Logo
Slogan

Aktualności

Kamil Całus - III miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym / 2019-03-31

Kamil Całus - III miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym

Kamil Całus , uczeń klasy VII C zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Od zniewolonej do niepodległej. Walki Polaków o wolną Polskę w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół im. Wisławy Szymborskiej w Częstochowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Opiekunem Kamila jest nauczycielka historii SP Mstów, mgr Wioletta Derda. Serdecznie gratulujemy Kamilowi i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

W tym konkursie szkołę reprezentowali z dobrym wynikiem również : Marta Gaudy, Karol Adamusiński oraz Oskar Podsiedlik.

Więcej ...

Rywalizacja na 64 polach. / 2019-03-31

Rywalizacja na 64 polach.

29 marca 2019 uczniowie szkół podstawowych z gminy Mstów mieli okazję uczestniczyć w turnieju szachowym w ramach Małej Olimpiady. W rywalizacji trzyosobowych drużyn mieszanych zwyciężyła reprezentacja SP Mstów pokonując Jaskrów, Brzyszów, Krasice i Mokrzesz. Dyplomy szachistom wręczyła wicedyrektor SP Mstów mgr Monika Jackowska. Drużyna Mstowa wystąpiła w składzie: Julia Gęsiarz, Kacper Szabat i Kacper Boral, a opiekunem był mgr Jacek Syguła. Przygotowanie i przeprowadzenie turnieju – mgr Paweł Derda.

Więcej ...

Czas na najmłodszych / 2019-03-31

Czas na najmłodszych

29 marca w hali sportowej SP Mstów odbyły się kolejne zawody z cyklu Mała Olimpiada Gminy Mstów. Tym razem rywalizowali uczniowie klas I – III z siedmiu szkół naszej gminy, w konkurencjach zręcznościowych i wyścigach rzędów. Najsprawniejsi okazali się reprezentanci Brzyszowa, przed Zawadą, Jaskrowem, Mstowem, Kucharami, Krasicami i Mokrzeszą. Dyplomy uczestnikom wręczyła pani wicedyrektor SP Mstów - mgr Monika Jackowska. Wielkie podziękowania należą się opiekunom drużyn za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Przygotowanie imprezy – mgr Adriana Olech.

Więcej ...

„Indiański śpiew” - lekcja otwarta / 2019-03-31

„Indiański śpiew” - lekcja otwarta

Dnia 26.03.2019 r. odbyła się lekcja otwarta w ramach innowacji pedagogicznej „ Warsztaty w grupach świetlicowych do muzyki Leo Rojasa- poznajemy świat wyciszając się”. Zajęcia były kolejnym spotkaniem z cyklu warsztatów. Prowadzone były przez Panią Urszulę Zagrzewską i Panią Helenę Ujmę.

Więcej ...

JAKUB BANAŚ –Finalista Międzypowiatowego Konkursu Historycznego / 2019-03-27

JAKUB BANAŚ –Finalista Międzypowiatowego  Konkursu Historycznego

Jakub Banaś, uczeń klasy V A Szkoły Podstawowej w Mstowie został jednym z dziesięciu , finalistą Międzypowiatowego Konkursu Historycznego „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”. Konkurs został zorganizowany przez SP nr 42, SP nr 15           w Częstochowie, Muzeum Częstochowskie, Archiwum Państwowe w Częstochowie , pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, Starosty Częstochowskiego i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie oraz wójtów gmin, m.in. Wójta Gminy Mstów, pan Tomasz Gęsiarz. Opiekunem Jakuba jest nauczycielka historii SP Mstów, mgr Wioletta Derda. Serdecznie gratulujemy Jakubowi i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Więcej ...

Finalista konkursu cz chemii / 2019-03-25

KACPER GAWRON FINALISTĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z CHEMII W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Spośród uczniów biorących udział w tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii najlepszym okazał się Kacper Gawron uczeń klasy IIIB gimnazjum. W dniu 07. 03. 2019r. w WOM-ie w Częstochowie odbył się ostatni trzeci etap konkursu. Uzyskany wysoki wynik pozwolił Kacprowi zostać finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii w roku szkolnym 2018/2019.Nauczycielem prowadzącym była mgr Beata Jura nauczyciel chemii w gimnazjum i SP w Mstowie. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 

Młodzi wielbiciele teatru z wizytą w Warszawie / 2019-03-21

Młodzi wielbiciele teatru z wizytą w Warszawie

 Młodzież z gimnazjum i klas 8 Szkoły Podstawowej w Mstowie po raz kolejny uczestniczyła w wycieczce wielbicieli teatru i kultury. Tym razem obejrzała spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo, który zachwycił młodych widzów efektami 3D oraz pięknymi utworami i tańcem. Sztuka miła również charakter dydaktyczny, odwoływała się do współczesnych tematów cyberświata. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Stanowiło to znakomite powtórzenie historii Polski, również dzięki paniom przewodniczkom, które w niezwykle ciekawy sposób wprowadziły słuchaczy w czas panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spacer po Starym Rynku, wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, aż do kościoła Świętego Krzyża, gdzie spoczywają serca Fryderyka Chopina i Władysława Stanisława Reymonta, zakończył wizytę w stolicy. Organizatorami i opiekunami były nauczycielki SP Mstów: Magdalena Marszałek, Justyna Klimczak, Monika Błachowicz oraz Aneta Pałczyńska i Adriana Olech.

Magdalena Marszałek

Zdjęcia: Justyna Klimczak, Adriana Olech

Więcej ...

Doradztwo zawodowe / 2019-03-19

Uprzejmie informujemy, że poniżej zostały umieszczone informatory o kierunkach kształcenia planowanych w szkołach po gimnazjum oraz po szkole podstawowej w roku szkolnym 2019/2020.

pdf informator2019_gimnazjum.pdf

pdf informator2019_szkoła_podstawowa.pdf

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry