Logo
Slogan

Aktualności

Dni Otwarte Szkoły Policji w Katowicach / 2018-06-08

Dni Otwarte Szkoły Policji w Katowicach

8 czerwca br. klasy Ia i Ib pod opieką Anatolii Benduch, Marzeny Radeckiej, Anny Kluźniak i Adriany Olech oraz licznej grupy rodziców uczestniczyły w XIX Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach.

Honorowy patronat objął prezydent Katowic dr Marcin Krupa, a patronat medialny TVP Katowice i Polskie Radio Katowice.

Więcej ...

OGŁOSZENIE / 2018-06-07

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2017/18 prosimy o dokonanie zadeklarowanej przez Państwa wpłaty na Radę Rodziców do końca roku szkolnego.

Wpłaty można dokonać:

-osobiście w sekretariacie Szkoły

-przelewem na konto :

RADA RODZICÓW 67 8256 0007 2001 0000 0055 0001

 

Rodzicom, którzy już wcześniej dokonali wpłaty, serdecznie dziękujemy za okazana pomoc finansową. To wszystko robimy przecież dla naszego wspólnego dobra, czyli szczęścia i rozwoju naszych dzieci.

Festyn Rodzinny / 2018-06-03

plakat-festyn-rodzinny1.jpg

II miejsce MŁODYCH PIŁKARZY / 2018-06-02

II miejsce MŁODYCH PIŁKARZY

W dniu 29.05.2018r. w Widzowie odbyły się XI Mistrzostwa Regionalne w piłce nożnej chłopców ,,Memoriał Bogdana Tylikowskiego ”. W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Grano systemem każdy z każdym. Ostatecznie nasi młodzi piłkarze zajęli II miejsce. Watro odnotować, że tytuł i statuetkę najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Mateusz Zgrzebny.

Więcej ...

BAJKOWY DZIEŃ MAMY I TATY / 2018-06-02

BAJKOWY DZIEŃ MAMY I TATY

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też nauczycielki edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca w szkole.

Więcej ...

Chemia i fizyka w domu / 2018-06-01

Chemia i fizyka w domu

Klasy II C i II D gimnazjum przygotowały sejmik dotyczący wykorzystania chemii i fizyki w życiu codziennym. 30 maja uczniowie zaprezentowali wyniki swoich prac koleżankom i kolegom z pozostałych klas II. Podczas prezentacji obecna była pani wicedyrektor Wioletta Derda jak również wychowawcy. Uczniowie udowodnili, że chemia i fizyka jest częścią nas i naszego życia. Z chemią i fizyką mamy do czynienia na każdym kroku, należy także pamiętać, że nasze organizmy składają się z chemii, czyli z wody- H2O, a w żołądku znajduje się rozcieńczony roztwór kwasu solnego, który umożliwia trawienie. Gimnazjaliści pokazali, że chemia wykorzystywana jest do produkcji kosmetyków, detergentów, rowerów, autobusów, a nawet najpiękniejsze uczucie, jakim jest miłość, to też zasługa chemii. Natomiast fizyka wykorzystywana jest np. w trakcie budowy domu czy podłączenia wody do naszych budynków. Informacje przedstawione przez drugoklasistów były bardzo ciekawe i zajmujące, była to bardzo interesująca lekcja chemii i fizyki.

Więcej ...

Z WIZYTĄ W KRAINIE DINOZAURÓW / 2018-06-01

Z WIZYTĄ W KRAINIE DINOZAURÓW

25.05.2018r. dzieci z klas 0a i 0b pod opieką pani Jolanty Bekus, Eweliny Dąbrowskiej i licznej grupy Rodziców odwiedziły park rozrywki "Zatorland". W planie wycieczki znalazło sie wiele ciekawych atrakcji jak: zwiedzanie parku ruchomych dinozaurów, Domu do góry nogami, parku olbrzymich owadów i parku mitologii. Dzieci mogły pobawić się w lunaparku, przejechać kolorową ciuchcią, przepłynąć tramwajem wodnym i obejrzeć film 5D o historii dinozaurów. Z atrakcji skorzystali również Rodzice. Wszyscy uczestnicy wycieczki przy pięknej pogodzie doskonale sie bawili!

Więcej ...

Mali ekolodzy / 2018-06-01

Mali ekolodzy

30.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Małusach Wielkich odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski na Wiersz Ekologiczny i Zdrowotny dla dzieci pięcio- i sześcioletnich. Nasi podopieczni z klasy 0a i 0b przygotowani przez panią Ewelinę Dąbrowską i Jolantę Bekus dzielnie reprezentowali szkołę odnosząc sukcesy. Michalinka Juchnik zajęła II miejsce, a Nadia Binek zdobyła wyróżnienie w kategorii sześciolatków. Serdecznie im gratulujemy!

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry