Logo
Slogan

Aktualności

„ A to Polska właśnie…”- / 2021-04-29

 „ A to Polska właśnie…”-prace uczniów Szkoły Podstawowej w Mstowie

Zbliża się Święto Konstytucji 3 Maja, tak ważne dla każdego Polaka. Jesteśmy dumni z reform, które zostały ówcześnie spisane w nowej konstytucji i ogłoszone 3 maja 1791 roku.  Nie zapobiegło to rozbiorom Polski, ale pokazało, że mamy światłych działaczy, którym leży na sercu dobro Ojczyzny. Uczniowie klasy 4 A przygotowali w ramach lekcji języka polskiego wspaniałe mapy myśli związane z Polską. Nasi uczniowie pokazali, z czym kojarzy im się słowo Polska i co jest ważne dla mieszkańców naszego państwa. Swoje skojarzenie zaprezentowali w formie graficznej, wykonując plakaty zrobione różnymi technikami.  Wielu uczniów wykonało je w sposób tradycyjny, odrywając się tym samym od multimediów, co jest szczególnie ważne w dobie nauczania zdalnego.  Cieszy bardzo tak duże zaangażowanie uczniów i ich pomysłowość w realizacji dodatkowych projektów.

Więcej ...

NAJPIĘKNIEJSZE MARZANNY / 2021-04-28

Nasi uczniowie z klasy 0 i 2c przygotowali wraz z rodzicami i wychowawczyniami - Urszulą Zagrzewską i Ewelina Dąbrowską, piękne marzanny, które wzięły udział w XXVI Regionalnym Konkursie - Palna, Pisanka, Marzanna. Konkurs przeprowadzony został przez Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej. Wysiłki zostały docenione przez szanowną komisję. Klasa 0 otrzymała nagrodę w kategorii przedszkola, a klasa 2c - wyróżnienie w kategorii klas I - III. GRATULUJEMY!

Więcej ...

Światowy Dzień Ziemi / 2021-04-24

22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci z klas 0-3 pod opieką wychowawców przyłączyły się do obchodów tego wyjątkowego święta. Uczniowie klas 1-3 obchodzili ten dzień w formie zdalnej łacząc się na platformie Teams. Zajęcia pod hasłem„Dzień Ziemi” obfitowały w informacje i aktywność dzieci ukierunkowaną na troskę o czystość naszej planety i otaczającej nas przyrody. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko, jak segregować śmieci, co to jest ekologia. Oglądały ciekawe filmiki, wykonywały prace plastyczne, układały puzzle, tworzyły plakat.

Więcej ...

Rozstrzygnięcie wielkanocnego konkursu / 2021-04-14

Na I edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na „Najładniejszą pisankę” lub „Zajączka wielkanocnego” przysłano wiele prac z pobliskich szkół. Wszystkie pisanki i zajączki były piękne, oryginalne, wykonane starannie, różnorodnymi technikami plastycznymi, niezwykle pomysłowe, dlatego zadanie komisji konkursowej było wyjątkowo trudne. Bardzo dziękujemy wszystkim Dzieciom, które wzięły udział w konkursie. Dziękujemy także Rodzicom i Nauczycielom, którzy motywowali swoich podopiecznych do wykonania tych wspaniałych prac.

Więcej ...

Koncert pieśni patriotycznych / 2021-04-13

Życzenia od Samorządu Szkolnego / 2021-03-31

Życzenia od Samorządu Szkolnego

Zdrowych, Pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz wesołego “Alleluja” wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzy Samorząd Uczniowski.

Więcej ...

„ZIMA W OCZACH FIZYKA I CHEMIKA” / 2021-03-31

Daria Nowak – uczennica klasy 7b zajęła I miejsce w IV Powiatowym Konkursie Fotograficznym dla uczniów Szkół Podstawowych klas VII- VIII "Zima w oczach fizyka i chemika". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Częstochowie. Gratulujemy Darii i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciel chemii

mgr Beata Jura

Więcej ...

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2021-03-24

Zamknięcie szkół oraz wszystkich instytucji kulturalnych i rozrywkowych.

 

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Od 22 marca do 9 kwietnia uczniowie klas I-III ponownie uczą się w trybie zdalnym. W trybie takim w dalszym ciągu pracują uczniowie klas IV – VIII.

Oddział przedszkolny w naszej szkole funkcjonuje w trybie stacjonarnym.

Zgodnie z wytycznymi MEiN szkoła może zorganizować nauczanie w trybie zdalnym ze szkoły uczniom z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawności, które uniemożliwiają uczniom pracę z domu.

Świetlica szkolna może być zorganizowana dla uczniów jedynie na wniosek rodziców, którzy pracują w zawodach medycznych tj. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni.

Jednocześnie przypominamy, że uczniowie mają obowiązek systematycznego uczestnictwa w zajęciach zdalnych na platformie Teams, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Jest to niewątpliwie trudny czas zarówno dla uczniów, rodziców jak i dla nauczycieli. Zachęcamy jednak do udziału w konkursach, akcjach i projektach organizowanych przez naszą Szkołę.

 

Dyrekcja

^ do góry