Logo
Slogan

Aktualności

Dzień Kobiet / 2019-03-10

Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań. Każda z nich zasługuje na szacunek nie tylko od swięta. W naszej szkole tę uroczystość uświetnił występ uczniów, przedstawicieli Samorządu Ucznioskiego.

Przedstawienie przygotowali: Martyna Kubik, Marcin Mochol, Agata Jastrzębska, Miłosz Lesiak, Tomasz Dąbrowski, Piotr Derda, Dawid Lampa, Dawid Kowal, Oliwia Cygan i Julia Jędras. Nie zabrakło równiez pięknych piosenek w wykonaniu Anity Stepień, Zofii Bochenkiewicz oraz Mai Piechowskiej.

Wszystkim paniom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, sukcesów, samych przyjemnych chwil w codziennym życiu.

Nauczyciele, którzy zorganizowali uroczystość to: p. Magdalena Marszałek, p. Beata Górecka-Grabara (oprawa muzyczna) i p. Piotr Kosiński (scenografia). Ponadto w przygotowaniach uczniów do występu zaangażowane były : p. Justyna Nowak i p. Aleksandra Bekus. Dziękujemy !

Więcej ...

Prezentacja projektu Erasmus+ - relacja z Hiszpanii / 2019-03-10

Prezentacja projektu Erasmus+ - relacja z Hiszpanii

Dnia 8 marca 2019 uczniowie realizujący projekt "The European Heritage", w ramach programu europejskiego Erasmus+, przedstawili całej społeczności szkolnej, zebranej w Hali Sportowej, prezentację na temat efektów i działań projektowych. Uczniowie przypomnieli główne założenia i cele projektu oraz zdali relację ze swojego pobytu w Walencji.

3 lutego grupa pięciu uczniów z klas szóstej i siódmej pojechała do Hiszpanii na pierwsze spotkanie młodzieży z pięciu krajów partnerskich Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Włoch i Polski. Od poniedziałku do piątku uczestnicy projektu przygotowywali wspólnie spektakl teatralny według scenariusza opartego na jednym z dzieł hiszpańskiej literatury klasycznej "Łazik z Tormesu". 

Więcej ...

Innowacja Pedagogiczna "Elementy dwujęzyczności" / 2019-03-07

Innowacja Pedagogiczna

W dniu 4.03.2019r. w klasie VIIb odbyła się pierwsza lekcja geografii w języku angielskim. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Porębińska-Niesmaczny - współautorka programu innowacji.

Temat zajęć: „Poland on the map” ( „Położenie geograficzne Polski” ), został oparty na programie nauczania geografii w klasie siódmej - dział: „Środowisko przyrodnicze Polski,”

W ramach zajęć uczniowie oglądali film w języku angielskim i rozwiązywali ćwiczenia oparte na rozumieniu ze słuchu. Następnie rozwiązywali quiz w języku angielskim, w którym mogli wykazać się swoją wiedzą na temat Polski i rywalizować ze sobą www.quiz.biz/quizz-1154501.html. W ostatnim zadaniu uczniowie zostali podzieleni na grupy i tłumaczyli na język polski informacje zawarte w przewodniku po Polsce „Why Poland.”

Więcej ...

„Wszystkie Kolory Świata” / 2019-03-07

„Wszystkie Kolory Świata”

We wtorek 5 marca w Szkole Podstawowej w Mstowie odbyła się impreza charytatywna, która podsumowała realizację ogólnopolskiej kampanii Unicef „Wszystkie Kolory Świata”. Patronat nad tym wydarzeniem w naszej gminie objął Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy wszystkie placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Do projektu włączyły się szkoły z: Brzyszowa, Jaskrowa, Krasic, Kuchar, Małus Wielkich i Mokrzeszy oraz przedszkola z Kobyłczyc, Siedlca i Wancerzowa. Tegoroczna odsłona projektu jest jego piątą edycją. Poprzednie cztery edycje kampanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2,5 tys. placówek z Polski. Głównymi celami projektu są:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury

- pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne

- zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Więcej ...

klasy 6a i 6b w parku trampolin Stacja Grawitacja / 2019-03-07

klasy 6a i 6b w parku trampolin Stacja Grawitacja

6 marca klasy 6a i 6b wybrały się na wycieczkę do popularnego parku trampolin Stacja Grawitacja. Czekała tam na nas dwugodzinna zabawa. Do dyspozycji mieliśmy ogromne trampoliny, tor przeszkód, dużą ściankę wspinaczkową i park linowy. Każdy znalazł coś dla siebie, a zabawy było co niemiara. Uczniom towarzyszyli wychowawcy, p. Gabriela Wysocka Rozenberg, p. Paweł Orlikowski oraz p. Adriana Olech.

Więcej ...

Wybieram zawód dla siebie / 2019-03-07

Uprzejmie informuję, że na stronie RODN "WOM" w Częstochowie zamieszczono wyszukiwarkę zawodów "Wybieram zawód dla siebie - Informator o szkolnictwie branzowym" z terenu Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego ( rok szkolny 2019/2010). Narzędzie to ułatwi uczniom podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

link do strony https://womczest.edu.pl/wybieram-zawod/

Sukces Julii Ciastko / 2019-03-06

Sukces Julii Ciastko

Julia Ciastko, uczennica klasy Vb, została laureatką międzyszkolnego konkursu na lapbooka pt. ,,Koty w literaturze’’ zorganizowanego przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN ,,WOM’’ w Częstochowie. Opiekunem Julii jest pani Justyna Ujma.

Więcej ...

II MIEJSCE MŁODYCH PIŁKARZY / 2019-03-05

II MIEJSCE MŁODYCH PIŁKARZY

W dniu 28.02.2019r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w II Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,, Przyrów Winter Fustal Cup” w kat. chłopców klas VII i III gimnazjów.

W turnieju wystąpiło sześć drużyn: Przyrów I, Koniecpol II, Przyrów II, Koniecpol I, Dabrowa Zielona, Mstów.

Grano systemem grupowym. Mecze były bardzo zacięte i stały na wyrównanym poziomie.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry