Logo
Slogan

Aktualności

ZAJĘCIA EDUKACYJNE pt. Specjalne potrzeby uczniów w ramach PROGRAMU POWER / 2018-10-25

ZAJĘCIA EDUKACYJNE  pt. Specjalne  potrzeby uczniów w ramach  PROGRAMU POWER

Dnia 23 października 2018 odbyły się zajęcia edukacyjne dla rodziców z kl. IV D oraz lekcje z udziałem uczniów klas IV D i VII B  w ramach programu Power Erasmus Drogą do Sukcesu. Celem spotkań było wykorzystanie innowacyjnych metod pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W zajęciach zastosowano techniki motywowania uczniów zaprezentowane wcześniej na międzynarodowym szkoleniu pt. Special Education Needs, którego prowadzącymi były panie Marie Delaney i Sally Farley. Prowadzącymi zajęcia w szkole w Mstowie, w ramach tego zadania w projekcie Power były mgr Wioletta Derda i mgr Aneta Pałczynska.

Więcej ...

Wpis do KRONIKI DLA NIEPODLEGŁEJ / 2018-10-23

Wpis do KRONIKI DLA NIEPODLEGŁEJ

W ramach projektu NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY , KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE wpisaliśmy się do specjalnej Kroniki. Powstała ona z inicjatywy organizatorów projektu i Kuratorium Oświaty w Częstochowie. ŻYCZENIA DLA NIEPODLEGŁEJ składają uczniowie że wszystkich szkół z regionu. W Szkole Podstawowej w Mstowie wpisu dokonali uczniowie pod kierunkiem mgr Piotra Kosińskiego. Kolejnym zadaniem projektu jest udział uczniów w zajęciach o Odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz w obchodach 100 rocznicy tego wydarzenia. Koordynatorem projektu jest mgr W. Derda.

Więcej ...

STRAŻAK SAM / 2018-10-22

STRAŻAK SAM

19 października 2018 uczniowie klasy IB i IIA Szkoły Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Mstowie byli na wycieczce w Szkole Pożarniczej w Częstochowie. Na miejscu uczniowie zapoznali się z obiektem, w którym uczą się i pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków. Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Więcej ...

"W krainie słodyczy" / 2018-10-22

19 października 2018r. klasy Oa i Ob pod opieką mgr Eweliny Dąbrowskiej i mgr Jolanty Bekus odwiedziły magiczne miejsce - Manufakturę Słodyczy Hokus Pokuss w Żarkach. Dzieci mogly obserwować poszczególne etapy produkcji cukierków, skosztować powstałych słodyczy, a także zrobic własnego lizaczka o smaku coca coli. Kolejnym punktem w programie wycieczki była wizyta w restauracji Przystań Leśniów, gdzie dla dzieci zorganizowano warsztaty robienia pizzy. Każdy z uczestników mógł poczuć się przez chwilę jak prawdziwy kucharz. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po ogrodach przy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

Więcej ...

"Mstów - oczami dziecka" / 2018-10-22

W ramach obchodów 825 rocznicy powstania Mstowa nauczycielki oddziałów przedszkolnych mgr Jolanta Bekus i mgr Ewelina Dąbrowska zorganizowały Szkolny Konkurs Plastyczny - "Mstów oczami dziecka". Do konkursu mogy przystąpić dzieci z klas 0 - III. Celem było zainteresowanie najmłodszych uczniów szkoły zabytkami, krajobrazem i historią Mstowa oraz rozwijanie postawy lokalnego patrioty. Obrazy podzielono na dwie kategorie pod względem wieku autorów: klasy O - I, II - III. Jury oceniając prace brało pod uwagę estetykę i przede wszystkim samodzielność wykonania.

Więcej ...

WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA / 2018-10-21

WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA

18 października dzieci z klasy II b i III a pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Radeckiej i p. Patrycji Ciastko, wybrały się na wycieczkę do Muzeum Chleba, które znajduje się w Radzionkowie koło Bytomia. „Muzeum powstało z szacunku dla historii i z potrzeby serca. Zgromadzone zostały w nim eksponaty zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko co o szacunku do chleba zaświadcza .Gośćmi szczególnie ważnymi w Muzeum Chleba są i będą dzieci. Bo od szacunku dla kromki naszej strawy powszechnej już tylko krok do szacunku dla najbliższych, do kraju rodzinnego, do otaczającego nas świata.”

Więcej ...

Lekcja biologii w ramach innowacji pedagogicznej "Elementy dwujęzyczności" / 2018-10-20

Lekcja biologii w ramach innowacji pedagogicznej

Dnia 17.10.2018 w klasie 7b odbyła się pierwsza lekcja biologii w języku angielskim w ramach innowacji pedagogicznej " Elementy dwujęzyczności." Temat lekcji dotyczył roli poszczególnych narządów ciała człowieka. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, na czym polega nauczanie dwujęzyczne. Rozwiązywali ćwiczenia interaktywne i pracowali w grupach z tekstem w języku polskim i angielskim, a następnie prezentowali wyniki swojej pracy na forum klasy, używając obu języków. Uczniowie po zakończonej lekcji stwierdzili, że poznali sporo nowych słówek w języku obcym i ugruntowali swoją wiedzą na temat roli poszczególnych narządów ciała.

Lekcję przeprowadziła mgr M.Porębińska-Niesmaczny

Więcej ...

825-lecie Mstowa, stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Święto Edukacji Narodowej / 2018-10-18

825-lecie Mstowa, stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Święto Edukacji Narodowej

Dnia 16 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Mstowie w hali sportowej odbyło się przedstawienie, podczas którego świętowaliśmy wielkie wydarzenia. 825-lecie Mstowa, stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Święto Edukacji Narodowej oraz czterdziestą rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II.

Na uroczystość zostali zaproszeni liczni goście reprezentujący władze państwowe, powiatowe, gminne, rodzice oraz mieszkańcy Gminy Mstów. Swą obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska, przedstawiciel posłanki na Sejm RP Haliny Rozpondek, przedstawiciel Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli, Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, Radni powiatowi, Radni Gminy Mstów, Proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Mstowie ks. Dawid Kover, przedstawiciele Straży Pożarnych, Policji, służby zdrowia, sołtysi Gminy Mstów.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry