Logo
Slogan

Aktualności

Wycieczka klas III gimnazjum / 2018-09-29

Wycieczka klas III gimnazjum

27 września 2018r. klasy IIIB, IIIC i IIID gimnazjum pod opieką wychowawców i nauczycieli odbyły wycieczkę do miejsca szczególnego, do obozu koncentracyjnego Oświęcim – Brzezinka. Z powagą i z szacunkiem dla zamordowanych spacerowali po obozie przyglądając się jak „ludzie, ludziom zgotowali ten los”. Po wizycie w Muzeum uczniowie udali się do Krakowa, by zobaczyć Dzwon Zygmunta i Stary Rynek z Sukiennicami. Gimnazjaliści godnie reprezentowali naszą szkołę w tej wyjątkowej wycieczce.

Więcej ...

Wycieczka do Złotego Potoku / 2018-09-28

Wycieczka do Złotego Potoku
W środę 26 września 2018 r. uczniowie klas VIII D i VI b wraz ze swoimi opiekunkami p. Wiolettą Kołodziejską , p. Gabrielą Rozenberg i p. Edytą Skrońską uczestniczyli w rajdzie po Złotym Potoku. Pierwszą atrakcją była Brama Twardowskiego , gdzie została przybliżona legenda o Twardowskim i jego perypetiach z diabłem . Następnie przemierzaliśmy ścieżki rezerwatów Pakowe i Ostrężnik, w których mieliśmy możliwość zobaczenia źródła Zygmunta i Elżbiety , ostańców wapiennych nazywanych Diabelskimi Mostami i jaskini Ostrężnickiej. Przeglądaliśmy się w stawie Sen Nocy Letniej ,przy którym stoi Młyn Kołaczew i bije Źródło Spełnionych Marzeń. O zjawiskach krasowych mówiliśmy stojąc przed Grotą Niedźwiedzią i na koniec poznaliśmy historię rodu Krasińskich spacerując wokół Pałacu Raczyńskich i Muzeum Zygmunta Krasińskiego. Naszą wędrówkę umilała słoneczna pogoda z zielenią złotopotockich lasów. Więcej ...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego / 2018-09-28

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 24 września 2018 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku tajnego głosowania wyłoniliśmy przedstawicieli SU:
Przewodnicząca- Martyna Kubik III D
Zastępca przewodniczącej- Marcin Mochol III C
Sekretarz- Agata Jastrzębska III A
Członkowie: Bartosz Madej, Igor Będuch, Miłosz Leśniak, Marta Gaudy, Piotr Derda, Dawid Kowal, Tomasz Dąbrowski.
 
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: mgr Magdalena Marszałek, mgr Magdalena Zgardzińska, mgr Aleksandra Bekus, mgr Justyna Nowak.

Harcerskie pieczenie ziemniaka / 2018-09-27

Harcerskie pieczenie ziemniaka

Koniec lata i rozpoczęcie jesieni to w naszym szczepie tradycyjnie już czas na świętowanie przy ognisku. W piątkowe popołudnie gromady zuchowe i drużyny "Skały" zebrały się by wspólnie spędzić ostatnie chwile lata. Starsi przygotowywali ognisko i piekli w nim ziemniaki. W tym samym czasie zuchy wybrały się na jesienny już spacer w stodoły. Jego pamiątką były piękne bukiety z liści, traw, owoców i patyczków. Po degustacji owoców i ziemniaków z ogniska przyszedł czas na wspólne śpiewy i zabawy w harcerskim kręgu. Ostatnim punktem popołudnia w plenerze był Bieg po Krzyż, w którym brali udział kandydaci do Przyrzeczenia Harcerskiego z drużyn "Piorun" i "Żywioły". Czuwaj!

Więcej ...

ŚWIĘTO TURYSTYKI W GMINIE MSTÓW / 2018-09-27

ŚWIĘTO TURYSTYKI W GMINIE MSTÓW

25.09.2018r. w Szkole Podstawowej w Mokrzeszy odbyło się Święto Turystyki. Szkołę Podstawową w Mstowie reprezentowała klasa V b - wychowawczyni mgr Justyna Puczyńska i klasa IV c – wychowawczyni mgr Beata Wosik wraz z opiekunem mgr Pawłem Derdą.

Jakub Zgardziński z klasy V b zdobył II miejsce w konkursie plastycznym „Piękno Gminy Mstów”. Grupa uczniów w składzie: Natalia Wilczyńska (kl. V b), Martyna Błachowicz (kl. IV c) i Jan Derda (kl. V b) zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy o Gminie Mstów.

Więcej ...

Drużynowe biegi przełajowe 2018/19 / 2018-09-26

Drużynowe biegi przełajowe 2018/19

Tradycyjnie biegami przełajowymi sportowcy z naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. Były to zawody indywidualne i drużynowe, które odbyły się 20.09.2018 w Konopiskach. Największymi sukcesami były indywidualne zwycięstwa dziewcząt: Patrycja Zwolska wygrała kategorię dziewcząt młodszych, a Marta Kowalczyk była najszybsza wśród dziewcząt starszych. Wśród chłopców Jakub Paluszkiewicz był piąty w kategorii młodszej, a Jakub Klyta szósty w kategorii starszej.

Więcej ...

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze! / 2018-09-12

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze!

Dnia 11 września2018roku w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się sejmik na temat „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu” przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod opieką mgr Agnieszki Kowalczyk, mgr Beaty Sieradzkiej i mgr Barbary Szklarzyk.

Więcej ...

Harcerski start 2018 / 2018-09-10

Harcerski start 2018

Wystartował harcerski sezon. Szczep "Skała" reprezentowały w tym skautowym święcie hufca ZHP Częstochowa drużyny "Amonit", "Żywioły" i "Piorun" - razem 60 harcerzy i instruktorów. W sobotę 8 września spotkaliśmy się z innymi drużynami na terenie HOSW "Pająk" w Konopiskach. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach. Okazało się, że powakacjach  mamy spore zasoby energii więc nie braknie nam ochoty do pracy w nowym roku szkolnym. CZUWAJ!

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry