Logo
Slogan

Aktualności

„Wszystkie Kolory Świata” / 2019-03-07

„Wszystkie Kolory Świata”

We wtorek 5 marca w Szkole Podstawowej w Mstowie odbyła się impreza charytatywna, która podsumowała realizację ogólnopolskiej kampanii Unicef „Wszystkie Kolory Świata”. Patronat nad tym wydarzeniem w naszej gminie objął Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy wszystkie placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Do projektu włączyły się szkoły z: Brzyszowa, Jaskrowa, Krasic, Kuchar, Małus Wielkich i Mokrzeszy oraz przedszkola z Kobyłczyc, Siedlca i Wancerzowa. Tegoroczna odsłona projektu jest jego piątą edycją. Poprzednie cztery edycje kampanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2,5 tys. placówek z Polski. Głównymi celami projektu są:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury

- pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne

- zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Więcej ...

klasy 6a i 6b w parku trampolin Stacja Grawitacja / 2019-03-07

klasy 6a i 6b w parku trampolin Stacja Grawitacja

6 marca klasy 6a i 6b wybrały się na wycieczkę do popularnego parku trampolin Stacja Grawitacja. Czekała tam na nas dwugodzinna zabawa. Do dyspozycji mieliśmy ogromne trampoliny, tor przeszkód, dużą ściankę wspinaczkową i park linowy. Każdy znalazł coś dla siebie, a zabawy było co niemiara. Uczniom towarzyszyli wychowawcy, p. Gabriela Wysocka Rozenberg, p. Paweł Orlikowski oraz p. Adriana Olech.

Więcej ...

Wybieram zawód dla siebie / 2019-03-07

Uprzejmie informuję, że na stronie RODN "WOM" w Częstochowie zamieszczono wyszukiwarkę zawodów "Wybieram zawód dla siebie - Informator o szkolnictwie branzowym" z terenu Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego ( rok szkolny 2019/2010). Narzędzie to ułatwi uczniom podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

link do strony https://womczest.edu.pl/wybieram-zawod/

Sukces Julii Ciastko / 2019-03-06

Sukces Julii Ciastko

Julia Ciastko, uczennica klasy Vb, została laureatką międzyszkolnego konkursu na lapbooka pt. ,,Koty w literaturze’’ zorganizowanego przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN ,,WOM’’ w Częstochowie. Opiekunem Julii jest pani Justyna Ujma.

Więcej ...

II MIEJSCE MŁODYCH PIŁKARZY / 2019-03-05

II MIEJSCE MŁODYCH PIŁKARZY

W dniu 28.02.2019r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w II Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, Przyrów Winter Fustal Cup” w kat. chłopców klas VII i III gimnazjów.

W turnieju wystąpiło sześć drużyn: Przyrów I, Koniecpol II, Przyrów II, Koniecpol I, Dabrowa Zielona, Mstów.

Grano systemem grupowym. Mecze były bardzo zacięte i stały na wyrównanym poziomie.

Więcej ...

III Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych / 2019-03-02

III Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tradycyjnie już Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony corocznie 1 marca uczczony został przez dzieci naszej gminy na trasie okolicznościowego rajdu. Po raz trzeci został on zorganizowany przez Gminę Mstów, Szkołę Podstawową w Mstowie i III Środowiskowy Szczep Harcerski „Skała”. Honorowy patronat objął wójt Gminy Mstów mgr inż. Tomasz Gęsiarz. Na trasę rajdu wyruszyły reprezentacje szkół z terenu naszej gminy: Krasic, Kuchar, Mokrzeszy, Małus Wielkich, Brzyszowa, Zawady, Jaskrowa i Mstowa. Podczas marszu, uczestnicy realizowali przygotowane specjalnie dla nich przez drużynę „Żywioły” z Jaskrowa zadania nawiązujące do działań partyzanckich i harcerskich technik. Podczas podsumowania wszystkim patrolom przekazane zostały pamiątkowe znaczki, dyplomy i nagrody rzeczowe. W tym szczególnym dniu zuchy, harcerze i instruktorzy szczepu „Skała” otrzymali Harcerską Odznakę Jubileuszową „100 lat ZHP i Niepodległości”. Została ona przyznana członkom naszego szczepu za całoroczną pracę w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej ...

Egzamin ósmoklasisty – filmy informacyjne Centralnej Komisji Egzaminacyjnej / 2019-02-08

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna informują, że na oficjalnym kanale Centralnej Komisji Egzaminacyjnej youtube zostały zamieszczone filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019. Prosimy zatem uczniów i rodziców o zapoznanie się ze wskazanymi materiałami.
http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/egzamin-osmoklasisty-filmy-informacyjne-centralnej-komisji-egzaminacyjnej/

 

 

BEZPIECZNE FERIE / 2019-02-07

BEZPIECZNE FERIE

Ferie to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków i beztroskiej zabawy. Aby mieć pewność, że wszyscy uczniowie spędzą je bezpiecznie, polecamy zapoznanie się z informacjami opublikowanymi na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach  http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/ferie-zimowe-2019-poradnik-bezpiecznego-wypoczynku/

 

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry