Logo
Slogan

Aktualności

Ahoj, Prago! / 2018-04-30

W dniach 25 – 27 kwietnia 2018 roku uczniowie klas VII (ze Szkoły Podstawowej w Mstowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaskrowie) oraz klas III gimnazjum zwiedzali Kotlinę Kłodzką oraz Pragę – stolicę Czech.

Pierwszy dzień wycieczki spędziliśmy po polskie stronie na zwiedzaniu zabytkowej kopalni Złoty Stok, gdzie proces wydobywania złota został zapoczątkowany już w średniowieczu. Przeszliśmy 500-metrowym odcinkiem Sztolni Gertrudy do jedynego w Polsce podziemnego wodospadu, gdzie z wysokości 8 m woda spada tuż przed zwiedzającymi. Na powierzchnię wyjechaliśmy podziemną kolejką górniczą.

Więcej ...

TARGI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH / 2018-04-25

TARGI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

W dniu 24.04.18r. w naszej szkole odbyły się targi szkół ponadgimnazjalnych. Większość szkół z naszego regionu zaprezentowała swoje mocne strony oraz profile przyszłorocznych klas. Dzięki temu uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o danych placówkach. Pomogło to z pewnością trzecioklasistom podjąć ważną decyzję, jaką jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Młodzież umiliła pobyt gości słodkim poczęstunkiem.

Więcej ...

I Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” / 2018-04-25

I Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny”

23 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Jego podstawowe cele to: rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie czynnych postaw prospołecznych oraz rozwijanie zasad zdrowego współzawodnictwa. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli Szkoła Podstawowa w Mstowie oraz Gmina Mstów. Konkurs objęła honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Do organizacji przyłączyli się również: Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Stacja Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie Regionalne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Częstochowie, Grupa Jurajska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Związek OSP RP Zarząd Oddziału Gminnego w Mstowie oraz OSP w Mstowie. Uroczystego otwarcia dokonali Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mstowie Beata Miry i Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: sześciolatki, kl. I- III SP oraz kl. IV- VII SP. W zmaganiach wzięło udział łącznie 87 uczestników. W trakcie konkursu sprawdzano zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz znajomość zasad prawidłowego poruszania się po drodze. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Niejednokrotnie o wyższym miejscu decydowała różnica zaledwie jednego punktu. Zwycięzcy obdarowani zostali bogatymi nagrodami, które ufundowali: Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, Starosta Powiatu Częstochowskiego Krzysztof Smela, Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. mgr Piotr Placek, Prezes Zarządu OSP przy CS PSP w Częstochowie mł. kpt. Mariusz Basiak, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie Maciej Wawrzkiewicz, Prezes Regionalnego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie Krzysztof Zbrojkiewicz, Naczelnik Grupy Jurajskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Pilarczyk, Prezes "Demaru" Pan Marek Dewódzki oraz Komendant Gminnego Związku OSP RP Zarządu Oddziału Gminnego w Mstowie Marek Wróbel.

Więcej ...

Sukces gimnazjalistki / 2018-04-24

Sukces gimnazjalistki

Natalia Stępień, uczennica klasy III B gimnazjum, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie . 16 kwietnia 2018 r. w Centralnej Wyższej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, podczas Gali laureatów, otrzymała zaświadczenie z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty, pani Urszuli Bauer. Zanim jednak nastąpił ten upragniony moment, Natalia musiała zmierzyć się z pytaniami konkursowymi w trzech etapach – szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Ciężka praca przyniosła wymierne korzyści, obok ogromnej satysfakcji, uczennica została zwolniona z jednej części egzaminu gimnazjalnego, otrzymując jednocześnie maksymalną liczbę punktów i otworzyły się dla Niej drzwi do wszystkich szkół średnich. Życzymy Natalii dalszych sukcesów! Opiekunem uczennicy była Katarzyna Błachowicz.

Więcej ...

Wycieczka do Stajni Witkowice / 2018-04-23

Wycieczka do Stajni Witkowice

Dnia 23 kwietnia dzieci z klasy II a i wszystkie zuchy z 34GZ „Pomarańczowe Wilczki” z wychowawczynią Patrycją Ciastko odwiedziły Stajnię Witkowice. Mogły z bliska obejrzeć paszarnię i siodlarnię oraz wysłuchać ciekawostek dotyczących pielęgnacji koni.

Więcej ...

V Międzyszkolny Konkurs Poetycki z Języka Niemieckiego o Tematyce Wiosennej „Deutsche Gedichte” / 2018-04-19

V Międzyszkolny Konkurs Poetycki z Języka Niemieckiego o Tematyce Wiosennej „Deutsche Gedichte”

W dniu 11 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Mstowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Poetycki z Języka Niemieckiego o Tematyce Wiosennej „Deutsche Gedichte”. Konkurs, którego organizatorami byli nauczyciele języka niemieckiego: mgr Aleksandra Bekus, mgr Mariola Całus i mgr Iwona Sieradzka, skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich w języku obcym zgłosiło się 19 miłośników poezji niemieckojęzycznej. Wśród uczestników konkursu Szkoła Podstawowa w Mstowie miała zaszczyt gościć uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Jaskrowie Uczniowie wykazali się nie tylko talentem recytatorskim, ale także bardzo dobrą znajomością wiersza.

Więcej ...

Zwiedzanie Mstowa / 2018-04-18

Zwiedzanie Mstowa

17 kwietnia 2018r. uczniowie klasy VII D wraz z opiekunkami p. Wiolettą Kołodziejską i p. Małgorzatą Knysak udali się na zwiedzanie Mstowa . Na trasie wycieczki znalazł się Zabytkowy Zespół Stodół oraz Góra 3-ego Maja nazywana Górą Wał, na której uczniowie mieli możliwość zapoznania z tematem muraw kserotermicznych oraz sposobem hodowli pszczół w barciach. Następnie poznawali elementy budowy doliny rzecznej na przykładzie rzeki Warty. Nie obyło się bez lekcji historii. Cofnęliśmy się w czasie do czasów lokacji Mstowa, jego świetności jako miasta , utraty praw miejskich i losów Mstowian podczas trudnych wojennych lat. Cały czas towarzyszyła nam słoneczna pogoda i uśmiechy na twarzach .

Więcej ...

Sukces w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Tuwimiada 2018” / 2018-04-17

Sukces w  V Powiatowym  Konkursie Recytatorskim „Tuwimiada 2018”

W dniu 17 kwietnia 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Tuwimiada 2018” dla uczniów klas I-III. Daniel Korbela z klasy II a zdobył drugie miejsce. Wspaniale zaprezentował wiersz pt. „Lokomotywa”. Daniela przygotowała wychowawczyni pani Patrycja Ciastko. Gratulujemy Danielowi i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry