Logo
Slogan

Aktualności

MISTRZOWIE POWIATU W SZACHACH / 2018-10-06

MISTRZOWIE POWIATU W SZACHACH

Dnia 01.10.2018r. w Konopiskach odbyły się Igrzyska Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego w Szachach. Każdy z zawodników rozegrał siedem partii systemem szwajcarskim wg zasad zalecanych przez Polski Związek Szachowy. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach.

W kategorii klas I - VI Szkoły Podstawowej nasi szachiści uzyskali I miejsce i zdobyli tytuł mistrza Powiatu Częstochowskiego.

Więcej ...

Projekt Erasmus + Edukacja Szkolna – akcja KA229 / 2018-10-04

Projekt Erasmus + Edukacja Szkolna – akcja KA229

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie została beneficjentem programu europejskiego Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja KA229 w 2018 roku.

W ramach tego programu będziemy realizować międzynarodowy projekt przez okres dwóch lat od września 2018 do czerwca 2020. Projekt ten, zatytułowany 'The Heritage" – "Dziedzictwo", skoncentrowany jest na literaturze, muzyce i architekturze europejskiej.

Nasza szkoła nawiązała kontakt z partnerami z Hiszpanii ( koordynator projektu), Turcji, Rumunii i Włoch. Wszystkie kraje partnerskie wspólnie przygotowały wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie oceniony.

Więcej ...

Wycieczka historyczna / 2018-10-04

Wycieczka historyczna

W dniu 2 października 2018 uczniowie wszystkich klas VIII i III A wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami udali się na wycieczkę do obozu koncentracyjnego Oświęcim - Brzezinka. Była to dla młodzieży smutna lekcja historii, która na długo zapadnie w pamięć . Tak dużo zależy od decyzji, które podejmują ludzie . Niektóre z nich przynoszą cierpienie , smutek i niewyobrażalny ból , a przecież życie jest naszym największym darem . Później uczniowie mieli okazję zobaczyć Pałac w Pławniowicach i poznać historię rodziny Ballestremów. Obecnie obiekt ten jest własnością Diecezji Gliwickiej. Młodzież wróciła do domów bogatsza o nową wiedzę i wspólnie spędzony czas.

Więcej ...

Dzień Chłopaka / 2018-10-03

Dzień Chłopaka

W dniu 28.09.2018 r. obchodziliśmy na wesoło Dzień Chłopaka. Dziewczyny zastanawiały się , jak uczcić to święto i postanowiły przedstawić różne odsłony męskiego świata. Pojawił się Adam i Ewa oraz bajkowe postaci: Jaś i Małgosia , Śnieżka i krasnoludki, a także Kaj i Gerda. Chłopcy przedstawili swoich wielkich reprezentantów, a wszystko zakończyło się życzeniami i piosenką. Młodzież z zapałem przygotowała ten satyryczny program z muzycznymi akcentami. Na koniec Rada Samorządu Uczniowskiego przedstawiła się wszystkim uczniom naszej szkoły.

Więcej ...

"Skała' w hołdzie Szarym Szeregom / 2018-09-30

Zbiórką drużyn harcerskich na Placu Biegańskiego rozpoczęły się 27 września częstochowskie obchody79 rocznicy powstania Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów. Szare Szeregi to kryptonim konspiracyjny ZHP w czasie II wojny światowej. W tym tak ważnym dla harcerzy święcie nie mogło zabraknąć także reprezentantów szczepu "Skała'. Tym razem były to patrole "Piorunów" i jaskrowskich „Żywiołów”. Główne obchody odbyły się na Placu Pamięci Narodowej, gdzie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się w uformowanej kolumnie. Punktem kulminacyjnym święta był Apel Pamięci, w którym jaskrowskie „Żywioły” brały udział po raz pierwszy. Druhny z "Pioruna" miały zaszczyt tworzyć hufcową drużynę sztandarową. Czuwaj!

Więcej ...

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia / 2018-09-30

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 28 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mstowie obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Wydarzeniem otwierającym VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia była konkurencja przygotowana dla przedstawicieli klas, a dokładniej chłopców, przeprowadzona podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Chłopaka.

Młodzież i dzieci z naszej szkoły przystąpiły podczas dużej przerwy do matematycznej zabawy. Zostały zorganizowane punkty egzaminujące.

Więcej ...

Wycieczka klas III gimnazjum / 2018-09-29

Wycieczka klas III gimnazjum

27 września 2018r. klasy IIIB, IIIC i IIID gimnazjum pod opieką wychowawców i nauczycieli odbyły wycieczkę do miejsca szczególnego, do obozu koncentracyjnego Oświęcim – Brzezinka. Z powagą i z szacunkiem dla zamordowanych spacerowali po obozie przyglądając się jak „ludzie, ludziom zgotowali ten los”. Po wizycie w Muzeum uczniowie udali się do Krakowa, by zobaczyć Dzwon Zygmunta i Stary Rynek z Sukiennicami. Gimnazjaliści godnie reprezentowali naszą szkołę w tej wyjątkowej wycieczce.

Więcej ...

Wycieczka do Złotego Potoku / 2018-09-28

Wycieczka do Złotego Potoku
W środę 26 września 2018 r. uczniowie klas VIII D i VI b wraz ze swoimi opiekunkami p. Wiolettą Kołodziejską , p. Gabrielą Rozenberg i p. Edytą Skrońską uczestniczyli w rajdzie po Złotym Potoku. Pierwszą atrakcją była Brama Twardowskiego , gdzie została przybliżona legenda o Twardowskim i jego perypetiach z diabłem . Następnie przemierzaliśmy ścieżki rezerwatów Pakowe i Ostrężnik, w których mieliśmy możliwość zobaczenia źródła Zygmunta i Elżbiety , ostańców wapiennych nazywanych Diabelskimi Mostami i jaskini Ostrężnickiej. Przeglądaliśmy się w stawie Sen Nocy Letniej ,przy którym stoi Młyn Kołaczew i bije Źródło Spełnionych Marzeń. O zjawiskach krasowych mówiliśmy stojąc przed Grotą Niedźwiedzią i na koniec poznaliśmy historię rodu Krasińskich spacerując wokół Pałacu Raczyńskich i Muzeum Zygmunta Krasińskiego. Naszą wędrówkę umilała słoneczna pogoda z zielenią złotopotockich lasów. Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry