Logo
Slogan

Aktualności

ZAPROSZENIE / 2018-05-24

bajkowy.jpg

BADANIE UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW / 2018-05-24

BADANIE UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW

Dnia 23 i 24 maja 2018r. uczniowie klas trzecich przystąpili do Badania Umiejętności Trzecioklasistów. Wzięło w nim udział 68 uczniów z klas IIIa IIIb IIIc

Test składał się z dwóch części

I Umiejętności o charakterze humanistycznym

II Umiejętności o charakterze matematyczno- przyrodniczym

Celem diagnozy było sprawdzenie stopnia opanowania przez uczniów kończących naukę w trzeciej klasie szkoły podstawowej, umiejętności i wiadomości kształtowanych na tym etapie edukacji oraz przygotowanie uczniów do pisania badania umiejętności na zakończenie naukiw szkole podstawowej.

Więcej ...

V Wieczór Poezji i Muzyki / 2018-05-23

wieczor-poezji-osiecka-v3.jpg

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA / 2018-05-23

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

22 maja 2018 r. uczniowie klas VIa, VIb, VIIa pod opieką Justyny Nowak, Moniki Jackowskiej, Anety Pałczyńskiej udali się na wycieczkę do Wrocławia.

Uczestnicy swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania najstarszego liczącego 150 lat i najbardziej znanego ogrodu zoologicznego w Polsce, posiadającego również najbogatszą kolekcję zwierząt i Afrykarium, gdzie w 19 akwariach i basenach prezentowane są zwierzęta zamieszkujące środowisko wodne Czarnego Lądu.

Więcej ...

Sukces naszej uczennicy w powiatowym konkursie „Wykorzystanie surowców wtórnych w projektach plasty / 2018-05-22

Sukces naszej uczennicy w powiatowym konkursie „Wykorzystanie surowców wtórnych w projektach plasty

Uczennica klasy IV b Julia Ciastko zdobyła III miejsce w powiatowym konkursie „Wykorzystanie surowców wtórnych w projektach plastyczno – technicznych”.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie oraz Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie. Serdecznie gratulujemy.

Więcej ...

V Powiatowy Konkurs Poetycko – Fotograficzny o św. Janie Pawle II / 2018-05-22

V Powiatowy Konkurs Poetycko – Fotograficzny o św. Janie Pawle II

Dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w V Powiatowym Konkursie Poetycko – Fotograficznym o św. Janie Pawle II, którego celem było zapoznanie się z literackimi tekstami Karola Wojtyły oraz wypowiedziami wygłaszanymi w czasie pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski.

Więcej ...

Śladami Pierwszych Piastów / 2018-05-20

Śladami Pierwszych Piastów

W dniach 16, 17, 18 maja 2018 roku uczniowie klas IIB, IIC i IID brali udział w wycieczce szkolnej do kolebki państwa polskiego: Poznań- Gniezno- Biskupin- Kórnik zorganizowanej przez wychowawców mgr Małgorzatę Knysak, mgr Beatę Jurę, mgr Katarzynę Błachowicz i biuro turystyczne Piast Tourist z Częstochowy.

Podczas trzydniowego wyjazdu uczniowie zwiedzili perły kultury polskiej: Zamek Królewski, Kościół Farny w Poznaniu; Katedrę Gnieźnieńską (drzwi gnieźnieńskie), Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie; Muzeum Pierwszych Piastów w Ostrowie Lednickim; Rezerwat Archeologiczny (gród kultury łużyckiej) w Biskupinie; pałac Raczyńskich w Rogalinie oraz zamek magnacki w Kórniku. Zobaczyliśmy rozwój państwa polskiego oraz jego kulturę od łużyckiej poprzez kulturę romańską, gotycką aż po barokową. Uczniowie, jak zawsze, godnie reprezentowali naszą szkołę i środowisko aktywnie uczestnicząc w wyjeździe.

Więcej ...

KLASY PIĄTE W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH / 2018-05-20

KLASY PIĄTE W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

Był piątek 18 maja 2018r. Razem z wychowawcami, panią Gabrielą Wysocką – Rozenberg i panem Pawłem Orlikowskim wyjechaliśmy o siódmej rano. Jechaliśmy długo, ale drogę umilały nam ciekawe opowiadania jednej z opiekunek, pani Wioletty Kołodziejskiej. Z tych opowiadań dowiedzieliśmy się wiele rzeczy o Górach Świętokrzyskich.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry