Logo
Slogan

Aktualności

Tymczasem nad pięknym modrym Dunajem….. / 2019-04-29

Tymczasem nad pięknym modrym Dunajem…..

24 kwietnia uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Mstowie wraz z wychowawcami i opiekunami: Aleksandrą Bekus, Justyną Nowak, Magdaleną Zgardzińską, Ewą Wójcikiewicz i Małgorzatą Porebińską-Niesmaczny wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Wiednia.

Rozpoczęliśmy zwiedzanie od wjazdu na górę Kahlenberg, miejsca odsieczy wiedeńskiej. Następnego dnia kontynuowaliśmy swoją przygodę i realizując kolejne punkty programu zwiedzieliśmy dzielnicę Hundertwassera, spacerowaliśmy po zaułkach Wiednia, nie omijając Katedry św. Szczepana, objazd miasta ulicą Ring z najważniejszymi zabytkami stolicy Austrii oraz podziwianie Pałacu Belvedere oraz Pałacu Schönbrunn, jednego z najpiękniejszych barokowych obiektów w Europie uzupełnił wiedzę odnośnie tego uroczego miasta.

Więcej ...

CZAR 2019 JUŻ ZA NAMI / 2019-04-29

W tym roku harcerze bawili się wspólnie w gościnnym Mstowie. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Mstów pan Tomasz Gęsiarz. W sobotę 27 kwietnia od godziny 9.00 drużyny harcerskie hufca ZHP Częstochowa, które zgłosiły się do udziału w tegorocznej Akcji Rytm, uczestniczyły w tym wydarzeniu. Jak zwykle konkurs był dwuetapowy. W pierwszej części każda z ekip zaprezentowała piosenkę harcerską, lub o tematyce turystycznej. Druga część zmagań to w tym roku utwory nawiązujące do głównego hasła tegorocznej edycji CZAR-u czyli „Oczarowani polskim filmem”. Drużyny oprócz piosenek z tego repertuaru prezentowały scenki teatralne nawiązujące fabułą do wykonywanej prze daną drużynę piosenki. Oczywiście oprócz stresujących zmagań był czas na miłą zabawę podczas wielu konkursów sprawdzających wiedzę harcerską i filmową, ale także sprawność i kreatywność uczestników. Przez cały czas działał festiwalowy sklepik „U Julek”, w którym oprócz słodyczy i napojów królował popcorn (jak przystało na prawdziwe kino „Harcerz”). Wszystkie te atrakcje przygotowały drużyny harcerskie III ŚSH „Skała” (25 MDSH „Piorun”, 23 MDH „Amonit”, 10 JDW „Żywioły i PDW „Wataha”). Gwiazdą festiwalu była Orkiestra Dęta z Rędzin, pod dyrekcją pana Krzysztofa Gajowniczka, która specjalnie dla nas przygotowała filmowy repertuar.

Więcej ...

Erasmus / 2019-04-28

Dni otwarte w Szkole Podstawowej w Mstowie / 2019-04-28

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. T. KOSCIUSZKI W MSTOWIE UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE DNI OTWARTE ODBĘDĄ SIĘ

30 KWIETNIA 2019 r. od godz. 10.00 NA HALI SPORTOWEJ.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU W DNIACH OTWARTYCH NASZEJ SZKOŁY.

Mstów, który zanika - wycieczka klasy III a i V b / 2019-04-26

Mstów, który zanika - wycieczka klasy III a i V b

W ramach innowacji pedagogicznej „Jestem częścią historii” klasy III a i V b pod opieką Pani Patrycji Ciastko i Pani Adriany Olech uczestniczyły w kolejnej wycieczce. Jej tematem był „Mstów, który zanika”.

Więcej ...

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY / 2019-04-24

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie informuje, że od dnia 25 kwietnia (czwartek)

zajęcia w szkole odbywają się zgodnie z planem nauczania.

 

 

„Jestem bezpieczny” / 2019-04-07

Mstów, 17 marca 2019 r.

 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

ul. Partyzantów 2,

42- 244 Mstów

tel. 34 3284107

sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

Z A P R O S Z E N I E

 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie oraz Urząd Gminy w Mstowie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w II Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” pod honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej.

Konkurs odbędzie się 9 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mstowie. Rozpocznie się o godz. 9.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie w celu rejestracji uczestników, najpóźniej do godz. 8.40.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy i oświadczenia rodziców dołączone do niniejszego pisma należy dostarczyć lub przesłać na adres Szkoły Podstawowej w Mstowie do 17 kwietnia 2019 r.

 

 

 

Z poważaniem

Wójt Gminy Mstów- Tomasz Gęsiarz

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie- Beata Miry

Więcej ...

PREZENTACJA STOŁÓW WIELKANOCNYCH / 2019-04-06

PREZENTACJA STOŁÓW WIELKANOCNYCH

W sobotę 6 kwietnia 2019r. Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Mstowie gościła w swoich murach podczas uroczystej Prezentacji Stołów Wielkanocnych przedstawicieli gmin powiatu częstochowskiego, a także przedstawicieli najwyższych władz w osobach Posłanek i Posła RP, Starostę powiatu częstochowskiego, Wójtów sąsiednich gmin, Proboszcza Parafii Mstów, przedstawicieli Rad Gminnych oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorami tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Mstów, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mstowie. Artystyczną oprawę uroczystości zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. W barwnej scenografii, na tle żywiołowej muzyki, śpiewu i tańców przedstawili najpiękniejsze i najbardziej popularne w ludowej tradycji polskiej zwyczaje wielkanocne. Widzowie nagrodzili występy uczniów gromkimi brawami.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry