Logo
Slogan

Aktualności

Harcerskie pieczenie ziemniaka / 2018-09-27

Harcerskie pieczenie ziemniaka

Koniec lata i rozpoczęcie jesieni to w naszym szczepie tradycyjnie już czas na świętowanie przy ognisku. W piątkowe popołudnie gromady zuchowe i drużyny "Skały" zebrały się by wspólnie spędzić ostatnie chwile lata. Starsi przygotowywali ognisko i piekli w nim ziemniaki. W tym samym czasie zuchy wybrały się na jesienny już spacer w stodoły. Jego pamiątką były piękne bukiety z liści, traw, owoców i patyczków. Po degustacji owoców i ziemniaków z ogniska przyszedł czas na wspólne śpiewy i zabawy w harcerskim kręgu. Ostatnim punktem popołudnia w plenerze był Bieg po Krzyż, w którym brali udział kandydaci do Przyrzeczenia Harcerskiego z drużyn "Piorun" i "Żywioły". Czuwaj!

Więcej ...

ŚWIĘTO TURYSTYKI W GMINIE MSTÓW / 2018-09-27

ŚWIĘTO TURYSTYKI W GMINIE MSTÓW

25.09.2018r. w Szkole Podstawowej w Mokrzeszy odbyło się Święto Turystyki. Szkołę Podstawową w Mstowie reprezentowała klasa V b - wychowawczyni mgr Justyna Puczyńska i klasa IV c – wychowawczyni mgr Beata Wosik wraz z opiekunem mgr Pawłem Derdą.

Jakub Zgardziński z klasy V b zdobył II miejsce w konkursie plastycznym „Piękno Gminy Mstów”. Grupa uczniów w składzie: Natalia Wilczyńska (kl. V b), Martyna Błachowicz (kl. IV c) i Jan Derda (kl. V b) zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy o Gminie Mstów.

Więcej ...

Drużynowe biegi przełajowe 2018/19 / 2018-09-26

Drużynowe biegi przełajowe 2018/19

Tradycyjnie biegami przełajowymi sportowcy z naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. Były to zawody indywidualne i drużynowe, które odbyły się 20.09.2018 w Konopiskach. Największymi sukcesami były indywidualne zwycięstwa dziewcząt: Patrycja Zwolska wygrała kategorię dziewcząt młodszych, a Marta Kowalczyk była najszybsza wśród dziewcząt starszych. Wśród chłopców Jakub Paluszkiewicz był piąty w kategorii młodszej, a Jakub Klyta szósty w kategorii starszej.

Więcej ...

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze! / 2018-09-12

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze!

Dnia 11 września2018roku w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się sejmik na temat „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu” przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod opieką mgr Agnieszki Kowalczyk, mgr Beaty Sieradzkiej i mgr Barbary Szklarzyk.

Więcej ...

Harcerski start 2018 / 2018-09-10

Harcerski start 2018

Wystartował harcerski sezon. Szczep "Skała" reprezentowały w tym skautowym święcie hufca ZHP Częstochowa drużyny "Amonit", "Żywioły" i "Piorun" - razem 60 harcerzy i instruktorów. W sobotę 8 września spotkaliśmy się z innymi drużynami na terenie HOSW "Pająk" w Konopiskach. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach. Okazało się, że powakacjach  mamy spore zasoby energii więc nie braknie nam ochoty do pracy w nowym roku szkolnym. CZUWAJ!

Więcej ...

INFORMACJA O OBIADACH / 2018-09-07

CZCIMY PAMIĘĆ O OBROŃCACH NASZEJ OJCZYZNY / 2018-09-04

CZCIMY PAMIĘĆ O OBROŃCACH NASZEJ OJCZYZNY

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami tradycyjnie udali się na cmentarz parafialny, by uczcić pamięć żołnierzy, którzy polegli w obronie Polski w 1939r. i zostali tam pochowani. Są to mogiły żołnierzy z ,,27 Pułku Piechoty’’, wchodzącego w skład ,,7 Dywizji’’ gen. Janusza Gąsiorowskiego, która miała za zadanie bronić terenu Częstochowy i okolic. Po otrzymaniu rozkazu wycofania dywizja skierowała się do Lasów Potockich, gdzie została praktycznie okrążona i rozbita. W czasie odwrotu wysadzono m.in. most na rzece Warcie w Mstowie. Na cmentarz udały się klasy VIa, VIIIc z opiekunami : panią Tatianą Całus oraz panami Pawłem Orlikowskim i Piotrem Całusińskim.

Więcej ...

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 / 2018-09-03

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny 2018/2019.

Na uroczystości obecni byli: wójt Gminy Mstów – Pan Tomasz Gęsiarz, Radni Gminy Mstów, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mstowie w składzie: mgr Beata Miry, mgr Monika Jackowska, mgr Piotr Ujma oraz uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, rodzice, nauczyciele i pracownicy administracji.

Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Wszyscy obecni uczcili minutą ciszy poległych w II Wojnie Światowej.

Całą uroczystość uświetniły występy naszej młodzieży.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

Uroczystość przygotowali:

mgr Justyna Puczyńska, mgr Anna Kluźniak, mgr Teresa Nowakowska, mgr Beata Sieradzka,

mgr Agnieszka Kowalczyk, mgr Barbara Szklarzyk

Oprawa plastyczna: mgr Piotr Kosiński

Oprawa muzyczna mgr Beata Górecka - Grabara i mgr Monika Błachowicz

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry