Logo
Slogan

Aktualności

„JESTEM BEZPIECZNY” / 2021-06-14

III POWIATOWY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI „JESTEM BEZPIECZNY”

8 czerwca w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem, podobnie jak w poprzednich edycjach, objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska.

Organizacji tego przedsięwzięcia po raz kolejny podjęli się wspólnie: Szkoła Podstawowa w Mstowie oraz Gmina Mstów. Podobnie jak w latach poprzednich koordynatorem konkursu z ramienia Szkoły Podstawowej w Mstowie była Justyna Klimczak. Natomiast ze strony Gminy Mstów działania te koordynowali: Wójt Tomasz Gęsiarz oraz pracownik Urzędu Gminy ds. Promocji, Obronności i Zarządzania Kryzysowego Adam Równiak.

Tegoroczna edycja z uwagi na panującą pandemię choroby Covid-19 została przeprowadzona w formie zdalnej na platformie Microsoft TEAMS.

 

Współorganizatorzy Konkursu:

Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska

Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie

Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Radna Gminy Mstów Monika Pardela

Delegatura w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Mstowie

Regionalne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Częstochowie

Grupa Jurajska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Wolontariat SP Mstów

Więcej ...

Czarodziejska zagroda / 2021-06-14

09 czerwca 2021roku odbyła się wycieczka do „ Czarodziejskiej Zagrody” w Kuźnicy Starej. W wycieczce uczestniczyła klasa 1a z wych. Anatolią Benduch, klasa 2b z wych. Marzeną Radecką oraz klasa 2a z wych .Urszulą Derdą. Podczas warsztatów dzieci poznawały sposoby pozyskiwania papieru i własnoręcznie czerpały papier. Podczas kolejnych zajęć poznawały sposoby tworzenia woskowych świec, a następnie same wykonywały wielokolorowe świece. Kolejne warsztaty umożliwiły dzieciom stworzenie własnej pracy uformowanej z gliny. We wszystkich warsztatach uczniowie uczestniczyli bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem. Wszystkie powstałe prace budziły wielkie zainteresowanie i podziw. Po zakończonych warsztatach na dzieci czekała niespodzianka przygotowana przez rodziców poszczególnych klas i prowadzących warsztaty – ognisko. Upieczone kiełbaski, jedzone na świeżym powietrzu, w klasowym gronie smakowały wyjątkowo. Wszystkie dzieci wracały do domów we wspaniałych humorach.

Więcej ...

„Triduum Paschalne w obrazach” / 2021-06-14

Kacper Dychała, uczeń klasy 2c Szkoły Podstawowej w Mstowie, zdobył zaszczytne 2 miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie Plastycznym „Triduum Paschalne w obrazach”. Jego praca została wyróżniona spośród 320 innych, które wpłynęły na konkurs w tej kategorii. Serdecznie gratulujemy Kacprowi wielkiego sukcesu!

Opiekun: Małgorzata Bury

Więcej ...

Festiwal "Sancta Maria" / 2021-06-14

Festiwal

Antoni Kaczmarowicz uczeń klasy 2c Szkoły Podstawowej w Mstowie został laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem " Maryjne Kapliczki w Polskim Krajobrazie". Uczeń otrzymał 2 miejsce w kategorii prac konkursowych klas I-III. Uroczystego wręczenia dyplomu dokonała wicedyrektor pani Anika Wasil. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Małgorzata Bury

 

Językowe sukcesy uczniów klas młodszych / 2021-06-11

Językowe sukcesy uczniów klas młodszych

Dnia 19 maja 2021 uczniowie klas II-III wzięli udział w III Szkolnym Konkursie z Języka Angielskiego „English is easy.” Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, składającego się z 20 pytań typu otwartego i zamkniętego, sprawdzającego ich wiedzę i umiejętności z języka angielskiego. Test został przygotowany przez nauczycielkę języka angielskiego mgr Małgorzatę Porebińską-Niesmaczny. Najlepszą wiedzą językową wykazali się następujący uczniowie:
I miejsce - Lena Kaplan - kl. IIa
II miejsce - Olaf Oberski - kl. IIb
III miejsce - Kacper Dychała - kl. IIc
Wyróżnienia:
Aleksandra Ślęzak - kl. IIa
Lena Sikora - kl. IIa.
Maurycy Wosik - kl. IIb

Dnia 10 czerwca nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów przez Panią Dyrektor mg Anikę Wasil.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Historyczna Częstochowa / 2021-06-09

EMILIA NOWAKOWSKA, NIKOLA MAGDZIARZ oraz ANTONINA WYRZYKOWSKA , uczennice klasy 6 d Szkoły Podstawowej w Mstowie zostały finalistkami w XX Międzypowiatowym Konkursie Historycznym ,,Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego". Organizatorem konkursu są SP 42 i SP 15 w Częstochowie, a patronem zmagań wiedzowych młodych historyków są: Kuratorium Oświaty w Częstochowie, Archiwum Państwowe, Muzeum Częstochowskie, Starostwo Częstochowskie oraz wójtowie gmin., m. in Mstowa. Dziewczęta przeszły pozytywnie 3 etapy testów i odpowiedzi ustnych. Uczestniczyły w w warsztatach archiwistycznych i muzealnych online.

Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem dydaktycznym uczniów jest nauczyciel historii SP Mstów mgr Wioletta Derda.

Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonały: wicedyrektor pani Anika Wasil i wicedyrektor pani Teresa Nowakowska. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Więcej ...

„EKONOMICZNIE PO JURZE” / 2021-06-07

1 czerwca w Technikum nr 3 w ZSE w Częstochowie miało miejsce podsumowanie konkursu dla uczniów szkół podstawowych „EKONOMICZNIE PO JURZE”. W gronie laureatów znalazło się aż dwoje naszych uczniów.

I miejsce- ADRIAN PARDELA z kl. 8 D

III miejsce- IZABELA CIEŚLICZKA z kl. 8 D

Dyplomy i nagrody książkowe wręczyli uczniom Dyrektor ZSE Maciej Trzmiel oraz organizatorzy konkursu. Podczas spotkania uczniowie zwiedzili szkołę oraz mieli również okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/2022.

Serdecznie gratulujemy Izabeli i Adrianowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Justyna Klimczak

Więcej ...

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ / 2021-06-07

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - Janusz Korczak

Z okazji Dnia Dziecka opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali zabawy sportowe dla wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Zmagania sportowe miały miejsce w sali gimnastycznej i przeprowadzone były z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Zadaniem każdego z uczniów było pokonanie toru przeszkód o zróżnicowanym poziomie trudności. Klasy wykonywały zadania we własnym gronie. Uczestnicy zabawy z wielkim entuzjazmem brali udział w zmaganiach sportowych. Mieli możliwość sprawdzić swoją kondycję a jednocześnie dobrze się bawić. Nie zabrakło słodkich niespodzianek. Uczniowie otrzymali pyszne lody. Pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani wicedyrektor Anila Wasil oraz Pani wicedyrektor Teresa Nowakowska.

Życzymy wszystkim Dzieciom, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach.

Aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają!

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego:

Aneta Pałczyńska, Beata Sieradzka, Urszula Zagrzewska

Więcej ...
^ do góry