Logo
Slogan

Aktualności

Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu na Prezentację Multimedialną w Języku Angielskim. / 2018-11-26

I miejsce - Karolina Purgal, klasa 7b Szkoła Podstawowa w Mstowie
II miejsce - Paulina Chmielarz,klasa 8 ZSP Jaskrów
III miejsce - Julia Puczyńska, klasa 7b Szkoła Podstawowa w Mstowie
Wyróżnienia
Amelia Palarz, klasa 8 ZSP Jaskrów
Wiktoria Grabara, klasa 8 ZSP Jaskrów
Gratulujemy!
Organizatorem konkursu była mgr M.Porębińska-Niesmaczny

WYCIECZKA DO SEJMU. SPOTKANIE Z PANIĄ POSEŁ RP LIDIĄ BURZYŃSKĄ / 2018-11-24

WYCIECZKA DO SEJMU. SPOTKANIE Z PANIĄ POSEŁ RP LIDIĄ BURZYŃSKĄ

Dnia 23.11.2018 r uczniowie Szkoły Podstawowej w Mstowie: Jan Gloc, Aleksandra Kasztelan i Wiktoria Glinka, korzystając z zaproszenia pani poseł na Sejm RP Lidii Burzyńskiej, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Uczniowie zapoznani zostali z codzienną pracą posłów, mieli możliwość obserwowania obrad Sejmu jak również poczuć atmosferę sejmową spacerując po zawiłych korytarzach Sejmu.
Punktem kończącym wizytę w stolicy była lekcja historii w Muzeum Katyńskim, która wywarła na uczniach ogromne wrażenie.

Więcej ...

Nasze siatkarki zdobyły złoto! / 2018-11-23

Nasze siatkarki zdobyły złoto!

14 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym turnieju piłki siatkowej dziewcząt w Złotym Potoku.

Dziewczęta pokonały drużyny z Zawady oraz z Janowa i stanęły na najwyższym stopniu podium.

Na dodatkowe uznanie zasłużyła Maja Piechowska, która została najlepszą zawodniczką turnieju.

Więcej ...

Wycieczka do Warszawy klas Vb i Vc / 2018-11-21

Wycieczka do Warszawy klas Vb i Vc

Dnia 20 listopada klasy Vb i Vc pod opieką pani Anny Kluźniak, pani Adriany Olech i pani Ewy Wójcikiewicz wybrały się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszą atrakcją było zwiedzanie PGE Stadionu Narodowego. Przewodnik oprowadzał nas trasą „Piłkarskie Emocje”. Choć na jeden dzień zamieniliśmy się miejscami z Robertem Lewandowskim, Grzegorzem Krychowiakiem czy Arkadiuszem Milikiem. Podczas trasy zobaczyliśmy m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Weszliśmy równie na punkt widokowy stadionu.

Więcej ...

Prezenty dla Polaków na kresach / 2018-11-20

Prezenty dla Polaków na kresach

Zakończyło się zbieranie darów w ramach akcji „Pomagamy Polskim Dzieciom i Polakom na Kresach”. Akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach od lat organizuje Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie oraz Częstochowska parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym roku inicjatywa jest szczególnie ważna, gdyż przypada w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.Akcja polegała na zbiórce artykułów żywnościowych, słodyczy i artykułów szkolnych. Święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom słodycze, maskotki i artykuły szkolne. Tradycyjnie zbiórka słodyczy i artykułów szkolnych odbyła się w Szkole Podstawowej w Mstowie. Po raz drugi z rzędu w pomoc włączył się mstowski GOK oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Jaskrowie.

Więcej ...

Widowisko historyczne „825-lecia Mstowa” na podsumowaniu Międzypowiatowego Konkursu Literackiego / 2018-11-17

Widowisko historyczne „825-lecia Mstowa” na  podsumowaniu Międzypowiatowego Konkursu Literackiego

Dnia 16 listopada 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie zostało po raz drugi zaprezentowane widowisko historyczne „825-lecia Mstowa”. Tym razem stało się ono głównym punktem podsumowania Międzypowiatowego Konkursu Literackiego „100 lat Niepodległości”. Organizatorem konkursu dla uczniów szkół z powiatów częstochowskiego, lublinieckiego, kłobuckiego i myszkowskiego była poseł na Sejm RP –pani Lidia Burzyńska.

Więcej ...

ZAPROSZENIE / 2018-11-14

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ, RODZICÓW ORAZ MIESZKAŃCÓW MSTOWA NA UROCZYSTY FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO "100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI" ZORGANIZOWANEGO PRZEZ PANIĄ POSEŁ RP LIDIĘ BURZYŃSKĄ. W CZASIE UROCZYSTOŚCI ZOBACZYMY INSCENIZACJĘ PRZYGOTOWANĄ Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

UROCZYSTOŚĆ ODBĘDZIE SIE 16 LISTOPADA - PIĄTEK O GODZINIE 14.00 W HALI SPORTOWEJ SP W MSTOWIE.

konkurs_lidia.jpg

Więcej ...

100 lat Niepodległej Polski / 2018-11-13

100 lat Niepodległej Polski

W niedzielę 11 listopada 2018 roku w naszej gminie, tak jak i we wszystkich miejscach na świecie gdzie żyją Polacy, obchodzone było wyjątkowe święto - 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Urodziny Polski dla naszych zuchów i harcerzy rozpoczęły się już w piątek tradycyjnym biwakiem. Szczególnie intensywna w wydarzenia była sobota: próby uroczystości, praca w drużynach, mini przyjęcie urodzinowe z tortami w barwach biało-czerwonych. Jednak kulminacją obchodów była niedziela. Jak co roku szczep "Skała" odpowiedzialny był za przeprowadzenie gminnych uroczystości ku czci Ojczyzny.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry