Slogan

Aktualności

NASZE PIŁKARKI MISTRZYNIAMI POWIATU / 2023-10-16

NASZE PIŁKARKI MISTRZYNIAMI POWIATU

Wielki sukces w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt odniosły uczennice naszej szkoły. W dniu 12.10.2023r, na boisku w Rędzinach odbył się turniej finałowy, w którym wystąpiły reprezentacje trzech szkół: SP. Mstów, SP. Rudniki i SP. Jaskrów. Grano systemem każdy z każdym. Po bardzo zaciętych i wyrównanych spotkaniach najlepsza okazała się reprezentacja naszej szkoły, dwukrotnie pokonując swoje rywalki.

Więcej ...

Nasza drużyna zdobyła Puchar Wójta Gminy Mstów / 2023-10-10

Nasza drużyna zdobyła Puchar Wójta Gminy Mstów

W dniu 05.10.2023. w Mokrzeszy odbyły się zawody piłkarskie, w których wzięło udział 5 reprezentacji szkół gminy Mstów. Zawody zostały zorganizowane przez UKS ,,Mojak” Mokrzesz, który również ufundował nagrody rzeczowe oraz pyszny poczęstunek dla zawodników i opiekunów. Puchary natomiast zostały ufundowane i wręczone przez Wójta Gminy Mstów. Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym.

Wyniki naszej drużyny: Mstów – Jaskrów 7:1, Mstów – Brzyszów 6:1, Mstów – Małusy Wielkie 2:0.

Więcej ...

Starty naszych reprezentantów w biegach przełajowych. / 2023-10-08

Starty naszych reprezentantów w biegach przełajowych.

We wrześniu i październiku nasi reprezentanci brali udział w biegach przełajowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Częstochowskiego. Pierwszymi zawodami były Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe rozegrane 19 września w Konopiskach. Dziewczęta zajęły VI miejsce zarówno w kategorii starszej jak i młodszej. Chłopcy starsi wywalczyli IV miejsce, natomiast młodsi XII. W klasyfikacji indywidualnej Alan Magdziarz zajął VI miejsce wśród chłopców, a Maja Kuban I w kategorii „Open” dziewcząt.

Przedszkolaki

Miesiąc wrzesień, roku szkolnego 2023/2024 w grupach przedszkolnych, był niezwykle atrakcyjny pod względem prowadzonych zajęć. Wszystko dzięki obchodom dni tematycznych przypadających na ten okres. Przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w „Dniu Kropi”, który odbył się 15 września. Tego dnia obowiązywał strój w kropki.

Więcej ...

Uroczyste obchody „DNIA CHŁOPAKA” w klasach I-III/ 2023-09-29 / 2023-10-05

Uroczyste obchody „DNIA CHŁOPAKA” w klasach I-III/ 2023-09-29

29 września 2023r., pod patronatem Małego Samorządu Uczniowskiego, chłopcy z klas I – III obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń wręczyły kolegom drobne upominki, własnoręcznie namalowane portrety lub medale. Strój obowiązkowy w tym dniu to, jak przystało na dżentelmenów, biała koszula i krawat!!!

Więcej ...

Lekcja demokracji-wybory do Samorządu Szkolnego klas 4-8 oraz obchody Dnia Chłopaka dla starszych k / 2023-10-03

Dnia 29 września 2023r. Samorządu Szkolny Klas 4-8 zorganizował obchody Dnia Chłopaka.Wszystkim chłopcom z okazji ich święta pani dyrektor mgr Beata Miry złożyła życzenia, a Rada Rodziców przygotowała słodkie upominki. Podczas akademii odbyły się:

• Konkurs na Super Chłopaka , którego zwycięzcą został Adam Koszewski z klasy 8b .
  • Tradycyjnie wybory do Samorządu Szkolnego klas 4-8.

Kandydatów na przewodniczącego w tym roku było aż 9.

• Przewodniczącym SU Szkoły Podstawowej w Mstowie został wybrany większością głosów –KACPER ŁAPUCHA- klasa 8a, Więcej ...

III edycja Biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej / 2023-09-30

Kolejna rocznica powstania Szarych Szeregów przypadająca 27 września została uczczona przez harcerzy szczepu "Skała" poprzez udział w III edycja Biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Impreza jak co roku odbyła się na terenie Częstochowy. Patrole realizowały różnorakie zadania na trasie od Starego Rynku do Placu Pamięci Narodowej. Tam odbył się uroczysty apel, rozdanie dyplomów uczestnictwa i podsumowanie biegu. Nasz szczep reprezentowały patrole 23 MDH "Amonit", 25 MDSH "Piorun" i 10 JDW "Żywioły" pod opieką drużynowych pwd. Anety Pałczyńskiej, dh. Moniki Derdy i phm. Tomasza Derdy. Czuwaj!