Logo
Slogan

Aktualności

Wielki sukces młodej Artystki / 2020-11-09

Wielki sukces młodej Artystki

„Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty” – pod takim hasłem odbyła się V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać portret postaci z dowolnej baśni lub legendy. Wirtualne zwiedzanie nagrodzonych prac jest dostępne na Facebook Szkoły www.niedzwiada.pl . W konkursie wzięło udział 1521 szkół z całej Polski, a nadesłano 4300 prac. Wśród nagrodzonych baśniowych postaci znalazł się portret „Królowej Śniegu” namalowany przez Zosię Kubik z klasy Ia. Zosia w Ogólnopolskim Konkursie zdobyła zaszczytne II miejsce. Młodej artystce wybitnego osiągnięcia pogratulowały i życzyły dalszych sukcesów Dyrektor Szkoły pani Anika Wasil i wychowawczyni pani Anatolia Benduch.

Więcej ...

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-11-07

W dniach 9-29 listopada w związku z zdalnym nauczaniem w klasch I – VIII, zostaje zawieszona działalność stołówki szkolnej.

 

Dyrektor Szkoły

Anika Wasil

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-11-07

Drodzy Rodzice

W związku z najnowszym Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020r. szkoły zobowiązane są do prowadzenia działalności opiekuńczej w dniach 9- 29 listopada 2020r. dla dzieci klas I – III osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne związane z zapobieganiem i zwalczaniem COVID – 19.

W związku z powyższym prosimy o informację do sekretariatu szkoły o potrzebie zorganizowania takich zajęć i ich terminie. Opieka nad dziećmi będzie możliwa po wcześniejszym ustaleniu i w godzinach pracy świetlicy szkolnej tj. 7.30 - 15.30 .

Dyrektor Szkoły

Anika Wasil

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek / 2020-11-07

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych, są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także rozbudzenia zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Czytajmy dzieciom, ponieważ chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był zarówno doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, jak i przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.

Więcej ...

Komunikat dla rodziców- obiady / 2020-11-06

Drodzy Rodzice,

W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego od dnia 9 listopada br. do 29 listopada br.

informujemy, iż wpłacone przez Państwa pieniądze za obiady na miesiąc listopad, zostaną zwrócone na Państwa konta bankowe w terminie do 20 listopada 2020r.

 

Dyrektor SP Mstów – Anika Wasil

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2020-11-06

KOMUNIKAT

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian.

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

Święto Niepodległości 2020 / 2020-11-05

Święto Niepodległości 2020

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2020

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MSTOWIE

 

Zapraszamy całą społeczność naszej szkoły - uczniów wszystkich klas, nauczycieli i rodziców - do uczestnictwa w wirtualnych obchodach

Święta Niepodległości

Oto zadania dla Was. Prosimy o ich wykonanie do dnia 11 listopada (włącznie).

Więcej ...

Światowy Dzień Origami / 2020-11-03

25 października w naszej szkole uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej obchodzili Światowy Dzień Origami. Origami to sztuka składania papieru, znana w Japonii od najdawniejszych czasów, dziś bardzo rozpowszechniona i ogromnie popularna. Japończycy uważają, że origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Niemal każdy Japończyk potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczny świat zwierząt i innych postaci czy przedmiotów. Nasi uczniowie podczas zajęć edukacji technicznej i plastycznej poznawali sekrety tej techniki. Składając arkusze papieru tworzyli rozmaite figurki zwierząt w swoich ulubionych kolorach.

Więcej ...
^ do góry