Logo
Slogan

Aktualności

Młodzi Patrioci / 2018-11-12

Młodzi Patrioci

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski na najlepiej przystrojoną salę w patriotycznym duchu.

Tego dnia komisja w składzie: Pani wicedyrektor Monika Jackowska, opiekun Samorządu Uczniowskiego – Pani Aleksandra Bekus oraz nauczyciel plastyki - Pan Piotr Kosiński wraz z uczniami repreprezującymi SU odwiedziła wszystkie pracownie i wybrała zwycięską klasę .

Więcej ...

III miejsce młodych piłkarzy / 2018-11-10

III miejsce młodych piłkarzy

W dniu 7.11.2018r. w Konopiskach odbył się XIX powiatowy turniej piłkarski ,, Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kat. chłopców U-12, którego zwyciężca uzyskiwał awans do finału wojewódzkiego. W gronie jedenastu drużyn bardzo dobrze spisała się nasza reprezentacja, która w ostatecznym rozrachunku zajęła 3 miejsce. Nasza drużyna będąca w zdecydowanej większości, rok młodsza od swoich rywali co bardzo dobrze rokuje na kolejny sezon pewnie wygrała w swojej grupie uzyskując następujące wyniki: Mstów – Broniszew 5:0, Mstów – Kamienica 2:1, Mstów- Garnek 4:2. Niestety w turnieju finałowym, którym spotkali się zwyciężcy grup, nasza drużyna nie wytrzymała turnieju kondycyjnie i zajęła ostatecznie 3 miejsce. Olbrzymie brawa i podziękowania dla naszych chłopców za wielkie zaangażowanie i walkę do ostatnich minut. Skład naszej drużyny: Bartosz Baryś, Paweł Charaziak, Jan Derda, Krystian Kępa, Tymoteusz Mazanek, Maciej Olczyk, Adrian Pardela, Adrian Portas, Bartosz Swołek, Wiktor Zwolski, Kacper Boral. Bramki dla nas zdobyli: Wiktor Zwolski 4, Tymoteusz Mazanek 4, Adrian Portas 3.
Opiekun : Piotr Całusiński

Więcej ...

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ / 2018-11-09

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Dnia 09.11.2018 roku w ramach Świętowania Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI, nasza szkoła włączyła się w akcję ”REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” – bicie rekordu w śpiewaniu HYMNU, organizowaną przez Minister edukacji Narodowej. Tego dnia o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Mstowie wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli: Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele: Beata Górecka- Grabara, Monika Błachowicz i Piotr Całusiński. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Po uroczystości w hali sportowej w obecności Pani Dyrektor, harcerzy oraz zuchów zostało posadzone drzewo ufundowane przez Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza. Klon ten ma symbolizować i przypominać potomnym o 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej ...

KONKURS BIBLIOTECZNY "KOCHANA POLSKO, ŻYCZĘ CI…!" / 2018-11-09

 

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie włącza się w obchody święta 100 lat Niepodległości Polski, organizując konkurs literacko-plastyczny. Mottem konkursu jest hasło „Kochana Polsko, życzę Ci…!”.

Więcej ...

Uroczyste obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości / 2018-11-05

Głosuj na najlepsze logo projektu Erasmus+ ! / 2018-11-04

Głosuj na najlepsze logo projektu Erasmus+ !

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowania online na najlepsze logo europejskiego projektu Erasmus+ "The Heritage"

 

http://www.tricider.com/brainstorming/3CdQYq028BJ

 

Głosowanie aktualne do 9 listopada 2018

 

 

Podsumowanie projektu historycznego pt. NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE. / 2018-11-04

Podsumowanie projektu historycznego pt. NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE.

Dnia 4 listopada 2018 uczniowie klas I B , IV D, V A pod opieką nauczycieli W. Derdy, B. Sieradzkiej, T. Nowakowskiej. P.Derdy oraz wicedyrektor M. Jackowskiej uczestniczyli w podsumowaniu projektu NIE CHCIEJCIE OJCZYZNY KTÓRA WAS NIC NIE KOSZTUJE . Największą atrakcją był polonez w wykonaniu uczniów szkół regionu. Następnie wszyscy uczestniczyli w pikniku historycznym na Błoniach Jasnogórskich.

Więcej ...

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM / 2018-11-02

TEMAT

My role model in life

ORGANIZATOR KONKURSU

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie. Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Porębińska-Niesmaczny.

CELE KONKURSU

  • wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim,
  • rozwijanie umiejętności językowych uczniów,
  • doskonalenie umiejętności korzystania z środków multimedialnych,
  • wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych do pozyskania informacji,
  • kształtowanie umiejętności selekcji informacji,
  • kształtowanie poczucia tożsamości i dumy narodowej,
  • rozwijanie w uczniach umiejętności prezentacji dokonań Polaków w języku obcym.
Więcej ...

Szkoła Podstawowa w Mstowie
ul. Partyzantów 2, 42-244 Mstów

Tel.: 34-3284-107 /  34-3295-285
Fax: 34-3284-141
e-mail: sekretariat@szkolamstow.pl

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa w Mstowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: intersum.pl
^ do góry