Logo
Slogan

Aktualności

Współpraca szkół w obrębie Gminy Mstów / 2018-10-17

Współpraca szkół w obrębie Gminy Mstów

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Kucharach oraz Szkoły Podstawowej w Mstowie pod kierunkiem mgr M. Porębińska-Niesmaczny i mgr Gabriela Wysocka-Rozenberg podjęli współpracę, której celem jest integracja grup rówieśniczych i popularyzacja języka angielskiego.

Więcej ...

Piłkarze SP Mstów mistrzem powiatu ! / 2018-10-17

Piłkarze SP Mstów mistrzem powiatu !

Pięknym sukcesem mstowskich piłkarzy zakończyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w piłce nożnej chłopców (ur. 2003-05). Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie została mistrzem powiatu, wygrywając kolejno trzy turnieje – eliminacyjny, półfinałowy i finałowy. Szczególnych emocji dostarczył turniej finałowy rozegrany 16.10.2018 w Kruszynie. Nasi chłopcy najpierw w meczu półfinałowym pewnie pokonali Widzów 3-1 (po trzech trafieniach Jakuba Wiśniewskiego), a następnie po zaciętym boju wygrali finał ze Starczą 2-1 (bramki zdobyli Jakub Wiśniewki i Jakub Klyta). Wspaniale zagrała cała drużyna, ale na szczególne uznanie zasługują Jakub Wiśniewki, Jakub Klyta i Michał Margas, którzy byli motorem napędowym całej drużyny. Wiosną przyszłego roku nasza drużyna będzie reprezentować nasz powiat w rozgrywkach rejonowych, gdzie zmierzy się z mistrzem Częstochowy i mistrzem powiatu kłobuckiego.  Gratulacje!

Więcej ...

Brązowy medal piłkarek / 2018-10-16

Brązowy medal piłkarek

W dniu 10.10.2018r. w Kruszynie odbył się finał dziewcząt w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego. W turnieju finałowym wystąpiło pięć najlepszych reprezentacji powiatu częstochowskiego. Grano systemem każdy z każdym .

Wyniki naszych spotkań:

Mstów- Widzów 1:1

Mstów-Borowno 1:0

Mstów-Rudniki 1:0

Mstów-Kruszyna 0:2.

Więcej ...

„Poetyckie Krajobrazy” / 2018-10-12

Dnia 10.10. 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego - „Poetyckie Krajobrazy”, w tym roku poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta. W eliminacjach wzięło udział 10 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzi recytatorzy wspaniale interpretowali wiersze Herberta. Niestety, szkołę mogła reprezentować tylko jedna osoba. Jury zdecydowało, że naszym przedstawicielem będzie Zofia Bochenkiewicz, uczennica klasy III D gimnazjum. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Więcej ...

Klasa 6a w kręgielni Hula Kula / 2018-10-10

Klasa 6a w kręgielni Hula Kula

10 października br. uczniowie klasy VIa wzięli udział w wycieczce do kręgielni Hula Kula oraz Dziecięcego Raju w Rędzinach. Organizatorem wycieczki był wychowawca pan Paweł Orlikowski. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, a także integracja zespołu klasowego.

Więcej ...

NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY , KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE / 2018-10-08

NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY , KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE

NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY , KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE - historyczny projekt edukacyjny klasy IV D. Pod takim hasłem realizowany jest projekt edukacyjny dla uczniów z terenu powiatu częstochowskiego. Słowa Jana Pawła II stały się mottem obchodów setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej ...

Projekt w ramach Programu Power-„ Erasmus Drogą do Sukcesu” / 2018-10-08

Projekt w ramach Programu Power-„ Erasmus Drogą do Sukcesu”

Projekty realizowane w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe. Pracownicy szkoły mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz zarządzania placówką oświatową co pozwoli osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej. Projekt „ Erasmus Drogą do Sukcesu” jest realizowany w naszej szkole od września 2018r. do 2020r..

Więcej ...

V MIEJSCE DZIEWCZĄT W IGRZYSKACH DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ / 2018-10-07

W dniu 03.10.2018r. odbył się w Kruszynie turniej finałowy dziewcząt w piłce nożnej w Ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego. Nasza drużyna w tym turnieju zajęła w końcowej klasyfikacji V miejsce. Nasze zawodniczki w każdym meczu pokazały olbrzymią ambicje i wolę walki do ostatniej minuty. Stosunek bramek zadecydował o końcowym miejscu naszej druzyny. Składamy serdeczne podziękowania firmie ,, Intersum.pl” Państwa Agnieszki i Michała Maciaszczyk za ufundowanie poczęstunku dla naszych zawodniczek. Skład naszej drużyny: Julia Dąbrowska, Julia Gęsiarz, Magdalena Półtorak, Nikola Bajor, Oliwia Pardela, Marta Derda, Amelia Małolepsza, Patrycja Zwolska, Anna Puszek, Sandra Piotrowska. Opiekun Piotr Całusiński.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry