Logo
Slogan

Aktualności

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2021-03-24

Zamknięcie szkół oraz wszystkich instytucji kulturalnych i rozrywkowych.

 

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Od 22 marca do 9 kwietnia uczniowie klas I-III ponownie uczą się w trybie zdalnym. W trybie takim w dalszym ciągu pracują uczniowie klas IV – VIII.

Oddział przedszkolny w naszej szkole funkcjonuje w trybie stacjonarnym.

Zgodnie z wytycznymi MEiN szkoła może zorganizować nauczanie w trybie zdalnym ze szkoły uczniom z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawności, które uniemożliwiają uczniom pracę z domu.

Świetlica szkolna może być zorganizowana dla uczniów jedynie na wniosek rodziców, którzy pracują w zawodach medycznych tj. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni.

Jednocześnie przypominamy, że uczniowie mają obowiązek systematycznego uczestnictwa w zajęciach zdalnych na platformie Teams, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Jest to niewątpliwie trudny czas zarówno dla uczniów, rodziców jak i dla nauczycieli. Zachęcamy jednak do udziału w konkursach, akcjach i projektach organizowanych przez naszą Szkołę.

 

Dyrekcja

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ W NASZEJ SZKOLE / 2021-03-19

19 marca klasy 0-3 pod opieką wychowawców obchodziły „Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej”. W trakcie zajęć uczniowie mieli spotkanie z panią higienistką Elżbietą Burzyńską, która przekazała wiedzę na temat właściwych metod mycia zębów, a także poznały sposoby zachowania ich w czystości. Brały udział w zabawach dydaktycznych, dzięki którym dowiedziały się jakie produkty spożywcze mają negatywny wpływ na „kondycję” naszych zębów.

Rozpoznawały za pomocą dotyku oraz zapachu środki służące do higieny jamy ustnej. Nie zabrakło również tańców przy piosence „Szczotka, pasta”. Ponad to, dzieci wykonały plakaty promujące higienę jamy ustnej i zdrowe odżywianie. Obejrzały film edukacyjny pt. „Pan Ząbek i legenda Zębolandii”, z którego dowiedziały się na temat zawodu stomatologa.

W tym dniu gościliśmy lekarza stomatologa Pawła Wolskiego, który dokonał przeglądu stomatologicznego. Pan doktor podarował dzieciom szczoteczki do mycia zębów, a następnie odbyła się fluoryzacja.

Na koniec panie v-ce dyrektorki Anika Wasil i Teresa Nowakowska podsumowały, że mają nadzieję iż to spotkanie i całe wydarzenie wpłynie na kształtowanie postawy dzieci wobec własnego zdrowia i nawyków higienicznych.

Więcej ...

Spotkanie ze stomatologiem / 2021-03-17

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kim będę gdy dorosnę” z zakresu doradztwa zawodowego w klasie 3b uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Gościem zajęć była lekarz dentysta Pani Patrycja Heręży –Dydyńska, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją. Uczniowie na zajęciach poznali zawód stomatologa. Pani doktor opowiedziała uczniom, na czym polega praca stomatologa, jak ważne dla naszego zdrowia jest codzienne mycie zębów, sposób odżywiania oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Więcej ...

Nabór do oddziału przedszkolnego / 2021-03-16

MATEMATYCZNE ŚWIĘTO / 2021-03-15

12 marca królowa nauk obchodzi swoje święto - Światowy Dzień Matematyki.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację "WORLD EDUCATION GAMES" w 2007 roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata.W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju.

W obchody matematycznego święta w naszej szkole włączyli się uczniowie z klas 0 - 3. Wychowawcy przygotowali dla swoich uczniów różne matematyczne zabawy i karty sprawdzające wiedzę. Każdy uczeń mógł zdobyć w tym dniu tytuł MISTRZA MATEMATYKI oraz otrzymać specjalny dyplom

Więcej ...

Komunikat Dyrektora Szkoły / 2021-03-10

Szanowni Rodzice i Uczniowie klas ósmych.

W dniach 17 – 19.03.2021r. w naszej Szkole odbędą się próbne egzaminy ósmoklasistów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego:

- egzamin z języka polskiego trwać będzie 120 minut, z wydłużeniem dla uczniów z dostosowaniem do 180 minut;

- egzamin z matematyki trwać będzie 100 minut, z wydłużeniem dla uczniów z dostosowaniem do 150 minut;

- egzamin z języka angielskiego trwać będzie 90 minut, z wydłużeniem dla uczniów z dostosowaniem do 135 minut.

Egzamin będzie przebiegał w ścisłym reżimie sanitarnym – uczniowie zobowiązani są do posiadania własnych maseczek.

Uczniowie będą mogli skorzystać z dostępnych kursów autobusowych zgodnie z rozkładem jazdy PKS tj. przyjazd na 7.44, odjazd 12.12 z przystanku z rynku. Dla uczniów dojeżdżających, którzy przystąpią do egzaminów zostaną zakupione bilety PKS – do odebrania w sekretariacie szkoły.

II Powiatowym Konkursie Informatycznym "Obraz" / 2021-03-09

Uczennica klasy 1 b Lena Ślęzak zajęła II miejsce w II Powiatowym Konkursie Informatycznym "Obraz" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 41 im. Jana Matejki w Częstochowie. Gratulujemy!

Więcej ...

8 marca / 2021-03-07

8 marca

Z okazji 

Dnia Kobiet

życzenia wielu sukcesów w pracy,

radości na codzień,

pogody ducha,

spełnienia pragnień

i samych cudownych chwil

dla wszystkich Pań pracujących w Szkole Podstawowej w Mstowie 

składają pamiętający  Panowie. 

^ do góry