Logo
Slogan

Aktualności

Projekt w ramach Programu Power-„ Erasmus Drogą do Sukcesu” / 2018-10-08

Projekt w ramach Programu Power-„ Erasmus Drogą do Sukcesu”

Projekty realizowane w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe. Pracownicy szkoły mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz zarządzania placówką oświatową co pozwoli osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej. Projekt „ Erasmus Drogą do Sukcesu” jest realizowany w naszej szkole od września 2018r. do 2020r..

Więcej ...

V MIEJSCE DZIEWCZĄT W IGRZYSKACH DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ / 2018-10-07

W dniu 03.10.2018r. odbył się w Kruszynie turniej finałowy dziewcząt w piłce nożnej w Ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego. Nasza drużyna w tym turnieju zajęła w końcowej klasyfikacji V miejsce. Nasze zawodniczki w każdym meczu pokazały olbrzymią ambicje i wolę walki do ostatniej minuty. Stosunek bramek zadecydował o końcowym miejscu naszej druzyny. Składamy serdeczne podziękowania firmie ,, Intersum.pl” Państwa Agnieszki i Michała Maciaszczyk za ufundowanie poczęstunku dla naszych zawodniczek. Skład naszej drużyny: Julia Dąbrowska, Julia Gęsiarz, Magdalena Półtorak, Nikola Bajor, Oliwia Pardela, Marta Derda, Amelia Małolepsza, Patrycja Zwolska, Anna Puszek, Sandra Piotrowska. Opiekun Piotr Całusiński.

Więcej ...

MISTRZOWIE POWIATU W SZACHACH / 2018-10-06

MISTRZOWIE POWIATU W SZACHACH

Dnia 01.10.2018r. w Konopiskach odbyły się Igrzyska Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego w Szachach. Każdy z zawodników rozegrał siedem partii systemem szwajcarskim wg zasad zalecanych przez Polski Związek Szachowy. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach.

W kategorii klas I - VI Szkoły Podstawowej nasi szachiści uzyskali I miejsce i zdobyli tytuł mistrza Powiatu Częstochowskiego.

Więcej ...

Projekt Erasmus + Edukacja Szkolna – akcja KA229 / 2018-10-04

Projekt Erasmus + Edukacja Szkolna – akcja KA229

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie została beneficjentem programu europejskiego Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja KA229 w 2018 roku.

W ramach tego programu będziemy realizować międzynarodowy projekt przez okres dwóch lat od września 2018 do czerwca 2020. Projekt ten, zatytułowany 'The Heritage" – "Dziedzictwo", skoncentrowany jest na literaturze, muzyce i architekturze europejskiej.

Nasza szkoła nawiązała kontakt z partnerami z Hiszpanii ( koordynator projektu), Turcji, Rumunii i Włoch. Wszystkie kraje partnerskie wspólnie przygotowały wniosek o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie oceniony.

Więcej ...

Wycieczka historyczna / 2018-10-04

Wycieczka historyczna

W dniu 2 października 2018 uczniowie wszystkich klas VIII i III A wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami udali się na wycieczkę do obozu koncentracyjnego Oświęcim - Brzezinka. Była to dla młodzieży smutna lekcja historii, która na długo zapadnie w pamięć . Tak dużo zależy od decyzji, które podejmują ludzie . Niektóre z nich przynoszą cierpienie , smutek i niewyobrażalny ból , a przecież życie jest naszym największym darem . Później uczniowie mieli okazję zobaczyć Pałac w Pławniowicach i poznać historię rodziny Ballestremów. Obecnie obiekt ten jest własnością Diecezji Gliwickiej. Młodzież wróciła do domów bogatsza o nową wiedzę i wspólnie spędzony czas.

Więcej ...

Dzień Chłopaka / 2018-10-03

Dzień Chłopaka

W dniu 28.09.2018 r. obchodziliśmy na wesoło Dzień Chłopaka. Dziewczyny zastanawiały się , jak uczcić to święto i postanowiły przedstawić różne odsłony męskiego świata. Pojawił się Adam i Ewa oraz bajkowe postaci: Jaś i Małgosia , Śnieżka i krasnoludki, a także Kaj i Gerda. Chłopcy przedstawili swoich wielkich reprezentantów, a wszystko zakończyło się życzeniami i piosenką. Młodzież z zapałem przygotowała ten satyryczny program z muzycznymi akcentami. Na koniec Rada Samorządu Uczniowskiego przedstawiła się wszystkim uczniom naszej szkoły.

Więcej ...

"Skała' w hołdzie Szarym Szeregom / 2018-09-30

Zbiórką drużyn harcerskich na Placu Biegańskiego rozpoczęły się 27 września częstochowskie obchody79 rocznicy powstania Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów. Szare Szeregi to kryptonim konspiracyjny ZHP w czasie II wojny światowej. W tym tak ważnym dla harcerzy święcie nie mogło zabraknąć także reprezentantów szczepu "Skała'. Tym razem były to patrole "Piorunów" i jaskrowskich „Żywiołów”. Główne obchody odbyły się na Placu Pamięci Narodowej, gdzie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się w uformowanej kolumnie. Punktem kulminacyjnym święta był Apel Pamięci, w którym jaskrowskie „Żywioły” brały udział po raz pierwszy. Druhny z "Pioruna" miały zaszczyt tworzyć hufcową drużynę sztandarową. Czuwaj!

Więcej ...

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia / 2018-09-30

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 28 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mstowie obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Wydarzeniem otwierającym VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia była konkurencja przygotowana dla przedstawicieli klas, a dokładniej chłopców, przeprowadzona podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Chłopaka.

Młodzież i dzieci z naszej szkoły przystąpiły podczas dużej przerwy do matematycznej zabawy. Zostały zorganizowane punkty egzaminujące.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry