Logo
Slogan

Aktualności

Finalista konkursu cz chemii / 2019-03-25

KACPER GAWRON FINALISTĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z CHEMII W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Spośród uczniów biorących udział w tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii najlepszym okazał się Kacper Gawron uczeń klasy IIIB gimnazjum. W dniu 07. 03. 2019r. w WOM-ie w Częstochowie odbył się ostatni trzeci etap konkursu. Uzyskany wysoki wynik pozwolił Kacprowi zostać finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii w roku szkolnym 2018/2019.Nauczycielem prowadzącym była mgr Beata Jura nauczyciel chemii w gimnazjum i SP w Mstowie. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 

Młodzi wielbiciele teatru z wizytą w Warszawie / 2019-03-21

Młodzi wielbiciele teatru z wizytą w Warszawie

 Młodzież z gimnazjum i klas 8 Szkoły Podstawowej w Mstowie po raz kolejny uczestniczyła w wycieczce wielbicieli teatru i kultury. Tym razem obejrzała spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo, który zachwycił młodych widzów efektami 3D oraz pięknymi utworami i tańcem. Sztuka miła również charakter dydaktyczny, odwoływała się do współczesnych tematów cyberświata. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Stanowiło to znakomite powtórzenie historii Polski, również dzięki paniom przewodniczkom, które w niezwykle ciekawy sposób wprowadziły słuchaczy w czas panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spacer po Starym Rynku, wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, aż do kościoła Świętego Krzyża, gdzie spoczywają serca Fryderyka Chopina i Władysława Stanisława Reymonta, zakończył wizytę w stolicy. Organizatorami i opiekunami były nauczycielki SP Mstów: Magdalena Marszałek, Justyna Klimczak, Monika Błachowicz oraz Aneta Pałczyńska i Adriana Olech.

Magdalena Marszałek

Zdjęcia: Justyna Klimczak, Adriana Olech

Więcej ...

Doradztwo zawodowe / 2019-03-19

Uprzejmie informujemy, że poniżej zostały umieszczone informatory o kierunkach kształcenia planowanych w szkołach po gimnazjum oraz po szkole podstawowej w roku szkolnym 2019/2020.

pdf informator2019_gimnazjum.pdf

pdf informator2019_szkoła_podstawowa.pdf

Erasmus+Walencja 2019 / 2019-03-18

Julia Tomzik wyróżniona w Powiatowym Konkursie Historycznym. / 2019-03-17

Julia Tomzik wyróżniona w Powiatowym Konkursie Historycznym.

Julia Tomzik, uczennica klasy VIII d została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Historycznym na album „Życie i Czyny Józefa Piłsudskiego”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 53 w Częstochowie . Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem Julii jest nauczycielka historii SP Mstów mgr Wioletta Derda. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Źródło: http://www.szkola53cz.cba.pl/?paged=3

Więcej ...

Etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” rozstrzygnięty / 2019-03-15

Etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” rozstrzygnięty

Dnia 12.03.2019r. w Zespole Szkół Przemysłu, Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie odbyło się uroczystepodsumowanie etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” połączone z rozdaniem dyplomów i nagród. Wyróżnienie w tym konkursie uzyskała Julia Ciastko - uczennica naszej szkoły, uczęszczająca do klasy Vb. Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

Więcej ...

Mistrzowie celuloidowej piłeczki. / 2019-03-14

Mistrzowie celuloidowej piłeczki.

7 marca 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mstowie odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego w ramach Małej Olimpiady Gminy Mstów 2018 – 2019. W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się uczennice SP Jaskrów, przed Mstowem, Krasicami, Brzyszowem i Mokrzeszą. Wśród chłopców również najlepsi byli uczniowie z Jaskrowa pokonując Mstów, Krasice, Brzyszów oraz Mokrzesz. Indywidualnie najlepsi byli Maja Dąbrowska z Jaskrowa i Wiktor Zwolski z Mstowa. Przygotowanie i przeprowadzenie imprezy – nauczyciele SP Mstów Adriana Olech i Paweł Derda.

Więcej ...

V Edycja Wszystkie Kolory Świata pod patronatem UNICEF- u- zakończona / 2019-03-13

                         Znalezione obrazy dla zapytania wszystkie kolory świata

 

Serdecznie dziękujemy ludziom WIELKIEGO SERCA za włączenie się w działania celem pozyskania środków na pomoc dzieciom w Afryce.

Dzięki Wam udało się zebrać kwotę 3225zł, która została przekazana na konto UNICEFU-u.

Bez ludzkiej bezinteresowności i hojności nawet najmniejsza pomoc byłaby niemożliwa.

Dziękujemy.

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry