Logo
Slogan

Aktualności

Infolinia wsparcia psychologicznego / 2020-03-24

Infolinia wsparcia psychologicznego

https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/informacje/492129/infolinia-wsparcia-psychologicznego?fbclid=IwAR1emiEF2_TrAGIV-E9XUjDC3CrHk-Tj-f_C3nYCx6Ty6RHi1AAg-ZV3c9g

 

800-100-102:     Wojska Obrony Terytorialnej uruchamiają punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego.

Od 18 marca 2020 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację, czy odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa.

Więcej ...

NAUKA W DOMU WSKAZÓWKI DLA UCZNIÓW I RODZICÓW / 2020-03-24

Jak się uczyć w domu?

W związku zaistniałą sytuacją i przejściem na nauczanie zdalne przygotowaliśmy kilka ważnych informacji dla rodziców oraz uczniów, dotyczących organizacji nauki na odległość, przy uwzględnieniu higieny pracy uczniów oraz zasad bezpieczeństwa w sieci.

Skrótowe informacje dotyczące motywacji do nauki oraz higieny pracy przy komputerze przygotowane są w formie graficznej. Można je wydrukować i powiesić w widocznym miejscu w domu.

Więcej ...

PORADY INFORMATYAKÓW / 2020-03-24

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

W zaistniałej sytuacji Internet jest bardzo potrzebnym narzędziem do nauki ale nie można zapominać, że nadal jest również źródłem zagrożenia dla dzieci. Kilka poniższych wskazówek pomoże dzieciom zapewnić bezpieczeństwo w Sieci. Warto również skorzystać ze strony https://sieciaki.pl/

Więcej ...

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY / 2020-03-23

 

Szanowni Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mstowie

Minister Edukacji Narodowej wydał Rozporządzenie w sprawie przedłużenia zamknięcia szkół, przez trwającą epidemię do Świąt Wielkiej Nocy oraz Rozporządzenie regulujące zasady zdalnego nauczania które obowiązują od 25 marca 2020r.

Dziękuję Państwu i Wam drodzy Uczniowie za podjęte działania we współpracy z nauczycielami i poświęcony czas w realizowaniu okresu przygotowawczego zdalnego nauczania. Dotychczasowe działania miały na celu sprawdzenie i przetestowanie form kontaktu oraz przesyłania treści edukacyjnych między nauczycielami, rodzicami i uczniami. Jestem przekonana, że poświęcony czas i wypracowanie działania pozwolą sprostać dalszym wymaganiom. Na stronie szkoły, w zakładce "DLA RODZICÓW" zostają zamieszczone adresy mailowe nauczycieli, które będą podstawą do organizacji zajęć zdalnego nauczania. Moi drodzy w tym wszystkim nie zapominajmy o stosowaniu wszelkich zasad i zaleceń związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem w związku z zagrożeniem „koronawirusem”.

Dalsze informacje będą zamieszczane na bieżąco.

Życzę wszystkim wytrwałości, wyrozumiałości i cierpliwości oraz zdrowia.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie

mgr Beata Miry

plik maile_służbowe_word.docx

POWTÓRKA PRZED EGZAMINEM / 2020-03-23

BIBLIOTEKA SZKOLNA / 2020-03-23

Biblioteka szkolna zachęca uczniów do korzystania z portali internetowych:

https://wolnelektury.pl/,

https://lektury.gov.pl ,

http://bookini.pl/,
 

na których zostały zamieszczone lektury szkolne oraz wiele innych ciekawych pozycji książkowych

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY / 2020-03-23

 

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

 

W związku z potencjalnym ryzykiem zagrożenia koronawirusem przez całą dobę obowiązuje całkowity zakaz korzystania z boisk szkolnych, placu zabaw wraz z całym terenem wokół szkoły. Zakaz obowiązuje do odwołania.

 

Dyrektor szkoły SP im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

 

 

Uwaga ósmoklasiści! / 2020-03-23

 

Przypominamy, że na stronie Centrum Informacji Zawodowej znajdują się już aktualne informatory o kierunkach kształcenia, planowanych w szkołach ponadpodstawowych w Częstochowie w roku szkolnym 2020/2021. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

http://ciz.ids.czest.pl/ciz/dokumenty/informator2020.pdf

 

 

^ do góry