Logo
Slogan

Aktualności

Egzamin ósmoklasisty – filmy informacyjne Centralnej Komisji Egzaminacyjnej / 2019-02-08

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna informują, że na oficjalnym kanale Centralnej Komisji Egzaminacyjnej youtube zostały zamieszczone filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019. Prosimy zatem uczniów i rodziców o zapoznanie się ze wskazanymi materiałami.
http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/egzamin-osmoklasisty-filmy-informacyjne-centralnej-komisji-egzaminacyjnej/

 

 

BEZPIECZNE FERIE / 2019-02-07

BEZPIECZNE FERIE

Ferie to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków i beztroskiej zabawy. Aby mieć pewność, że wszyscy uczniowie spędzą je bezpiecznie, polecamy zapoznanie się z informacjami opublikowanymi na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach  http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/ferie-zimowe-2019-poradnik-bezpiecznego-wypoczynku/

 

E- zine – prosto z Walencji! / 2019-02-06

E- zine – prosto z Walencji!

Przez ostatnie cztery miesiące uczniowie zaangażowani w programie Erasmus+ intensywnie przygotowywali sie do wyjazdu do Hiszpanii. Młodzi aktorzy i muzycy uczestniczyli w zajęciach teatralnych, muzycznych i tanecznych. Przygotowywali kostiumy i akcesoria. Za nimi wiele prób i żmudnych ćwiczeń. Na cotygodniowych zajęciach uczestnicy projektu omawiali hiszpańską powieść "Łazik z Tormesu"o przygodach ubogiego chłopca, który dzięki swojemu sprytowi i zaradności potrafił przetrwać w trudnych czasach XVI wieku. Uczniowie przygotowywali również prezentacje multimedialne oraz wykonywali prace projektowe na temat historii, kultury, zabytków i przyrody Hiszpanii oraz hiszpańskich potraw. Wykonywali prace plastyczne i robili zdjęcia z zabytkami Mstowa i okolic. Zdjęcia i filmy prezentujące wszystkie działania umieszczane są regularnie na stronie internetowej projektu, platformie Twinspace oraz w serwisach społecznościowych.

Więcej ...

OBIADY LUTY 2019 / 2019-02-04

OBIADY

LUTY 2019 r.

KOSZT OBIADÓW : 35,00 zł

(3,50 zł x 10 dni)

w cenie obiadu jest 1 herbata do obiadu!

KOSZT HERBATY: 1,50 zł

opcja dodatkowej herbaty (poza obiadem) dla wszystkich chętnych uczniów SP i G (uczniowie kl. 0-III deklarujący zamiar korzystania z herbaty do śniadania mają opłacony jej koszt za cały I semestr w kwocie 15,60 zł)

 

 

Opłat należy dokonywać na podany niżej

nr konta bankowego Szkoły Podstawowej

w Mstowie

od 1 do 5 LUTEGO 2018 r.

Bank Spółdzielczy w Mstowie:

 

52 8256 0007 2001 0000 6099 0001

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - BEZPIECZNE FERIE / 2019-02-04

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - BEZPIECZNE FERIE

Dnia 5 lutego w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.

Do obchodów przystąpiła również nasza szkoła. W związku z tym 1 lutego 2019r. roku uczniowie klas VIa, VIIb Szkoły Podstawowej pod kierunkiem wychowawców mgr Pawła Orlikowskiego oraz mgr Aleksandry Bekus przygotowali dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej sejmik pt. „Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci. Przyjemność jest następstwem bezpieczeństwa - bezpieczne ferie”.

Więcej ...

Szkolny projekt z matematyki / 2019-02-02

Szkolny projekt z matematyki

Uczniowie klas 8b, 8d Szkoły Podstawowej oraz IIIA, IIID gimnazjum w roku szkolnym 2018/2019 realizowali szkolny projekt zatytułowany: „100 zadań egzaminacyjnych z matematyki na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Celem projektu było przede wszystkim utrwalenie materiału przed egzaminem z matematyki na zakończenie szkoły, kształtowanie samodzielnego, twórczego myślenia, integracja środowiska uczniowskiego.

Uczniowie dobierali się w dowolne zespoły lub pracowali indywidualnie przygotowując 100 zadań (zadania otwarte, zamknięte, zadania typu prawda-fałsz, itp.). Uczniowie założyli specjalne zeszyty z przygotowanymi na ten cel okolicznościowymi okładkami poświęconymi tematyce związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, w których umieścili wybrane zadania oraz ich poprawne rozwiązania.

Opiekun projektu: Anna Kloczkowska

Historia Kościoła Wniebowzięcia NPM w Mstowie / 2019-01-31

Historia Kościoła Wniebowzięcia NPM w Mstowie

W dniu 25.01.2019 r. klasa III a, Vb pod opieką Pani Patrycji Ciastko i Pani Adriany Olech poznawała historię Klasztoru w Mstowie. Była to pierwsza wycieczka tematyczna w ramach innowacji pedagogicznej „Jestem częścią historii”. Uczniowie oprowadzani przez ks. Piotra Szydełko, mogli przenieść się w czasie i odkryć na nowo historię tego wspaniałego miejsca i jego założycieli. Całość została okraszona różnymi ciekawymi i czasami przerażającymi opowieściami. W wycieczce uczestniczyli Pani Karolina Tyrs, Pani Ewa Zagórska, Pan Paweł Orlikowski.

Więcej ...

„Legendy dla Babci i Dziadka” / 2019-01-25

„Legendy dla Babci i Dziadka”

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszy dni w roku. Mimo styczniowego chłodu to dni , kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. W tym czasie Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, a obchody z nim związanestały się tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez naszej szkoły. 22 stycznia zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy dzieci. Program artystyczny pt. „Legendy dla Babci i Dziadka„ dostarczył gościom wiele radości i wzruszeń, zapewnił o tym, że ukochani wnukowie osiągają nie tylko wspaniałe wyniki w nauce, ale mają również olbrzymie zdolności taneczne, wokalne, recytatorskie i aktorskie. Specjalne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom złożyła w imieniu swoim i całego grona pedagogicznego Pani Dyrektor mgr Beata Miry.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry