Logo
Slogan

Aktualności

NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY , KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE / 2018-10-08

NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY , KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE

NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY , KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE - historyczny projekt edukacyjny klasy IV D. Pod takim hasłem realizowany jest projekt edukacyjny dla uczniów z terenu powiatu częstochowskiego. Słowa Jana Pawła II stały się mottem obchodów setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej ...

Projekt w ramach Programu Power-„ Erasmus Drogą do Sukcesu” / 2018-10-08

Projekt w ramach Programu Power-„ Erasmus Drogą do Sukcesu”

Projekty realizowane w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe. Pracownicy szkoły mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz zarządzania placówką oświatową co pozwoli osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej. Projekt „ Erasmus Drogą do Sukcesu” jest realizowany w naszej szkole od września 2018r. do 2020r..

Więcej ...

V MIEJSCE DZIEWCZĄT W IGRZYSKACH DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ / 2018-10-07

W dniu 03.10.2018r. odbył się w Kruszynie turniej finałowy dziewcząt w piłce nożnej w Ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego. Nasza drużyna w tym turnieju zajęła w końcowej klasyfikacji V miejsce. Nasze zawodniczki w każdym meczu pokazały olbrzymią ambicje i wolę walki do ostatniej minuty. Stosunek bramek zadecydował o końcowym miejscu naszej druzyny. Składamy serdeczne podziękowania firmie ,, Intersum.pl” Państwa Agnieszki i Michała Maciaszczyk za ufundowanie poczęstunku dla naszych zawodniczek. Skład naszej drużyny: Julia Dąbrowska, Julia Gęsiarz, Magdalena Półtorak, Nikola Bajor, Oliwia Pardela, Marta Derda, Amelia Małolepsza, Patrycja Zwolska, Anna Puszek, Sandra Piotrowska. Opiekun Piotr Całusiński.

Więcej ...

MISTRZOWIE POWIATU W SZACHACH / 2018-10-06

MISTRZOWIE POWIATU W SZACHACH

Dnia 01.10.2018r. w Konopiskach odbyły się Igrzyska Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego w Szachach. Każdy z zawodników rozegrał siedem partii systemem szwajcarskim wg zasad zalecanych przez Polski Związek Szachowy. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach.

W kategorii klas I - VI Szkoły Podstawowej nasi szachiści uzyskali I miejsce i zdobyli tytuł mistrza Powiatu Częstochowskiego.

Więcej ...

Projekt Erasmus + Edukacja Szkolna – akcja KA229 / 2018-10-04

Projekt Erasmus + Edukacja Szkolna – akcja KA229

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie została beneficjentem programu europejskiego Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja KA229 w 2018 roku.

W ramach tego programu będziemy realizować międzynarodowy projekt przez okres dwóch lat od września 2018 do czerwca 2020. Projekt ten, zatytułowany 'The Heritage" – "Dziedzictwo", skoncentrowany jest na literaturze, muzyce i architekturze europejskiej.

Nasza szkoła nawiązała kontakt z partnerami z Hiszpanii ( koordynator projektu), Turcji, Rumunii i Włoch. Wszystkie kraje partnerskie wspólnie przygotowały wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie oceniony.

Więcej ...

Wycieczka historyczna / 2018-10-04

Wycieczka historyczna

W dniu 2 października 2018 uczniowie wszystkich klas VIII i III A wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami udali się na wycieczkę do obozu koncentracyjnego Oświęcim - Brzezinka. Była to dla młodzieży smutna lekcja historii, która na długo zapadnie w pamięć . Tak dużo zależy od decyzji, które podejmują ludzie . Niektóre z nich przynoszą cierpienie , smutek i niewyobrażalny ból , a przecież życie jest naszym największym darem . Później uczniowie mieli okazję zobaczyć Pałac w Pławniowicach i poznać historię rodziny Ballestremów. Obecnie obiekt ten jest własnością Diecezji Gliwickiej. Młodzież wróciła do domów bogatsza o nową wiedzę i wspólnie spędzony czas.

Więcej ...

Dzień Chłopaka / 2018-10-03

Dzień Chłopaka

W dniu 28.09.2018 r. obchodziliśmy na wesoło Dzień Chłopaka. Dziewczyny zastanawiały się , jak uczcić to święto i postanowiły przedstawić różne odsłony męskiego świata. Pojawił się Adam i Ewa oraz bajkowe postaci: Jaś i Małgosia , Śnieżka i krasnoludki, a także Kaj i Gerda. Chłopcy przedstawili swoich wielkich reprezentantów, a wszystko zakończyło się życzeniami i piosenką. Młodzież z zapałem przygotowała ten satyryczny program z muzycznymi akcentami. Na koniec Rada Samorządu Uczniowskiego przedstawiła się wszystkim uczniom naszej szkoły.

Więcej ...

"Skała' w hołdzie Szarym Szeregom / 2018-09-30

Zbiórką drużyn harcerskich na Placu Biegańskiego rozpoczęły się 27 września częstochowskie obchody79 rocznicy powstania Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów. Szare Szeregi to kryptonim konspiracyjny ZHP w czasie II wojny światowej. W tym tak ważnym dla harcerzy święcie nie mogło zabraknąć także reprezentantów szczepu "Skała'. Tym razem były to patrole "Piorunów" i jaskrowskich „Żywiołów”. Główne obchody odbyły się na Placu Pamięci Narodowej, gdzie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się w uformowanej kolumnie. Punktem kulminacyjnym święta był Apel Pamięci, w którym jaskrowskie „Żywioły” brały udział po raz pierwszy. Druhny z "Pioruna" miały zaszczyt tworzyć hufcową drużynę sztandarową. Czuwaj!

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry