Logo
Slogan

Aktualności

Erasmus+Walencja 2019 / 2019-03-18

Julia Tomzik wyróżniona w Powiatowym Konkursie Historycznym. / 2019-03-17

Julia Tomzik wyróżniona w Powiatowym Konkursie Historycznym.

Julia Tomzik, uczennica klasy VIII d została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Historycznym na album „Życie i Czyny Józefa Piłsudskiego”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 53 w Częstochowie . Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem Julii jest nauczycielka historii SP Mstów mgr Wioletta Derda. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Źródło: http://www.szkola53cz.cba.pl/?paged=3

Więcej ...

Etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” rozstrzygnięty / 2019-03-15

Etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” rozstrzygnięty

Dnia 12.03.2019r. w Zespole Szkół Przemysłu, Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie odbyło się uroczystepodsumowanie etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” połączone z rozdaniem dyplomów i nagród. Wyróżnienie w tym konkursie uzyskała Julia Ciastko - uczennica naszej szkoły, uczęszczająca do klasy Vb. Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

Więcej ...

Mistrzowie celuloidowej piłeczki. / 2019-03-14

Mistrzowie celuloidowej piłeczki.

7 marca 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mstowie odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego w ramach Małej Olimpiady Gminy Mstów 2018 – 2019. W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się uczennice SP Jaskrów, przed Mstowem, Krasicami, Brzyszowem i Mokrzeszą. Wśród chłopców również najlepsi byli uczniowie z Jaskrowa pokonując Mstów, Krasice, Brzyszów oraz Mokrzesz. Indywidualnie najlepsi byli Maja Dąbrowska z Jaskrowa i Wiktor Zwolski z Mstowa. Przygotowanie i przeprowadzenie imprezy – nauczyciele SP Mstów Adriana Olech i Paweł Derda.

Więcej ...

V Edycja Wszystkie Kolory Świata pod patronatem UNICEF- u- zakończona / 2019-03-13

                         Znalezione obrazy dla zapytania wszystkie kolory świata

 

Serdecznie dziękujemy ludziom WIELKIEGO SERCA za włączenie się w działania celem pozyskania środków na pomoc dzieciom w Afryce.

Dzięki Wam udało się zebrać kwotę 3225zł, która została przekazana na konto UNICEFU-u.

Bez ludzkiej bezinteresowności i hojności nawet najmniejsza pomoc byłaby niemożliwa.

Dziękujemy.

Dzień Kobiet / 2019-03-10

Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań. Każda z nich zasługuje na szacunek nie tylko od swięta. W naszej szkole tę uroczystość uświetnił występ uczniów, przedstawicieli Samorządu Ucznioskiego.

Przedstawienie przygotowali: Martyna Kubik, Marcin Mochol, Agata Jastrzębska, Miłosz Lesiak, Tomasz Dąbrowski, Piotr Derda, Dawid Lampa, Dawid Kowal, Oliwia Cygan i Julia Jędras. Nie zabrakło równiez pięknych piosenek w wykonaniu Anity Stepień, Zofii Bochenkiewicz oraz Mai Piechowskiej.

Wszystkim paniom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, sukcesów, samych przyjemnych chwil w codziennym życiu.

Nauczyciele, którzy zorganizowali uroczystość to: p. Magdalena Marszałek, p. Beata Górecka-Grabara (oprawa muzyczna) i p. Piotr Kosiński (scenografia). Ponadto w przygotowaniach uczniów do występu zaangażowane były : p. Justyna Nowak i p. Aleksandra Bekus. Dziękujemy !

Więcej ...

Prezentacja projektu Erasmus+ - relacja z Hiszpanii / 2019-03-10

Prezentacja projektu Erasmus+ - relacja z Hiszpanii

Dnia 8 marca 2019 uczniowie realizujący projekt "The European Heritage", w ramach programu europejskiego Erasmus+, przedstawili całej społeczności szkolnej, zebranej w Hali Sportowej, prezentację na temat efektów i działań projektowych. Uczniowie przypomnieli główne założenia i cele projektu oraz zdali relację ze swojego pobytu w Walencji.

3 lutego grupa pięciu uczniów z klas szóstej i siódmej pojechała do Hiszpanii na pierwsze spotkanie młodzieży z pięciu krajów partnerskich Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Włoch i Polski. Od poniedziałku do piątku uczestnicy projektu przygotowywali wspólnie spektakl teatralny według scenariusza opartego na jednym z dzieł hiszpańskiej literatury klasycznej "Łazik z Tormesu". 

Więcej ...

Innowacja Pedagogiczna "Elementy dwujęzyczności" / 2019-03-07

Innowacja Pedagogiczna

W dniu 4.03.2019r. w klasie VIIb odbyła się pierwsza lekcja geografii w języku angielskim. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Porębińska-Niesmaczny - współautorka programu innowacji.

Temat zajęć: „Poland on the map” ( „Położenie geograficzne Polski” ), został oparty na programie nauczania geografii w klasie siódmej - dział: „Środowisko przyrodnicze Polski,”

W ramach zajęć uczniowie oglądali film w języku angielskim i rozwiązywali ćwiczenia oparte na rozumieniu ze słuchu. Następnie rozwiązywali quiz w języku angielskim, w którym mogli wykazać się swoją wiedzą na temat Polski i rywalizować ze sobą www.quiz.biz/quizz-1154501.html. W ostatnim zadaniu uczniowie zostali podzieleni na grupy i tłumaczyli na język polski informacje zawarte w przewodniku po Polsce „Why Poland.”

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry