Logo
Slogan

Aktualności

„Bijemy rekordy bezpieczeństwa” / 2019-01-08

„Bijemy rekordy bezpieczeństwa”

18.12.2018r. uczniowie z klas 0a, 0b, Ib, IIa, IIIa pod opieką nauczycieli (mgr Ewelina Dąbrowska, mgr Jolanta Bekus, mgr Beata Sieradzka, mgr Anatolia Benduch, mgr Patrycja Ciastko) wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Organizatorem akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego z siedzibą w Zawierciu we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

Więcej ...

„ABC dobrego zachowania i procedury bezpiecznego zachowania w szkole / 2018-12-21

„ABC dobrego zachowania i procedury bezpiecznego zachowania w szkole

21 grudnia 2018 roku uczniowie klasy VIIa pod kierunkiem wychowawcy mgr Justyny Nowak przygotowali sejmik pt. „ABC dobrego zachowania i procedury bezpiecznego zachowania w szkole oraz bezpieczeństwo podczas przerwy świątecznej” dla uczniów Szkoły Podstawowej i klas Gimnazjum. Celem spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na związek między swoją kulturą osobistą (zachowaniem) a postrzeganiem jego osoby przez innych, podstawowe zasady kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego, niezbędne zasady właściwego, bezpiecznego zachowania się w szkole i podczas przerwy świątecznejNa zakończenie uczniowie złożyli Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły, kolegom i koleżankom najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2019.

Więcej ...

I MIEJSCE W KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK –„ KOLĘDA 2018” / 2018-12-21

I MIEJSCE W KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK –„ KOLĘDA 2018”

18 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 22 w Częstochowie odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „ Kolęda 2018” . Dobór repertuaru, poprawność wykonania, walory wokalne i ogólne wrażenia artystyczne to kryteria, według których oceniani byli wszyscy wykonawcy. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VIII a – Pola Błachowicz, która swym występem zachwyciła jury, a kolędą pt. „Mario czy Ty wiesz” wyśpiewała I miejsce.

Opiekunowie: Monika Błachowicz, Beata Górecka - Grabara

Serdecznie gratulujemy!!!

Więcej ...

Cemex Cup 2018 / 2018-12-20

Cemex Cup 2018

17 grudnia 2018w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mstowie odbyła się IV edycja dorocznego turnieju Cemex Cup. Jest to impreza składająca się z zawodów sportowych dla młodzieży szkolnej z gmin Mstów, Rędziny i Kłomnice. Projekt organizowany jest przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Mstowiak, dzięki środkom finansowanym uzyskanym z Fundacji Cemex „Budujemy przyszłość”. W klasyfikacji łącznej zwyciężyła reprezentacja gminy Mstów przed gminą Rędziny i gminą Kłomnice. Zawody rozegrano w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, siatkówce dziewcząt i chłopców oraz tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Więcej ...

Konkurs stroików świątecznych / 2018-12-17

Konkurs stroików świątecznych

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia został zorganizowany w naszej szkole „Międzyszkolny konkurs stroików świątecznych”. Celem konkursu było podtrzymywanie polskich tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie zdolności artystycznych, uczenie dokładności i staranności oraz wpajanie zasad pozytywnej rywalizacji. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów ze wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Na konkurs wpłynęło 57 prac, które dn.20.12.2018r. oceniła powołana przez organizatorów komisja konkursowa. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych.

Wyniki konkursu:

Więcej ...

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, PILICA - CUP” / 2018-12-16

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, PILICA - CUP”

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie w piłce nożnej chłopców odniosła duży sukces, zajmując II miejsce w turnieju o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, Pilica – Cup” rozegrany 14.12.2018r. w Koniecpolu. W turnieju wzięły udział cztery drużyny z naszego powiatu i jedna z woj. łódzkiego, więc sukces jest tym cenniejszy. Wielkie brawa dla całej naszej drużyny. Wyniki naszych spotkań: Mstów – Koniecpol I 3:0, Mstów – Borzykowa 2:1, , Mstów – Podlesie 2:1, Mstów – Koniecpol II 1:3.

Więcej ...

Piłkarze SP Mstów wygrali turniej / 2018-12-16

Reprezentacja SP Mstów (klasa VII, VIII I III gimnazjum) wygrała Halowy Turniej Piłki Nożnj Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie, który został rozegrany 14.12.2018 w Rędzinach.

Wyniki turnieju:

Kłomnice-Rędziny                0:4

Mstów-Kruszyna                   2:1 (bramki: J.Wiśniewski, I.Wójcikiewicz)

Rędziny-Kruszyna                 5:1

Kłomnice-Mstów                   2:4 (bramki: T.Sobalski - 2, J.Wiśniewski, J.Klyta)

Rędziny-Mstów                      1:5 (bramki: T.Sobalski - 2, J.Wiśniewski - 2, J.Klyta)

Kruszyna-Kłomnice               3:0

 

Tabela końcowa:

  1. MSTÓW       9 pkt    bramki 11:4                                   
  2. RĘDZINY    6 pkt    bramki 10:6
  3. KRUSZYNA 3 pkt    bramki 5:7
  4. KŁOMNICE 0 pkt    bramki 2:11

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jakub Wiśniewski z zespołu SP Mstów.

SP Mstów: Filip Gonera, Jakub Klyta, Cezary Bekus, Tomasz Sobalski, Igor Wójcikiewicz, Jakub Wiśniewski, Jakub Pawłowski, Piotr Kubik. Opiekun: Piotr Ujma

Wigilia harcerska w szczepie "Skała" / 2018-12-12

Wigilia harcerska w szczepie

Czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to czas na zadumę, refleksję, ale także na podsumowanie mijającego roku. Najlepszą okazją do takiego podsumowania dla III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”- Mstów jest coroczne spotkanie wigilijne. Odbyło się ono w sobotę 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Mstowie. Oprócz zuchów, harcerzy i instruktorów szczepu na wieczerzę wigilijną przybyli zaproszenie przez nas goście – przyjaciele naszego szczepu. Byli wśród nich przedstawiciele władz lokalnych z wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele, radni gminy Mstów, radni powiatowi, ksiądz proboszcz Dawid Kover, dyrekcje szkół i członkowie Rad Rodziców ze szkół w Mstowie i Jaskrowie. Nie mogło zabraknąć również osób wspierających naszą działalność oraz członków Komendy Hufca ZHP Częstochowa na czele z komendantem hm. Wojciechem Śliwowskim.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry