Logo
Slogan

Aktualności

Harcerski start 2018 / 2018-09-10

Harcerski start 2018

Wystartował harcerski sezon. Szczep "Skała" reprezentowały w tym skautowym święcie hufca ZHP Częstochowa drużyny "Amonit", "Żywioły" i "Piorun" - razem 60 harcerzy i instruktorów. W sobotę 8 września spotkaliśmy się z innymi drużynami na terenie HOSW "Pająk" w Konopiskach. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach. Okazało się, że powakacjach  mamy spore zasoby energii więc nie braknie nam ochoty do pracy w nowym roku szkolnym. CZUWAJ!

Więcej ...

INFORMACJA O OBIADACH / 2018-09-07

CZCIMY PAMIĘĆ O OBROŃCACH NASZEJ OJCZYZNY / 2018-09-04

CZCIMY PAMIĘĆ O OBROŃCACH NASZEJ OJCZYZNY

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami tradycyjnie udali się na cmentarz parafialny, by uczcić pamięć żołnierzy, którzy polegli w obronie Polski w 1939r. i zostali tam pochowani. Są to mogiły żołnierzy z ,,27 Pułku Piechoty’’, wchodzącego w skład ,,7 Dywizji’’ gen. Janusza Gąsiorowskiego, która miała za zadanie bronić terenu Częstochowy i okolic. Po otrzymaniu rozkazu wycofania dywizja skierowała się do Lasów Potockich, gdzie została praktycznie okrążona i rozbita. W czasie odwrotu wysadzono m.in. most na rzece Warcie w Mstowie. Na cmentarz udały się klasy VIa, VIIIc z opiekunami : panią Tatianą Całus oraz panami Pawłem Orlikowskim i Piotrem Całusińskim.

Więcej ...

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 / 2018-09-03

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny 2018/2019.

Na uroczystości obecni byli: wójt Gminy Mstów – Pan Tomasz Gęsiarz, Radni Gminy Mstów, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mstowie w składzie: mgr Beata Miry, mgr Monika Jackowska, mgr Piotr Ujma oraz uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, rodzice, nauczyciele i pracownicy administracji.

Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Wszyscy obecni uczcili minutą ciszy poległych w II Wojnie Światowej.

Całą uroczystość uświetniły występy naszej młodzieży.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

Uroczystość przygotowali:

mgr Justyna Puczyńska, mgr Anna Kluźniak, mgr Teresa Nowakowska, mgr Beata Sieradzka,

mgr Agnieszka Kowalczyk, mgr Barbara Szklarzyk

Oprawa plastyczna: mgr Piotr Kosiński

Oprawa muzyczna mgr Beata Górecka - Grabara i mgr Monika Błachowicz

Więcej ...

WITAJ SZKOŁO / 2018-08-29

WITAJ SZKOŁO

Wszystkich Uczniów Szkoły Podstawowej oraz Rodziców, zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019, które odbedzie się 3 wrzesnia (poniedziałek) o godzinie 10.00 w hali sportowej. Uroczysta Msza Św.  zostanie odprawiona w tym samym dniu w kościele w Mstowie o godz. 8.30.

Więcej ...

WAKACJI NADSZEDŁ CZAS! / 2018-06-22

WAKACJI NADSZEDŁ CZAS!

22 czerwca Rok Szkolny 2017/2018 dobiegł końca. Nasi uczniowie i nauczyciele nie szczędzili sił, aby był to czas owocnej pracy i sukcesów, tak w nauce, jak i w sporcie oraz licznych konkursach z różnych dziedzin. Dziś każdy uczeń może czuć satysfakcję że swoich osiągnięć, a rodzice i nauczyciele mogą być z nich dumni.

Teraz już w pełni możemy cieszyć się latem, piękną pogodą i wypoczynkiem. Wszystkim - Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom - życzymy radości z osiągnięć minionego roku szkolnego, bezpiecznego wypoczynku i słonecznej pogody na wakacje.

Więcej ...

„ Smerfy” , a raczej Smerfetki z wizytą u najmłodszych uczniów naszej szkoły / 2018-06-21

„ Smerfy” , a raczej Smerfetki z wizytą u najmłodszych uczniów naszej szkoły

Młodsza grupa uczniów działająca w ramach Warsztatów literacko- teatralnych postanowiła przygotować spektakl dla klas O- 3. Wybór padł na „ Smerfy” , ale oczywiście w nowej wersji.

W wiosce mieszkają same Smerfetki z Mamcią Smerf, Gargamelcia jest pełną werwy czarownicą, a Hogatek - czarodziej próbuje w tym damskim towarzystwie zapanować nad sytuacją. Podstępem zdobywa zaufanie Sasetki i wyłapuje różowe Smerfusie. Wyprawa ratunkowa w osobach Ważniaczki, Łasuszki, Lalusi, Smerfetki , Sasetki i Mamci Smerf po małej przeprawie z Hogatkiem uwolniła wszystkie Smerfusie i ...Gargamelcię od Hogatka- zapalonego kibica piłki nożnej.

Dużą atrakcją była muzyka grana na żywo, występ zespołu tanecznego i piosenka w wykonaniu Łasuszki.

Widownia nagrodziła aktorów gromkimi brawami oraz okazała wszystkim występującym dużo sympatii, nawet już po występie!

Więcej ...

BEZPIECZNE WAKACJE / 2018-06-20

BEZPIECZNE WAKACJE

Nigdy za dużo profilaktyki. Ostatnie dni roku szkolnego policjanci poświęcają w sporej mierze na spotkania i pogadanki z uczniami. Również w naszej szkole zorganizowano takie spotkanie. 20 czerwca, z ważnymi informacjami ale i przestrogami przyjechał do nas mł. asp. Bogumił Trejtowicz z Posterunku Policji w Kłomnicach. Przeszkolił młodzież z zakresu bezpiecznych codziennych zachowań na drodze i podczas wypoczynku w wakacje.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry