Logo
Slogan

Aktualności

Widowisko historyczne „825-lecia Mstowa” na podsumowaniu Międzypowiatowego Konkursu Literackiego / 2018-11-17

Widowisko historyczne „825-lecia Mstowa” na  podsumowaniu Międzypowiatowego Konkursu Literackiego

Dnia 16 listopada 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie zostało po raz drugi zaprezentowane widowisko historyczne „825-lecia Mstowa”. Tym razem stało się ono głównym punktem podsumowania Międzypowiatowego Konkursu Literackiego „100 lat Niepodległości”. Organizatorem konkursu dla uczniów szkół z powiatów częstochowskiego, lublinieckiego, kłobuckiego i myszkowskiego była poseł na Sejm RP –pani Lidia Burzyńska.

Więcej ...

ZAPROSZENIE / 2018-11-14

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ, RODZICÓW ORAZ MIESZKAŃCÓW MSTOWA NA UROCZYSTY FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO "100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI" ZORGANIZOWANEGO PRZEZ PANIĄ POSEŁ RP LIDIĘ BURZYŃSKĄ. W CZASIE UROCZYSTOŚCI ZOBACZYMY INSCENIZACJĘ PRZYGOTOWANĄ Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

UROCZYSTOŚĆ ODBĘDZIE SIE 16 LISTOPADA - PIĄTEK O GODZINIE 14.00 W HALI SPORTOWEJ SP W MSTOWIE.

konkurs_lidia.jpg

Więcej ...

100 lat Niepodległej Polski / 2018-11-13

100 lat Niepodległej Polski

W niedzielę 11 listopada 2018 roku w naszej gminie, tak jak i we wszystkich miejscach na świecie gdzie żyją Polacy, obchodzone było wyjątkowe święto - 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Urodziny Polski dla naszych zuchów i harcerzy rozpoczęły się już w piątek tradycyjnym biwakiem. Szczególnie intensywna w wydarzenia była sobota: próby uroczystości, praca w drużynach, mini przyjęcie urodzinowe z tortami w barwach biało-czerwonych. Jednak kulminacją obchodów była niedziela. Jak co roku szczep "Skała" odpowiedzialny był za przeprowadzenie gminnych uroczystości ku czci Ojczyzny.

Więcej ...

Młodzi Patrioci / 2018-11-12

Młodzi Patrioci

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski na najlepiej przystrojoną salę w patriotycznym duchu.

Tego dnia komisja w składzie: Pani wicedyrektor Monika Jackowska, opiekun Samorządu Uczniowskiego – Pani Aleksandra Bekus oraz nauczyciel plastyki - Pan Piotr Kosiński wraz z uczniami repreprezującymi SU odwiedziła wszystkie pracownie i wybrała zwycięską klasę .

Więcej ...

III miejsce młodych piłkarzy / 2018-11-10

III miejsce młodych piłkarzy

W dniu 7.11.2018r. w Konopiskach odbył się XIX powiatowy turniej piłkarski ,, Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kat. chłopców U-12, którego zwyciężca uzyskiwał awans do finału wojewódzkiego. W gronie jedenastu drużyn bardzo dobrze spisała się nasza reprezentacja, która w ostatecznym rozrachunku zajęła 3 miejsce. Nasza drużyna będąca w zdecydowanej większości, rok młodsza od swoich rywali co bardzo dobrze rokuje na kolejny sezon pewnie wygrała w swojej grupie uzyskując następujące wyniki: Mstów – Broniszew 5:0, Mstów – Kamienica 2:1, Mstów- Garnek 4:2. Niestety w turnieju finałowym, którym spotkali się zwyciężcy grup, nasza drużyna nie wytrzymała turnieju kondycyjnie i zajęła ostatecznie 3 miejsce. Olbrzymie brawa i podziękowania dla naszych chłopców za wielkie zaangażowanie i walkę do ostatnich minut. Skład naszej drużyny: Bartosz Baryś, Paweł Charaziak, Jan Derda, Krystian Kępa, Tymoteusz Mazanek, Maciej Olczyk, Adrian Pardela, Adrian Portas, Bartosz Swołek, Wiktor Zwolski, Kacper Boral. Bramki dla nas zdobyli: Wiktor Zwolski 4, Tymoteusz Mazanek 4, Adrian Portas 3.
Opiekun : Piotr Całusiński

Więcej ...

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ / 2018-11-09

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Dnia 09.11.2018 roku w ramach Świętowania Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI, nasza szkoła włączyła się w akcję ”REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” – bicie rekordu w śpiewaniu HYMNU, organizowaną przez Minister edukacji Narodowej. Tego dnia o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Mstowie wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli: Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele: Beata Górecka- Grabara, Monika Błachowicz i Piotr Całusiński. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Po uroczystości w hali sportowej w obecności Pani Dyrektor, harcerzy oraz zuchów zostało posadzone drzewo ufundowane przez Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza. Klon ten ma symbolizować i przypominać potomnym o 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej ...

KONKURS BIBLIOTECZNY "KOCHANA POLSKO, ŻYCZĘ CI…!" / 2018-11-09

 

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie włącza się w obchody święta 100 lat Niepodległości Polski, organizując konkurs literacko-plastyczny. Mottem konkursu jest hasło „Kochana Polsko, życzę Ci…!”.

Więcej ...

Uroczyste obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości / 2018-11-05

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry