame , rzecznik prasowy policji miejskiej Joanna Lozar i radny Patryk Woźnica.

Więcej ...

Siatkarki jedną nogą w finale / 2015-01-27

Siatkarki jedną nogą w finale

Reprezentacja Gimnazjum w Mstowie zajęła piąte miejsce w Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego w piłce siatkowej dziewcząt, która odbyła się 27.01.2015. Rywalizowało ze sobą 12 gimnazjów. Nasze zawodniczki najpierw pewnie przeszły eliminacje, ale później trafiły na dużo silniejsze rywalki. Mimo ogromnego zaangażowania i zaciętej walki uległy w walce o finał. Postawa naszych zawodniczek i ich potencjał zapowiadają duże emocje w kolejnych rozgrywkach siatkarskich. Skład drużyny: Wiktoria Więcław, Klaudia Nowak, Kornelia Zgrzebna, Zuzanna Kondrowska, Julia Magdziarz, Julia Jaksender, Magda Tyras, Martyna Halbiniak, Kinga Chwalba, Karolina Równiak. Opiekun: Elżbieta Knysak

Więcej ...

Zuchowy bal karnawałowy / 2015-01-26

Zuchowy bal karnawałowy

34 Mstowska Gromada Zuchowa „Pomarańczowe wilczki”, pod opieką drużynowej druhny Urszuli Derdy i harcerzy z „Pioruna”, uczestniczyła w hufcowym maskowym balu karnawałowym dla zuchów.  Zabawa w tym roku odbyła się w szkole w Mirowie. Podczas balu, oprócz tańców odbywały się rozmaite zabawy i konkursy. Zuchy miały też słodki poczęstunek.  Nasi harcerze pełnili z powodzeniem funkcję „wodzirejów”. Następny bal już za rok być może w Mstowie. 

Więcej ...

Telewizja w naszej szkole / 2015-01-26

W czwartek 22.01.2015 gościła w naszej szkole telewizja NTL. Celem wizyty było nakręcenie krótkiego materiału na temat nowego kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół w Mstowie.
Zobacz materiał ►

Mstowskie kolędowanie / 2015-01-25

Mstowskie kolędowanie

W niedzielę 25 stycznia 2015 roku dzieci i młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli brały czynny udział w koncercie kolęd imienia ks. Stanisława Boreckiego, który każdego roku odbywa się w mstowskim sanktuarium.  Na wieczór kolęd zaproszono gości: Księdza Seniora Arcybiskupa i Metropolitę Częstochowskiego Stanisława Nowaka, Wizytatora Polskiej Prowincji CRL  ks. Mariana Szczecinę, Wójta Gminy Mstów pana Tomasza Gęsiarza.

Więcej ...

Wystawa "MAMO TATO NIE PAL" / 2015-01-21

Wystawa

Dnia 19 stycznia 2015r. w głównym holu szkoły odbyła się wystawa najciekawszych prac biorących udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym na plakat "MAMO, TATO, NIE PAL". Autorami prac byli uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych z naszej gminy. Wystawa miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, w którym nie ma miejsca na takie używki jak papierosy. 

Więcej ...

Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski / 2015-01-20

Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski


W dniu 16 stycznia 2014 r. odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski.
Jest on jednocześnie I etapem XXVII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego
dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowanego przez Rejonowy Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry