Logo
Slogan

Aktualności

POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY / 2017-10-17

POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY

Dnia 10.10.2017r. w Konopiskach odbyły się Igrzyska Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego w Szachach. Rozgrywano je w dwóch kategoriach.

W kategorii klas VII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nasi szachiści zdobyli drugie miejsce ulegając tylko drużynie z Aleksandrii i wywalczyli tytuł wicemistrza Powiatu Częstochowskiego.

Więcej ...

Dzień Edukacji Narodowej / 2017-10-16

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej .

W tym dniu nauczyciele i pracownicy Szkoły usłyszeli wiele ciepłych życzeń od zaproszonych gości i uczniów, zostali obdarowani kwiatami przez Radę Rodziców, a także otrzymali nagrody
i wyróżnienia. Nauczyciele p.Tomasz Derda i p.Jacek Syguła zostali odznaczeni Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego p.Stanisława Dmitruka oraz Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego p.Stanisława Dzwonnika. Podczas akademii Pani Dyrektor Beata Miry w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników obsługi i administracji oraz uczniów podziękowała Pani Marii Kluźniak, sekretarce Szkoły, za poświęcenie i lojalność oraz trud włożony w wieloletnią pracę w naszej placówce.

Więcej ...

Wycieczka do Opola / 2017-10-12

Wycieczka do Opola
W dniu 9 października 2017r. uczniowie klas 7 d i 7 c pod opieką p. Wioletty Kołodziejskiej, p. Tatiany Całus i p. Olgi Wiewióry zwiedzali Muzeum Wsi Opolskiej , a pilotażem otaczał nas p. Artur Będuch.
Muzeum Wsi Opolskiej jest miejscem, gdzie na wolnym powietrzu znajduje się 50 wiejskich, zabytkowych budowli, które są wyposażone w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble, a łąki i wiejskie ogródki sprzyjają relaksacji. Najbardziej jednak uczniom podobała się lekcja historii w zamku w Mosznej . Poczuliśmy klimat czasów, w których pałac przeżywał swój rozkwit. Mieliśmy możliwość przyodziania się w dawne stroje, ćwiczyliśmy strzelanie z łuku do tarczy i walki rycerskie. Uczestniczyliśmy w lekcji eliksirów, gdzie rzeczywistość traciła granice i wkraczaliśmy w świat magii.
Przez cały dzień towarzyszyło nam słoneczko, umilając chwile przygód z zamkiem posiadającym 365 pomieszczeń i 99 wież, przez niektórych nazywanym Bajką z Disneyowskim akcentem. Więcej ...

Kibicowaliśmy reprezentacji na „Śląskim” / 2017-10-11

Kibicowaliśmy reprezentacji na „Śląskim”

7 października grupa młodzieży z naszej szkoły miała okazję kibicować reprezentacji Polski U-19 (złożonej z zawodników do 19 roku życia) walczącej w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Nasza drużyna rozgrywała mecz z Białorusią na odnowionym Stadionie Śląskim w Chorzowie i zapewne również dzięki naszemu dopingowi odniosła wspaniałe zwycięstwo 3:0. Po meczu piłkarze podeszli do naszych sektorów, dawali autografy i „przybijali piątki” z kibicami co było bardzo miłym gestem i podziękowaniem za wspaniały doping. Dziękujemy panu Wojciechowi Kubikowi za umożliwienie bezpłatnego wyjazdu na mecz grupie około 40 osób z naszej szkoły. Podziękowania również dla nauczycieli: pani Magdaleny Zgardzińskiej, pani Aleksandry Bekus i pana Pawła Derdy, którzy poświęcili sobotni wieczór na opiekę nad młodzieżą w czasie wyjazdu. Zdjęcia: Zbigniew Derda

Więcej ...

Biwak w Jaskrowie / 2017-10-10

Biwak w Jaskrowie

Z wizytą do szkoły w Jaskrowie udała się 25 MDSH "Piorun". 6-7 października gościliśmy na zaproszenie Dyrektora ZSP w Jaskrowie  - pwd. Roberta Knysaka, wśród młodzieży tamtejszej szkoły. Biwak miał na celu prezentację harcerskiego sposobu spędzania czasu w gronie przyjaciół. Wspólne zadaniowe zastępy wykonywały proste zadania przygotowane przez instruktorów. Był czas na wspólne zabawy, śpiew harcerskich piosenek, podstawy musztry, tradycyjny kominek a przede wszystkim na nawiązywanie nowych znajomości. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejna drużyna stanie się członkiem naszego szczepu. Kadra biwaku to phm. Tomasz Derda, pwd. Robert Knysak, HO Emil Orlikowski, pion. Dominika Rospondek oraz nauczycielki szkoły w Jaskrowie pani Monika Derda i pani Grażyna Jakubczak. Czuwaj!

Więcej ...

„Moje wspomnienia z wakacji” / 2017-10-09

„Moje wspomnienia z wakacji”

29 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Mstowie został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs na najciekawszą pracę plastyczną pt. „Moje wspomnienia z wakacji” zorganizowanego przez mgr Ewelinę Dąbrowską i mgr Jolantę Bekus. W konkursie wzięły udział dzieci z placówek przedszkolnych i klas I – III z całej gminy. Napłynęło wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

Więcej ...

Udana jesień biegaczy / 2017-10-03

Udana jesień biegaczy

Rok szkolny 2017/18 rozpoczął się udanie dla sportowców z naszej szkoły. Drużyna chłopców zajęła II miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego, które odbyły się 19.09.2017 w Konopiskach. W tych samych zawodach drużyna dziewcząt uplasowała się na V miejscu. Chłopcy zdobyli również II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego, które miały miejsce 27.10.2017 również w Konopiskach. Reprezentacja dziewcząt zajęła VII miejsce. W Biegach Sztafetowych w kategorii młodzsej (rocznik 2005 i młodsi) reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła III miejsce.

Więcej ...

Dzień Chłopaka / 2017-10-02

Dzień Chłopaka

Dnia 29 września w Szkole Podstawowej w Mstowie obchodziliśmy jak co roku Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką Opiekunów Samorządu przygotował program artystyczny, podczas którego uczennice „plotkowały” o typach mężczyzn, ich wadach oraz zaletach. Nie zabrakło także akcentu muzycznego w postaci występów wokalnych oraz tanecznych uczennic naszej szkoły. Nasi Panowie tego dnia zmierzyli się również w następujących konkurencjach: skompletowanie i spakowanie damskiej torebki, wykonanie walca z wybraną przez siebie dziewczyną oraz przejście po wybiegu w spódniczce oraz butach na obcasie. Chłopcy poradzili sobie świetnie z przygotowanymi konkurencjami i udowodnili tym samym, że prawdziwi mężczyźni są właśnie w naszej szkole. Każdy z chłopców otrzymał słodką niespodziankę.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry