Logo
Slogan

Aktualności

KOSZTY OBIADÓW LISTOPAD 2018 / 2018-11-02

LISTOPAD 2018

KOSZT OBIADÓW DLA UCZNIÓW : 66,50 zł

(19 dni x 3,50 zł = 66,50 zł) – w cenie obiadu jest 1 herbata do obiadu!

KOSZT HERBATY: 2,85 zł

(19 dni x 0,15 zł = 2,85 zł) – opcja dodatkowej herbaty poza obiadem dla wszystkich chętnych uczniów SP i G (uczniowie kl. 0-III deklarujący zamiar korzystania z herbaty do śniadania mają opłacony jej koszt za cały I semestr w kwocie 15,60 zł)

 

Opłat należy dokonywać na podany niżej
nr konta bankowego Szkoły Podstawowej
w Mstowie
od 1 do 7 października 2018 r.
Bank Spółdzielczy w Mstowie: 52 8256 0007 2001 0000 6099 0001


Tytuł płatności:

Imię i nazwisko dziecka/klasa miesiąc/rok, którego dotyczy,

wyszczególnienie kwoty za żywienie za dany miesiąc oraz dopisek obiady.

Np. Jan Kowalski, obiady II/18 – 45,50zł.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH / 2018-11-01

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

30 pażdziernika br. w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Był to radośnie spędzony czas w którym wspominamy tych , którzy są już w niebie. Wszystkie dzieci przebrane w stroje świętych i aniołów bawiły się pod opieką księży, katechetów , nauczycieli i rodziców. Podczas balu dzieci brały udział w konkursach, animacjach tanecznych, przygotowanych przez grupę młodzieży lednickiej oraz prezentacji najpiękniejszego stroju świętego.Po wspólnej zabawie na świetlicy szkolnej czekał na wszystkich słodki poczęstunek.Wszystkim uczestnikom Balu towarzyszył uśmiech i radość, a czas płynął bardzo szybko. Mamy nadzieję , że Bal Wszystkich Świętych stanie się tradycją naszej szkoły, zachęcając dzieci i młodzież  do  dobrych wyborów i szukania radości i zabawy w tym co dobre i święte.

Więcej ...

Parafialny konkurs plastyczny – „ Różańcowa Pani Nieba Ziemi” / 2018-11-01

Parafialny konkurs plastyczny – „ Różańcowa Pani Nieba Ziemi”

Październik to miesiąc, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej.

Św. Jan Paweł II wyznał kiedyś: „Różaniec to moja najpiękniejsza modlitwa! Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam was do jej odmawiania”.

Na lekcjach religii najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznawali modlitwę różańcową oraz budowę różańca. Natomiast starsi uczniowie mieli okazję powtórzyć poznane tajemnice różańcowe – wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa i Jego Matki, Maryi.

Więcej ...

PATRIOTYCZNA WYCIECZKA NA WAWEL / 2018-10-31

PATRIOTYCZNA WYCIECZKA NA WAWEL

       Dnia 29 października 2018 uczniowie naszej szkoły z klas : IV C i IV D pod opieką nauczycieli W. Derdy, B. Wosik, M.Marszałek i  M.Błachowicz zwiedzili królewski Wawel. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w multimedialnym Muzeum pod Rynkiem Głównym w Krakowie. Atrakcją tego wyjazdu były bicie monet, smocza jama, krakowskie gołębie i koncert ulicznej skrzypaczki. Były to wspaniałe chwile poznania naszej historii oraz integracji klasowej w przepięknym słońcu złotej jesieni.

Więcej ...

Wszystkich Świętych Chwila Zadumy / 2018-10-31

Wszystkich Świętych  Chwila Zadumy

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie klasy IB i IIIA pod opieką Pani Beaty Sieradzkiej i Patrycji Ciastko wybrali się na cmentarz parafialny, aby odwiedzić Groby Nieznanego Żołnierza. Celem spaceru było uporządkowanie mogił, zapalenie zniczy i oddanie hołdu żołnierzom, którzy polegli w obronie Polski w 1939r. i zostali pochowani na naszym cmentarzu.

Więcej ...

INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO pt: „Elementy dwujęzyczności“ - grupa / 2018-10-29

INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO  pt: „Elementy dwujęzyczności“ - grupa

W dniach 23 i 26 października w klasie III D ( grupa I) odbyły się lekcje biologii w języku niemieckim . Zajęcia poprowadziła Pani Aleksandra Bekus - współautorka programu innowacji.

Tematy zajęć: „ Weltverschmutzung und Umweltschutz“ ( Zanieczyszczenie i ochrona atmosfery) i „Schützt die Umwelt !“ ( Ochrona środowiska na co dzień) , zostały oparte na programie nauczania biologii w klasie trzeciej gimnazjum - dział: „Człowiek i środowisko“,.

Podczas zajęć uczniowie musieli zmierzyć się z problemem zanieczyszczenia naszej planety poprzez analizę zagrożeń oraz przewidywalnych skutków wynikających z zanieczyszczenia atmosfery. A następnie zadaniem młodzieży było wskazanie działań, których celem jest poprawa stanu środowiska oraz przyjęcie postawy świadomego konsumenta.

Więcej ...

Konkurs Recytatorski Pt. „Chrońmy Ziemię” / 2018-10-26

Konkurs Recytatorski Pt. „Chrońmy Ziemię”

Dnia 23.10.2018 roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie odbył się XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Pt. „Chrońmy Ziemię”. Naszą szkołę godnie reprezentowały: uczennica z klasy I c Blanka Choryłek przygotowana przez mgr Barbarę Szklarzy zajmując II miejsce oraz Nadia Mazurek z klasy II b przygotowana przez mgr Marzenę Radecką zajmując I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej ...

ZAJĘCIA EDUKACYJNE pt. Specjalne potrzeby uczniów w ramach PROGRAMU POWER / 2018-10-25

ZAJĘCIA EDUKACYJNE  pt. Specjalne  potrzeby uczniów w ramach  PROGRAMU POWER

Dnia 23 października 2018 odbyły się zajęcia edukacyjne dla rodziców z kl. IV D oraz lekcje z udziałem uczniów klas IV D i VII B  w ramach programu Power Erasmus Drogą do Sukcesu. Celem spotkań było wykorzystanie innowacyjnych metod pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W zajęciach zastosowano techniki motywowania uczniów zaprezentowane wcześniej na międzynarodowym szkoleniu pt. Special Education Needs, którego prowadzącymi były panie Marie Delaney i Sally Farley. Prowadzącymi zajęcia w szkole w Mstowie, w ramach tego zadania w projekcie Power były mgr Wioletta Derda i mgr Aneta Pałczynska.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry