Logo
Slogan

Aktualności

PROJEKTY GIMNAZJALNE KLAS IIB, IIC, IID / 2018-05-17

PROJEKTY GIMNAZJALNE KLAS IIB, IIC, IID

15 maja br. uczniowie klas II B, II C oraz II D przedstawili wyniki swoich kilkomiesięcznych prac nad projektami gimnazjalnymi. Podczas prezentacji obecni byli dyrektorzy szkoły, pani Wioletta Derda oraz pan Piotr Ujma, wychowawcy klas i opiekunowie grup. Wszyscy uczniowie pod czujnym okiem patronów przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne, filmy, plakaty oraz interesujące wypowiedzi ustne. Wszystkie grupy zaprezentowały swoje projekty w ciekawy sposób, gimnazjaliści z pasją opowiadali o tym, co udało im się zrobić, czego się nauczyli, jakie zdobyli umiejętności, co wykorzystają dalszej nauce. Jury było pod ogromnym wrażeniem wkładu pracy, zaangażowania i przygotowania merytorycznego. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu edukacyjnego!

Więcej ...

Ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „ SPRACHDOKTOR 2018”. / 2018-05-16

W XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR“ przystapiło łącznie 37 uczniów z naszej szkoły. Wśród wyrożnionych znależli się uczniowie z gimnazjum : Bartosz Dawid z klasy III C, który zajął VII miejsce w województwie. Ponadto wysokie wyniki uzyskali : Adam Całus z klasy II B oraz Magdalena Chojnowska , uczennica klasy IID.

Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez panie uczące języka niemieckiego - mgr Mariolę Całus mgr Aleksandrę Bekus. Wyróżnionym uczniom oraz uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

Tabela Małej Olimpiady Gminy Mstów 2017-2018 / 2018-05-15

V edycja Małej Olimpiady Gminy Mstów dobiegła końca. / 2018-05-15

V edycja Małej Olimpiady Gminy Mstów dobiegła końca.

Przy słonecznej pogodzie 11 maja 2018 rozegrane zostały ostatnie zawody V edycji Małej Olimpiady Gminy Mstów w roku szkolnym 2017-2018. Na boisku Szkoły Podstawowej w Mstowie odbył się wielobój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców w których zwyciężyły drużyny Mstowa oraz zakończenie tegorocznego cyklu. W klasyfikacji generalnej tryumfował Jaskrów przed Mokrzeszą, Mstowem, Brzyszowem, Zawadą, Krasicami, Małusami Wielkimi i Kucharami. Puchary ufundowane przez Gminę Mstów wręczyli wójt pan Tomasz Gęsiarz i wicedyrektor SP Mstów pan Piotr Ujma. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inicjatywy i z niecierpliwością oczekujemy na edycję 2018-2019.

Więcej ...

Lekkoatleci mistrzami powiatu częstochowskiego / 2018-05-11

Lekkoatleci mistrzami powiatu częstochowskiego

Po raz czwarty z rzędu reprezentantom naszej szkoły udało się wywalczyć mistrzostwo powiatu częstochowskiego w drużynowej lekkoatletyce chłopców. Zwycięstwo w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 9 maja dało nam przepustkę do rywalizacji z drużynami z Częstochowy i powiatu kłobuckiego w zawodach rejonowych. Poza Mstowem z dorobkiem 1004 punktów na podium znalazły się Olsztyn (960 pkt) i Mykanów (926). Wynik każdego z 14 zawodników przeliczany jest na punkty i stanowi rezultat drużyny. W tych samych zawodach startowała również reprezentacja dziewcząt zajmując VI miejsce, a Natalia Całusińska zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż.

Więcej ...

"Polscy poeci dzieciom" / 2018-05-11

10 maja 2018 roku w Przedszkolu w Wancerzowie odbył się konkurs recytatorski "Polscy poeci dzieciom". Prezentacje podzielono na dwie kategorie wiekowe: 3 - 4 latki i 5 - 6 latki. Nasi podopieczni z klasy Oa i Ob, przygotowani przez Ewelinę Dąbrowską i Jolantę Bekus, dzielnie reprezentowali szkołę i zajęli kolejno: I miejsce - Michalinka Juchnik, III miejsce - Ola Derda i wyróżnienie - Adaś Bigosiński. Serdecznie gratulujemy im sukcesów!

Więcej ...

Czwartek Lekkoatletyczny na stadionie CKS Budowlani Częstochowa / 2018-05-02

Czwartek Lekkoatletyczny na stadionie CKS Budowlani Częstochowa

26.04.2018 lekkoatleci z naszej szkoły wzięli udział w Czwartku Lekkoatletycznym organizowanym przez klub CKS Budowlani Częstochowa. Rywalizowano w kilku dyscyplinach: biegach na 60, 100, 300, 1000 m, skoku w dal i wzwyż oraz pchnięciu kulą. Wyniki naszych sportowców: pchnięcie kulą - Marcin Mochol II miejsce i Michał Ulaski III miejsce, 60 m – Michał Całus II miejsce, 300 m – Jakub Klyta – III miejsce, skok wzwyż – Kacper Gawęda II miejsce i Kamil Radosz III miejsce. Opiekun – mgr Paweł Derda.

PUCHAR WÓJTA ZDOBYTY !!! / 2018-05-01

PUCHAR WÓJTA ZDOBYTY !!!

W dniu 25.04.2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w X Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mstów. W turnieju wystąpiło siedem drużyn: Jaskrów, Mokrzesz, Brzyszów, Zawada, Małusy Wielkie, Mstów i Krasice.
Grano systemem każdy z każdym. Mecze były bardzo zacięte i stały na wyrównanym poziomie. O ostatecznej kolejności turnieju decydowało ostanie 21 spotkanie.
Dekoracji zwycięzców dokonał Wójt Gminy Mstów Pan Tomasz Gęsiarz wraz z organizatorami : dyrektorem Szkoły Podstawowej w Brzyszowie mgr Ireneuszem Celochem oraz nauczycielem w-f mgr Edytą Dziel.

Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry