Slogan

Aktualności

Sukcesy młodych historyczek w X Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Romuald Traugutt i jego epoka” / 2023-06-13

W siedzibie II LO w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej X edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego " Romuald Traugutt i jego epoka". W tej edycji bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja SP im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie.

Pierwsze miejsce zajęła Róża Dawid, ucz. klasy 8b, druga była Antonina Wyrzykowska. ucz. klasy 8d, a III miejsce zajęła Emilia Nowakowska, ucz. klasy 8d. Dziewczęta przygotowane zostały pod kierunkiem nauczyciela historii , mgr Wioletty Derdy.

Więcej ...

Wspaniały debiut młodych piłkarzy! / 2023-06-11

Wspaniały debiut młodych piłkarzy!

Po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej w Mstowie, w oficjalnym turnieju piłki nożnej, który odbył się w Widzowie, wystąpiła reprezentacja złożona z zawodników klas 1-3. Wzięliśmy udział w XVI Mistrzostwach Regionalnych w piłce nożnej chłopców w kategoriach U-12. Po stoczeniu dwóch zaciętych meczy zdobyliśmy I miejsce. Nasi młodzi zawodnicy mimo, że byli debiutantami, w takim turnieju, pokazali ogromne zaangażowanie, wolę walki i wielką ambicję.

Więcej ...

Nasi reprezentanci wicemistrzami powiatu w koszykówce 3:3. / 2023-06-07

Nasi reprezentanci wicemistrzami powiatu w koszykówce 3:3.

31 maja rozegrano w Kamienicy Polskiej Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Koszykówce 3:3. Nasze drużyny chłopców startujące w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII)i Igrzyskach Dzieci (klasy IV-VI) zajęły II miejsce w obydwu kategoriach. Skład drużyny starszej: Dawid Szerszeń, Igor Wawrzyniak, Bartosz Walkowiak, Norbert Milka. Skład drużyny młodszej: Igor Żak, Piotr Wyrazik, Adam Boral, Bartosz Kozieł. Opiekun: mgr Paweł Derda.

Więcej ...

Emilia Nowakowska –ambasadorką swojej Małej Ojczyzny / 2023-06-06

Emilia Nowakowska –ambasadorką swojej Małej Ojczyzny podczas XII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Pamiętamy".

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Emilia Nowakowska, uczennica klasy 8d Szkoły Podstawowej w Mstowie zajęła III miejsce za pracę:

„Smutne wspomnienie" z miejscowości Mstów oraz wyróżnienie za pracę „Niecodzienna kapliczka przydrożna"- z miejscowości Mstów podczas XII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Pamiętamy" zorganizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie.

Gratulujemy Emilii!

Więcej ...

Wyniki V Szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „English is Easy” dla klas II-III / 2023-06-06

W dniu 30.05.2023r. odbył się V Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego „English is Easy”. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas II i III. Zadaniem uczniów było rozwiązać test, składający się z 25 pytań.

Więcej ...

„My dream trip to the United Kingdom” / 2023-06-06

Gratulacje dla Igora Żaka ucznia klasy 6b za zajęcie II miejsca w Powiatowym Konkursie Językowym na komika „My dream trip to the United Kingdom”.

Nauczyciel prowadzący: Gabriela Wysocka-Rozenberg

Więcej ...

"Raków oczami dzieciaków" - wyróżnienie dla uczennicy Róży Dawid z Mstowa w konkursie plastycznym / 2023-06-06

W ostatnim konkursie plastycznym pod nazwą "Raków oczami dzieciaków", który odbył się na stadionie Rakowa, uczennica klasy ósmej - Róża Dawid ze szkoły podstawowej w Mstowie została uhonorowana wyróżnieniem. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a jego celem było ukazanie piękna i wyjątkowości Rakowa widzianego z perspektywy najmłodszych.

Więcej ...

Starty naszych lekkoatletów. / 2023-06-05

Starty naszych lekkoatletów.

Jak co roku maj stoi pod znakiem lekkoatletyki. Nasi reprezentanci brali udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce Drużynowej Chłopców – III miejsce, Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców – IV miejsce, Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego w Trójboju Lekkoatletycznym Chłopców – VI miejsce i Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt – III miejsce.