Logo
Slogan

Aktualności

Wigilia harcerska w szczepie "Skała" / 2018-12-12

Wigilia harcerska w szczepie

Czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to czas na zadumę, refleksję, ale także na podsumowanie mijającego roku. Najlepszą okazją do takiego podsumowania dla III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”- Mstów jest coroczne spotkanie wigilijne. Odbyło się ono w sobotę 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Mstowie. Oprócz zuchów, harcerzy i instruktorów szczepu na wieczerzę wigilijną przybyli zaproszenie przez nas goście – przyjaciele naszego szczepu. Byli wśród nich przedstawiciele władz lokalnych z wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele, radni gminy Mstów, radni powiatowi, ksiądz proboszcz Dawid Kover, dyrekcje szkół i członkowie Rad Rodziców ze szkół w Mstowie i Jaskrowie. Nie mogło zabraknąć również osób wspierających naszą działalność oraz członków Komendy Hufca ZHP Częstochowa na czele z komendantem hm. Wojciechem Śliwowskim.

Więcej ...

Mikołajkowa bajka / 2018-12-10

Mikołajkowa bajka

Dnia 7 grudnia 2018r. kolejny raz rodzice i nauczyciele zaprezentowali uczniom Mikołajową Bajkę. Królowa Śniegu Hansa Christiana Andersena stała się kanwą scenicznej opowieści pełnej zróżnicowanych w nastroju aktorskich kreacji, melodyjnych piosenek, kolorowych kostiumów oraz zmieniających się dekoracji.

Więcej ...

„Sanie dzwonią dzwoneczkami, wiozą worki z prezentami…...“ / 2018-12-08

„Sanie dzwonią dzwoneczkami, wiozą worki z prezentami…...“

Śnieżynko! - zawołał Miś Polarny.- Słyszysz te dzwonki ? Spójrz! To Mikołaj z prezenami zbliża się do dzieci.

6 grudnia 2018r. specjalny gość odwiedził uczniów naszej szkoły. Był nim św. Mikołaj, w rolę którego wcielił się nasz kolega – Marcin Mochol. Towarzszyli mu Mikołajka – Agata Jastrzębska, Śnieżynka – Martyna Kubik oraz Miś Polarny – Miłosz Lesiak.

Uczniowie otrzymali upomniki i cukierki . Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i uśmiechnięci.

Więcej ...

Do dzieła, gotowi... start! Program Erasmus + wystartował. / 2018-12-05

Do dzieła, gotowi... start! Program Erasmus + wystartował.

W dniach 21 - 23 listopada 2018 roku nauczycielki reprezentujące Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki - mgr Monika Błachowicz oraz mgr Olga Wiewióra - uczestniczyły w cyklu szkoleń wprowadzających do realizacji projektu w ramach programu Erasmus + w hiszpańskim mieście Walencja. Projekt dotyczy międzynarodowej współpracy uczniów z pięciu krajów - Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Włoch i Polski - i jest wspierany przez Komisję Europejską. Udział w takim projekcie jest dla naszej szkoły bardzo ważnym wyróżnieniem, a sam program Erasmus + cieszy się od lat niepodważalnym prestiżem. 

Więcej ...

Innowacja pedagogiczna "Elementy dwujęzyczności" / 2018-12-05

Innowacja pedagogiczna

W dniu 21.11.2018r. w klasie VIIb odbyła się druga lekcja biologii w języku angielskim. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Porębińska-Niesmaczny - współautorka programu innowacji.

Temat zajęć: „The benefits of eating healthy food and the effects of unhealthy diet” ( Korzyści zdrowego odżywiania się i skutki niezdrowej diety ), został oparty na programie nauczania biologii w klasie siódmej - dział: „Higiena i choroby układu pokarmowego” Więcej ...

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Św. Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży" / 2018-12-05

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Św. Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży

Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym św. Stanisława Kostki. W Związku z tym panie katechetki naszej szkoły – Edyta Skrońska i Małgorzata Bury – ogłosiły konkurs plastyczny poświęcony tej postaci. Celem konkursu było przybliżenie życia tego wyjątkowego człowieka, propagowanie ideału – wzoru do naśladowania. Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. VI – VIII SP ora kl. III Gimnazjum. Uczniowie mieli za pomocą dowolnej techniki przedstawić portret Św. Stanisława Kostki. Prace stanowią wystawę w pobliskim kościele parafialnym.

Więcej ...

Piłkarze ręczni wicemistrzami powiatu częstochowskiego. / 2018-12-02

Piłkarze ręczni wicemistrzami powiatu częstochowskiego.

Drużyna chłopców reprezentująca naszą szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej zdobyła wicemistrzostwo powiatu częstochowskiego. W turnieju finałowym, który odbył się 27 listopada nasza ekipa zajęła drugie miejsce za Lelowem, trzecie były Kłomnice, a czwarty Widzów.

Więcej ...

Nastrojowo, andrzejkowo………….. / 2018-12-01

Nastrojowo, andrzejkowo…………..

Ostatnie dni listopada kojarzą nam się z andrzejkami. W naszej szkole z inicjatywy SU we wtorek 27 listopada został zorganizowany "Dzień z wróżbami". Podczas długiej przerwy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału we wróżbach. Uczniowie, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie akcji to: Anita Stępień, Julia Dąbrowska, Oliwia Lojtek, Kacper Gawron, Julia Jędras, Oliwia Cygan, Katarzyna Kluźniak, Roksana Sobieraj, Paulina Jaksender, Amelia Błaszkiewicz, Paulina Kapral, Zuzanna Kabaj, Magdalena Chojnowska, Julia Sieradzka i Dominika Franciszkiewicz. Następnego dnia odbyła się dyskoteka, na której w świetnej atmosferze bawiły się klasy 4-6, a następnie klasy 7-8 i 3 gimnazjum.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry