Logo
Slogan

Aktualności

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia / 2017-10-02

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 29 września 2017r w Szkole Podstawowej w Mstowie obchodziliśmy już po raz drugi VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Inauguracja tegorocznej edycji odbyła się podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Chłopaka. Już podczas uroczystości przedstawiciele klas przystąpili do egzaminu, a szanowna komisja
w składzie wice-dyrektor Wioletta Derda, mgr Tatiana Całus i mgr Małgorzata Jeziorek wyłoniła pierwszych EXPERTÓW w dziedzinie TABLICZKI MNOŻENIA.
Hasło ,, Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” jest znane naszej społeczności szkolnej. Bardzo chętnie młodzież jak i dzieci z naszej szkoły przystąpiły podczas przerw do matematycznej zabawy. Opiekunowie całego przedsięwzięcia

Więcej ...

W hołdzie Szarym Szeregom / 2017-10-01

W hołdzie Szarym Szeregom

Po raz kolejny w naszej szkole zuchy i harcerze III ŚSH "Skała" obchodzili rocznicę powstania Szarych Szeregów. Z tej okazji została przygotowana specjalna uroczysta zbiórka. Wzięli w niej udział uczniowie klas 4 i 7 Szkoły Podstawowej w Mstowie i specjalnie zaproszona przez nas grupa młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaskrowie. W trakcie uroczystości w skondensowany sposób przedstawiona została historia ruchu skautowego i harcerskiego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem bohaterskiej walki harcerzy podczas II wojny światowej. Tradycyjnie już podczas tej zbiórki nastąpiła zmiana barw i przyjęcie do 25 MDSH "Piorun" harcerek kończących swoją pracę w 23 MDH "Amonit". Wielkim wydarzeniem dla wszystkich obecnych było złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego przez dh. Oliwię Pruban. Również nasze zuchy "wilczki" i "słoneczka" miały okazję zaprezentować się w wierszach i piosenkach zgromadzonemu audytorium.

Więcej ...

Nowy Samorząd Uczniowski / 2017-09-30

Nowy Samorząd Uczniowski

20 września 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie naszej szkoły wybrali spośród kandydatów następujące osoby:

Martyna Mrowiec –przewodnicząca

Natalia Gradzik- zastępca

Adrianna Sieradzka- skarbnik

Mateusz Gajda- sekretarz

Pozostali kandydaci, którzy wzięli udział w wyborach będą również współpracować z Samorządem Uczniowskim jako jego członkowie, a są nimi : Bartosz Dawid, Natalia Całusińska, Karolina Pieprzycka, Michał Wójcik oraz Wiktor Wasiak.

Nowemu Samorządowi Szkolnemu życzymy wielu pomysłów i inicjatyw w nadchodzącym roku szkolnym.

Więcej ...

Mistrzostwa w biegach przełajowych. / 2017-09-23

Mistrzostwa w biegach przełajowych.

W dniu 19.09.2017r odbyły się w Konopiskach Mistrzostwa PZ LZS w Częstochowie w biegach przełajowych. W zawodach brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej w składzie: dziewczynki – Patrycja Zwolska V b, Oliwia Izdebska VI b, Maja Olech V a, Wiktoria Skibińska VI a, Marta Derda V b, chłopcy – Michał Całus VII b, Szymon Kowalczyk VII c, Tymoteusz Mazanek IV b, Jakub Paluszkiewicz V a, Bartłomiej Paluszkiewicz VI a, Emil Baryś V a. Drużynowo chłopcy zajęli I miejsce, dziewczynki V miejsce, indywidualnie wśród chłopców Szymon Kowalczyk był IV, Jakub Paluszkiewicz VI, natomiast wśród dziewcząt Patrycja Zwolska była II.

Więcej ...

KONSULTACJE INDYWIDUALNE Z DORADCĄ ZAWODOWYM / 2017-09-20

      

 

 

  W dniu 26 września 2017r. oraz 3 pażdziernika. w godzinach od 10.00 do 11.00 (pokój pedagoga gimnazjum),

odbędą się indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym dr M. Sikorą.

Spotkanie to skierowane jest do rodziców i nauczycieli.

Zapraszamy

 

 

 

 

 

 

Harcerski start 2017 / 2017-09-19

Harcerski start 2017

Czas wakacyjny minął także dla zuchów i harcerzy naszego szczepu. W sobotę 16 września patrole "Piorunów" i "Amonitów" uczestniczyły w inauguracji harcerskiego roku pod hasłem "Promień zenitu", który odbył się  na terenie HOSW "Pająk" w Konopiskach.  Główną część programu stanowił bieg patrolowy na terenie ośrodka. Kolejne punkty kontrolne sprawdzały wiedzę harcerską, umiejętność orientacji w terenie, podstawy pionierki obozowej, szyfrowanie i nadawanie wiadomości alfabetem Morse'a, udzielanie pierwszej pomocy oraz sprawność fizyczną harcerzy. W stawce 17 patroli z całego hufca "Pioruny" zajęły pierwsze miejsce. Dyplomy i nagrody wręczył wszystkim uczestnikom komendant hufca phm. Wojciech Śliwowski. Teraz czeka nas "normalna" harcerska praca przez cały rok szkolny. A więc zaczynamy! Czuwaj!

Więcej ...

Akcja sprzątania świata / 2017-09-15

Akcja sprzątania świata

W czwartek 14 września 2017 roku uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w Akcji Sprzątania Świata . Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska . Koordynatorami akcji byli mgr Wioletta Kołodziejska i mgr Jacek Syguła.

Więcej ...

Wybory / 2017-09-13

Wybory

20.09.2017 r. odbędą się w naszej szkole wybory do

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

CHCESZ MIEĆ WPŁYW NA FUNKACJONOWANIE SZKOŁY?

CHCESZ COŚ ZMIENIĆ?

MASZ CIEKAWE POMYSŁY?

 

  • Zgłoś swoją kandydaturę do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO naszej szkoły do 15.09.2017r. (Rejestrację kandydatów prowadzą opiekunowie SU- pani Paulina Puczyńska oraz pani Magdalena Marszałek) .
  • Przeprowadź kampanię przedwyborczą w dniach od 15.09.2016 r. do 19.09.2017 r. ( Zrób plakat lub ulotki)
  • Można zgłosić maksymalnie trzy osoby z klasy.
  • Zgłaszać mogą się uczniowie zarówno Szkoły Podstawowej jak i klas II, III Gimnazjum.

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry